Ve Víchové se srazil vlak s osobním autem, na místě zemřela žena

09.05.2012 13:18:46 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Víchová nad Jizerou

Ve Víchové se srazil vlak s osobním autem, na místě zemřela žena

Ve středu ráno došlo na přejezdu ve Víchové nad Jizerou k tragické srážce vlaku s osobním automobilem. Na místě přišla o život žena sedící v autě, starší muž byl v bezvědomí a ve velmi vážném stavu převezen na traumatologii do liberecké nemocnice.

„Ženě již po příjezdu záchranné služby nebylo možné pomoci, muž byl v bezvědomí a převezli jsme ho na traumatologické oddělení liberecké nemocnice. Utrpěl velmi vážná zranění v oblasti hlavy a hrudníku," potvrdila mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Lenka Markovičová.

Dvojici ve vozidle bylo 70 let a ke srážce došlo po půl deváté ráno. Ve vlaku jelo celkem devět cestujících, kteří neutrpěli vážná zranění kromě šoku. „Na místo byla operačním střediskem vyslána jednotka HZS ze stanice Jilemnice a dále jednotka HZS SŽDC stanice Liberec. Po příjezdu na místo zásahu bylo průzkumem zjištěno, že se těžce zraněný řidič již nachází mimo vozidlo a je mu poskytována první pomoc. Spolujezdkyně se ještě nacházela ve vozidle, u té lékař bohužel konstatoval smrt," uvedl vrchní komisař HZS Libereckého kraje Jan Mandl.

Hasiči na místě zásahu provedli protipožární opatření, kontrolu zdravotního stavu cestujících v osobním vlaku a po přistání vrtulníku LZS pomohli naložit pacienta. Po 10. hodině místo zásahu předali drážním hasičům.

Nehoda se stala na železničním přejezdu z Jablonce nad Nisou do Martinic, který není chráněný světelnou ani zvukovou signalizací, jen bezpečnostními kříži. Během dopoledne byla trať uzavřená a k obnovení jízd by mělo dojít během odpoledne. Do té doby nahradí vlakové spoje autobusy.

Během zimy došlo na tratích v okrese Semily a blízkém okolí k celkem devíti nehodám, při jedné z nich v Libštátě bylo rovněž zcela zničeno auto na přejezdu, ale poprvé v tomto roce došlo při havárii na železnici k těžkým zraněním a úmrtí lidí.

Související články:

FOTO: Rychlík smetl v Libštátě auto, řidič zázrakem vyvázl bez zranění

Srážka náklaďáku s vlakem na přejezdu u Turnova, naštěstí bez zranění

FOTO: V Semilech přímo na přejezdu vykolejil rychlík

Podobné havárie najdete v nové rubrice KRIMI - Nehody

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnov bude letos bez tradičních adventních akcí
Policisté varují řidiče před krádežemi v čase dušiček
Středověk i baroko. Výlet údolím Kamenice umožní cestovat v čase
FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití
Kamion v Liberci prorazil svodidla a zabrzdil až před plynovou stanicí

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
27.10.: Obrazem: Nutrie se zabydlely na březích Jizery v Semilech
27.10.: Největší rekonstrukce silnic na Turnovsku je hotová!

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT