Veletrh Educa slaví patnáctiny a chystá řadu novinek

31.08.2021 07:37:31 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Veletrh Educa slaví patnáctiny a chystá řadu novinek

Veletrh vzdělávání a pracovních příležitostí Educa MyJob Liberec letos oslaví 15 let své existence. Při této příležitosti se jeho podoba rozrůstá, proměňuje a vylepšuje tak, aby svým návštěvníkům poskytl co nejlepší zážitek a přinesl ty nejzajímavější a nejaktuálnější informace o stavu vzdělávání i pracovních příležitostí - a to nejen v regionu, ale i celé České republice. Jeho spolupořadatelem a podporovatelem je již tradičně Liberecký kraj.

„Veletrh přichází s konceptem, nazvaným Educa Week. Od 11. do 17. října čeká na různých místech krajské metropole na zájemce týden specializovaný na vzdělávání, pracovní trh a informace. Určen je úplně pro každého: od těch nejmenších dětí až po zkušené dospělé. Vzdělávání totiž nekončí opuštěním školského systému, ale provází člověka po celý život. Do příprav Educa Weeku se zapojuje řada škol, firem a nejrůznějších institucí," uvedl Dan Ramzer, náměstek hejtmana pro resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti.

Samotný Educa Week se dělí na čtyři části. První z nich je Educa Expo, které není ve své podstatě ničím jiným, než „klasickým" veletrhem Educa MyJob Liberec. Uskuteční se od 14. do 16. října v Home Credit Areně a nabídne obvyklé představení škol a firem, pestrý doprovodný program nebo třeba odbornou konferenci na téma lidských zdrojů. Educa Kids pak přinese zábavu pro celé rodiny se zaměřením na menší děti, pro které budou připraveny různé vzdělávací programy i přednášky. V plánu jsou i prohlídky budovy Krajského úřadu Libereckého kraje, a to v pátek 15. října v 10 a 13 hodin. Mezi partnery této větve festivalu patří krajské příspěvkové organizace: Krajská vědecká knihovna v Liberci, liberecká zoologická zahrada, Severočeské muzeum Liberec či Oblastní galerie v Liberci.

V rámci konceptu Educa Visit budou moci zájemci navštívit vybrané podniky z regionu, aby si mohli lépe představit jejich fungování a následné uplatnění žáků a studentů nejrůznějších oborů. Chybět nebude Educa Online, která při své premiéře v loňském ruce slavila úspěch - na webu veletrhu www.educaliberec.cz bude k dispozici sekce věnovaná virtuálním vizitkám jednotlivých škol i dalšímu doprovodnému programu. Online sekce bude k dispozici nejen během týdenního veletrhu, ale až do 1. března příštího roku tak, aby pomohla žákům devátých ročníků základních škol s výběrem škol středních.

Více informací se lze dozvědět na webu www.educaliberec.cz nebo na facebookové stránce Educa MyJob Liberec.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Veletrh práce a vzdělávání Educa se koná v Liberci i v roce 2020
Educa Myjob Liberec 2019 se zaměří na budoucnost malých i velkých
Veletrh Educa MyJob Liberec 2018 překvapil rekordní návštěvností
Na úspěšný veletrh Educa zavítalo dvanáct a půl tisíce návštěvníků
Veletrh Educa MyJob Liberec 2016 navštívilo téměř 11 tisíc lidí
Práci nebo školu hledalo na Educa Myjob Liberec deset tisíc zájemců

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Víkend sklářského řemesla oživí Kittelovo muzeum

Rok 2022 je vyhlášen celosvětovým rokem skla. Jako předzvěst roku skla a jako poctě této surovině a sklářskému řemeslu vůbec, připravili Setkání sklářů na Kittelově muzeu, které se uskuteční o víkendu 16. a 17. října. Podrobná pozvánka na Našem Jablonecku

Krajský úřad hostil konferenci o veřejných zakázkách

Další ročník konference k problematice zákona o zadávání veřejných zakázek se 7. a 8. října konal na Krajském úřadu Libereckého kraje. Účastnili se pracovníci krajských úřadů, kteří se zpracováním těchto zakázek zabývají. Nad konferencí převzal záštitu Zbyněk Miklík, náměstek hejtmana pro resort ekonomiky, majetku, investic, veřejných zakázek a informatiky. „Předávání zkušeností v tomto oboru mezi takzvanými zakázkářemi napříč kraji je nesmírně cenné a jsem rád, že jej můžeme podpořit. Liberecký kraj mimo jiné zajišťuje v souladu se zákonem o veřejných zakázkách už bezmála deset let pro objekt krajského úřadu, příspěvkové organizace zřizované krajem, jím řízené společnosti a některé obce výběr dodavatele elektřiny a zemního plynu, a to nákupem komodit na burze. Výrazně tím ušetříme," prohlásil náměstek Miklík.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Tobruk a Václav Marhoul v krajské knihovně
Přehled fotbalových výsledků a tabulek 12. podzimního kola
Závodnice aerobiku úspěšné v Semilech i Praze
Obnovu oltáře v zákupském kostele podpořil kraj statisíci
Kraj a veterina žádají, aby lidé nechodili do lesů a hlásili mrtvé divočáky

Nejčtenější články

13.10.: I.A třída: Ze souboje s prvním Pěnčínem veze Bělá bod za remízu
14.10.: V Krkonošské ulici v Jilemnici přejdete bezpečně
13.10.: Akce Kulturního centra Golf Semily v říjnu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT