Ve štafetě v Oberhofu dojely biatlonistky třetí

14.01.2019 11:00:17 | Autor: Ladislav Janata | Rubrika: SPORT | Obce: Jilemnice,Liberecký kraj

Ve štafetě v Oberhofu dojely biatlonistky třetí

Český biatlon se raduje z druhé medaile v letošním ročníku Světového poháru. Po třetím místě Markéty Davidové se prosadila štafeta ve složení Lucie Charvátová, Veronika Vítková, Markéta Davidová a Eva Puskarčíková, která vybojovala v německém Oberhofu skvělé třetí místo. Češky se ve štafetě dostaly na stupně vítězů po dvou letech.

Počasí bylo tradičně v Oberhofu nepříznivé, biatlonistky celou štafetou provázelo sněžení a nepříjemný vítr.

První členka české štafety Lucie Charvátová v těchto podmínkách začala závod skvěle. Po rychlé nule z úvodní položky držela druhé místo, navíc slušně běžela. Po stojce Lucka bohužel musela na trestné kolo a předávala jako 13. se ztrátou jedné minuty a 24 sekund, což bylo nadějné, hlavně její projev.

Veronika Vítková začala svůj úsek docela rychle, ale ta top běžecká forma to ještě není. Při dvojím dobíjení a při porovnání s také chybujícími soupeřkami, to nebylo špatné a tak pomalejším běžeckým výkonem posunula Vítková českou štafetu jen o dvě příčky, což zachránila bezchybná stojka. . Na předávku dorazila jako 12. s mankem jedné minuty a 43,6 sekundy.

Tuto ztrátu začala brzy likvidovat, čerstvě 22letá Markéta Davidová, která potvrdila své běžecké schopnosti získané ve SKI Janov-Bedřichov, ale tentokrát i na střelnici. Soupeřky buď dobíjely nebo dokonce mířily na trestné kolečko. Makula předávala na čtvrtém místě a dohledem na bronzovou pozici.

Eva Puskarčíková vyrážela do závěrečného úseku jen 5 sekund za třetí Francií a 46 sekund za vedoucím Německem. A vedla si skvěle. Ležku odstřílela čistě, přeskočila chybující Bescondovou a měla půlminutový náskok před dalšími štafetami. S jedním dobíjením zvládla Puskarčíková i závěrečnou položku a začalo to vypadat velmi dobře. České finišmance se sice blížila rychlá Norka Eckhoffová, ale na závěrečný útok už nenašla síly. Členky jabloneckého oddílu SKP Kornspitz tak obsadily skvělé třetí místo.

Z vítězství se radovaly ruské biatlonistky, které nemusely ani na jedno trestné kolo. Druhým místem potěšily domácí fanoušky Němky, byť ty nastřádaly dva trestné okruhy.

SP v biatlonu v Oberhofu - štafety

Ženy (4x6 km): 1. Rusko (Pavlovová, Vasilevová, Kuklinová, Jurlovová-Perchtová) 1:18:46,3 (0 trestných okruhů + 8 dobíjení), 2. Německo (Horchlerová, Hildebrandová, Preussová, Herrmannová) -33,5 (2+10), 3. ČR (Charvátová, Vítková, Davidová, Puskarčíková) -36,7 (1+6), 4. Norsko -50,6 (0+9), 5. Francie -1:08,4 (3+15), 6. Slovensko -2:45,0 (3+11). 

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Světová Markéta Davidová, dojela třetí ve Světovém poháru
Biatlonisté na letním šampionátu sbírali medaile ve velkém
FOTO: Exhibiční závod dvojic na Hraběnce vyhráli Krupčík a Janatová
FOTO: V Jilemnici slavnostně otevřeli sportovní areál Hraběnka
Biatlonistou roku je Michal Krčmář, druhá Veronika Vítková

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Horská služba opět proškolila strážce KRNAP

Strážci Krkonošského národního parku jsou v terénu každý den a mohou být prvními, kteří se dostanou ke zraněnému nebo lékařskou pomoc vyžadujícímu turistovi. Proto Správa KRNAP již poněkolikáté požádala kolegy z Horské služby Krkonoše o školení první pomoci. Takové školení proběhlo v minulých dnech na Vosecké boudě. „Během dvoudenního školení se čeští i polští strážci zaměřili na základní první pomoc," řekl vedoucí Terénní služby Správy KRNAP Jiří Marek. „Nacvičili jsme postupy při úrazu v horách, udržení základních životních funkcí, zastavení masivního krvácení, resuscitaci, postupy při alergických reakcích, diagnostiku hypoglykemie, ale také na správnou komunikaci s Horskou službou a záchranáři obecně," doplnil.

Na sociální služby má Liberecký kraj stále málo peněz

Téměř jednu miliardu korun požaduje Liberecký kraj pro příští rok na zajištění sociálních služeb v regionu. Požadavek je o 40 % vyšší než loni. Vychází však ze skutečných nákladů vynaložených na sociální služby v roce 2018 a z požadavků poskytovatelů sociálních služeb na rok 2019. Kraji letos chybí v této oblasti zhruba 55 milionů korun a již od začátku roku žádá stát o dorovnání. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krajský přebor: Sedmihorky na závěr nadstavby vyhrály v Bílém Kostele
Muzeum Českého ráje v září otevře novou horolezeckou expozici
Cyklojízda stezkou Járy Cimrmana 2019 objektivem Zdeňka Horáka
Volejbalistky Česka vyhrály nad Švédskem a postupují
Přednáška Petra Vodičky nejen o modelaření zakončí lomnickou výstavu

Nejčtenější články

16.06.: Přehled fotbalových výsledků 14. jarního kola
15.06.: Přepeře vydřenou výhrou ve Slatiňanech získaly v divizi druhé místo
16.06.: SDH Semily I mají další zápis v knize rekordů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT