Vedení města Turnov diskutovalo s představiteli církví

25.01.2020 08:11:58 | Autor: Klára Preislerová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Vedení města Turnov diskutovalo s představiteli církví

Ve středu 22. ledna 2020 přijalo vedení města na radnici představitele církví, aby jako každý rok, přátelsky podiskutovali. V úvodu setkání všechny přivítal starosta Tomáš Hocke a popřál do nového roku především pevné zdraví. Poté se v příjemné poobědové atmosféře rozvinula diskuse na připravovanými investičními akcemi, které Turnov v následujících letech plánuje. A že jich není málo.

Církev československá husitská plánuje opravu kostela v Přepeřích. „Významnou částkou nám na opravu střechy přispěje obec Přepeře," dodal Oldřich Bezděčík. Ondřej Halama ocenil studii knihovny, kterou město plánuje v prostoru u letního kina ve Skálově ulici.

Zaznělo také, že lidé chodí do kostela nejen kvůli víře, ale třeba se jen tak vypovídat z problémů, které je trápí. V diskusi dále zazněla otevřenost církví veřejnosti pro pořádání kulturních akcí i jako prostor pro setkávání rodin či maminek s dětmi.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu

V semilském muzeu pořádají besedu s profesorem Janem Roytem

Po úspěšném setkání s doktorem Radkinem Honzákem čeká příznivce semilského muzea přednáška s další významnou osobností, a to s profesorem Univerzity Karlovy PhDr. Ing. Janem Roytem, PhD., DSc., který se zabývá starším uměním od raně křesťanské epochy až po konec baroka. Specializuje se na malířství středověku a křesťanskou ikonografii. Je také spoluautorem řady mezinárodních i domácích výstavních projektů. Jeho přednáška pod názvem Milostné a zázračné obrazy a sochy v barokních Čechách se uskuteční v pátek 21. února v 17 hodin v Muzeu a Pojizerské galerii Semily.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné
Orkán Sabine z pohledu ČEZ: 2755 poruch, škody za 25 milionů korun
Obrazem: Lyžuj lesy v Jablonci 2020
Liberecký kraj láká stále více turistů, mezi cizinci vedou Němci

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
20.02.: Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT