Ve štafetě v Oberhofu dojely biatlonistky třetí

14.01.2019 11:00:17 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Ve štafetě v Oberhofu dojely biatlonistky třetí

Český biatlon se raduje z druhé medaile v letošním ročníku Světového poháru. Po třetím místě Markéty Davidové se prosadila štafeta ve složení Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková, která vybojovala v německém Oberhofu skvělé třetí místo. Češky se ve štafetě dostaly na stupně vítězů po dvou letech.

Počasí bylo tradičně v Oberhofu nepříznivé, biatlonistky celou štafetou provázelo sněžení a nepříjemný vítr.

První členka české štafety Lucie Charvátová v těchto podmínkách začala závod skvěle. Po rychlé nule z úvodní položky držela druhé místo, navíc slušně běžela. Po stojce Lucka bohužel musela na trestné kolo a předávala jako 13. se ztrátou jedné minuty a 24 sekund, což bylo nadějné, hlavně její projev.

Veronika Vítková začala svůj úsek docela rychle, ale ta top běžecká forma to ještě není. Při dvojím dobíjení a při porovnání s také chybujícími soupeřkami, to nebylo špatné a tak pomalejším běžeckým výkonem posunula Vítková českou štafetu jen o dvě příčky, což zachránila bezchybná stojka. . Na předávku dorazila jako 12. s mankem jedné minuty a 43,6 sekundy.

Tuto ztrátu začala brzy likvidovat, čerstvě 22letá Markéta Davidová, která potvrdila své běžecké schopnosti získané ve SKI Janov-Bedřichov, ale tentokrát i na střelnici. Soupeřky buď dobíjely nebo dokonce mířily na trestné kolečko. Makula předávala na čtvrtém místě a dohledem na bronzovou pozici.

Eva Puskarčíková vyrážela do závěrečného úseku jen 5 sekund za třetí Francií a 46 sekund za vedoucím Německem. A vedla si skvěle. Ležku odstřílela čistě, přeskočila chybující Bescondovou a měla půlminutový náskok před dalšími štafetami. S jedním dobíjením zvládla Puskarčíková i závěrečnou položku a začalo to vypadat velmi dobře. České finišmance se sice blížila rychlá Norka Eckhoffová, ale na závěrečný útok už nenašla síly. Členky jabloneckého oddílu SKP Kornspitz tak obsadily skvělé třetí místo.

Z vítězství se radovaly ruské biatlonistky, které nemusely ani na jedno trestné kolo. Druhým místem potěšily domácí fanoušky Němky, byť ty nastřádaly dva trestné okruhy.

SP v biatlonu v Oberhofu - štafety

Ženy (4x6 km): 1. Rusko (Pavlovová, Vasilevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) -33,5 (2+10), 3. ČR (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) -36,7 (1+6), 4. Norsko -50,6 (0+9), 5. Francie -1:08,4 (3+15), 6. Slovensko -2:45,0 (3+11). 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Světová Markéta Davidová, dojela třetí ve Světovém poháru
Biatlonisté na letním šampionátu sbírali medaile ve velkém
FOTO: Exhibiční závod dvojic na Hraběnce vyhráli Krupčík a Janatová
FOTO: V Jilemnici slavnostně otevřeli sportovní areál Hraběnka
Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT