Ve Slané končí divadelní sezona

13.05.2019 10:05:45 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Slaná

Ve Slané končí divadelní sezona

Ačkoliv je to oproti předchozím rokům nezvykle brzy, Divadelní soubor Tyl Slaná v těchto dnech ukončuje aktuální divadelní sezonu 2018/2019. Umožnila to skutečnost, že v současné době nemají žádné představení, se kterým jezdí na zájezdy. Nic to však nemění na tom, že si pro své příznivce pilně připravují hned dvě premiéry nových představení.

Radek Šmíd, vedoucí divadelníků ve Slané, se krátce ohlíží za tím, co v souboru zažili: „Nebylo toho zrovna málo, přestože se ta uplynuvší sezona může zdát poněkud krátká. Ale to je opravdu jen klamné zdání." Ještě než proběhly derniéry obou představení, které měli na repertoáru - komedie Účel světí prostředky a dramatizace Malý princ - během pouhých tří měsíců, od září do listopadu, stihli odehrát hned sedm zájezdových představení. „A já bych chtěl poděkovat každému, kdo se na těchto zájezdech podílel - hercům, našim realizačním týmům i pořadatelům na jednotlivých štacích."

Po derniérách následoval vánoční odpočinek a hned po Novém roce se opět začalo se zkoušením nových divadelních her. Poprvé v historii slánského souboru totiž začali zkoušet hned dvě nové hry najednou. „Jakkoliv to zní zajímavě, je s tím spojeno i několik rizik a výbor našeho souboru, který schvaluje plán akcí, to schválil jen za splnění několika podmínek, bez kterých by mohlo být společné zkoušení ohroženo," vysvětluje Šmíd. Mezi podmínkami například bylo, aby si režiséři jednotlivých představení našli takové obsazení, které se nebude překrývat, nebo si zajistili samostatný realizační tým. Tím v budoucnu, v době zájezdových repríz, předejdou ochotníci tomu, aby se museli rozhodovat, kterému představení dají přednost. „A protože se všechny podmínky podařilo naplnit, nyní už probíhají zkoušky a na podzim se můžeme těšit na dvě nové premiéry."

Mimo divadelní jeviště probíhala začátkem letošního roku také práce v zákulisí souboru. Výbor totiž zapracoval na nové verzi stanov souboru, které nyní už reflektují všechny povinnosti vyplývající pro činnost zájmových spolků. „Tyto stanovy byly schváleny valnou hromadou na začátku března a my doufáme, že se minimálně několik dalších let budeme moci věnovat už zase jen a jen divadlu," přál by si Radek Šmíd. Mimo administrativní práci v zákulisí došlo také na práci fyzickou, při které proběhl úklid divadelního zázemí a úklid kulis a rekvizit z ukončených divadelních představení.

„Naše plány na příští sezónu už jsme trochu naznačili, ale věřte mi, když říkám, že toho bude ještě mnohem víc," zakončuje Šmíd. Do té doby se ve spolupráci se starostkou obce Slaná, paní Ivetou Pěničkovou, pokusí trochu adaptovat prostory divadelního zázemí a dojde také na částečnou modernizaci sálu kulturního domu ve Slané.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Divadelníci ze Slané zkouší dvě nové hry a chystají oslavy výročí
Představení Malý princ ukáže DS Tyl Slaná divákům v Rokytnici
Ve Slané uvedou v premiéře představení Malý princ

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktivní dovolená s CK TRIP.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT