Velký festival her Hopecon chystají v Hodkovicích

17.04.2017 11:53:56 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Velký festival her Hopecon chystají v Hodkovicích

V kulturním domě KáDéčko v Hodkovicích nad Mohelkou se bude 26. až 28. května 2017 konat festival her Hopecon, který je pořádaný fanoušky karetních a deskových her pro všechny bez rozdílu věku, kteří mají chuť se odpoutat od každodenní reality a ponořit se do kouzelného světa zábavy.

„Snažíme se co nejvíce zasáhnou lidi, které baví deskové a karetní hry. Dále tam bude doprovodný program plný soutěží, prezentací, workshopů a volného hraní. Nebudou chybět největší společnosti jako Mindok, Albi, Hopestudio, Scratchwars a podobně," uvedl za pořadatelský tým Daniel Blaškovič.

Kulturní dům v Hodkovicích nabízí prostorný sál o rozměrech cca 17x17 m, velké pódium, 2 balkóny a několik větších i menších místností, včetně technického zázemí (skladu). Součástí objektu je restaurace s širokou nabídkou jídel, velký bar přímo v sále, uzavřený salónek, nebo venkovní terasa.

Pro vystavovatele je připraveno parkování zdarma přímo před objektem. Ubytování je zajištěno v nedaleké tělocvičně základní školy za poplatek 70 Kč/noc. Ve městě se nachází penzion V údolí nebo hotel Arcivévoda Štěpán. Další možnosti pro přespání nabízí Liberec, Turnov či Jablonec nad Nisou. Tato města jsou vzdálena do 20 minut jízdy autem.

„Naším cílem je uspořádat největší akci svého druhu v severních Čechách. Chceme lidem představit stovky her od předních českých vydavatelů, ale ukázat i hry, které svou pouť začaly i skončily pouze na Kickstarteru. Rádi bychom podpořili začínající autory a dali jim prostor pro testování svých prototypů. Své místo dostane i 3D tisk. Ten návštěvníkům ukáže moderní technologii a nabízí perfektní spojení s Jakubem Čermákem, mistrem ČR v malování figurek, který se pochlubí svou sbírkou a naučí zájemce udělat z šedých „plastů" umělecká díla. Chybět nebudou ani turnaje, wargaming a přednášky," upřesnil Daniel Blaškovič.

Akci pořádá tým nadšenců karetních a deskových her HOPE Studio Liberec. Věnuje se ale i grafice, webdesignu, mobilním aplikacím a 3D tisku. Po vydání několika vlastních her a návštěvách nespočtu českých i zahraničních akcí se tým rozhodl uspořádat vlastní akci v domácím prostředí.

Přesný časový harmonogram:
Pátek 26. 5.: 10:00-22:00
Sobota 27. 5.: 10:00-22:00
Neděle 28. 5.: 10:00-16:00.

Kompletní přehled sportovních akcí o aktuálním víkendu

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kácení i sázení lip se chystá v turnovské ulici Žižkova

Kácení a následná výsadba nových stromů, se kterými se počítá v týdnu od 1. prosince 2025, se dotkne ulice Žižkova v úseku od křižovatky se Zborovskou ulicí k ulici Alej legií. Dojde ke kácení osmi kusů lip srdčitých, ve stejném týdnu proběhne dosadba nových stromů. Jedná se o jeden strom u budovy OAHŠ u křižovatky se Zborovskou ulicí, jeden strom u vchodu do obchodu ZŠ Žižkova a šest stromů u bytových domů na konci ulice Žižkova. Kácení je plánováno za provozu se začátkem v pondělí 1. prosince (pokud klimatické podmínky dovolí). Při kácení jednotlivých stromů vždy dojde ke krátkodobé uzavírce komunikace za asistence poučených osob, které přechodně zastaví dopravu. Strom bude rychle odklizen a provoz znovu uvolněn. Kácení bude provedeno vždy v čase, kdy tudy neprojíždí autobus na pravidelné lince.

Liberec hostil světové odborníky na nanotechnologie

Nanotechnologie se stěhují z laboratoří do každodenní reality, z Libereckého kraje mohou udělat lídra v udržitelných technologiích. Shodli se na tom účastníci mezinárodní konference NanoCzech 2025, kterou v Liberci uspořádala Agentura regionálního rozvoje společně s Libereckým krajem. Konference se zaměřila především na technologie, které čistí vodu, vzduch a půdu. Potvrdila kvalitu místních výzkumných týmů, výsledků jejich práce i mezinárodních projektů, do kterých jsou zapojeni. Dorazilo zhruba 150 vědců, výzkumných pracovníků, zástupců firem a diplomatických misí z více než dvaceti zemí světa. Jejich účast ukázala, že liberecký region má ve výzkumu a vývoji nanotechnologií své pevné místo na mapě světa.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Po výhrách v Hronově volejbalisté Malé Skály v čele tabulky!
Liberecký kraj opět vydal ročenku, která hodnotí končící rok 2025
Hejtman Martin Půta zavítá do Mříčné
Prosincové akce Gymnázia Ivana Olbrachta
Lidové sady slavnostně otevřou s kulturním programem 28. prosince

Nejčtenější články

03.12.: Silnice I/14 mezi Rokytnicí a Jablonečkem po první fázi rekonstrukce
03.12.: Obrazem: Rozsvícení vánočního stromu v Semilech 2025
02.12.: Fúze liberecké a českolipské nemocnice nabyla konkrétní podoby

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT