VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku

20.06.2017 08:02:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku

Letošní investiční plán Vodohospodářského sdružení Turnov obsahuje tři účelově odlišné investice na jednom území města. Nyní se zahajuje poslední z nich, a proto se Károvsko stalo na pár měsíců jedním velkým staveništěm.

Největší akcí je dokončení areálu vodojemů. „V loňském roce jsme úspěšně provedli úplnou rekonstrukci větší vodojemu o akumulaci 1000 m³ za 5,7 milionu Kč. Letos máme přestavět menší vodojem o akumulaci 650 m³. Navíc náš však čeká náročná výměna přibližně 200 metrů trubního vedení v areálu, proměna venkovních ploch a zprovoznění systému řízení. Stavbu provádí firma ŠEBESTA - VHS, v.o.s. z Jablonce nad Nisou. Letošní rozsáhlejší etapa byla vysoutěžena za 9,2 milionu Kč. Na stavbě již řešíme první velké komplikace, protože stavební část objektu byla ve skutečnosti ještě v horším stavu, než ukazovaly průzkumy. Věříme však, že vysoké stavební tempo povede k dodržení termínu dokončení celého areálu na konci října letošního roku," sdělila za Vodohospodářské sdružení Turnov Michaela Malá.

Kompletní proměna areálu vodojemů je investičně velmi náročná a stojí 15 milionů Kč. Je plně hrazena z vybraného vodného a stočného, protože na ni nelze získat žádnou dotaci. A to se ještě letos přestane provozně využívat třetí objekt v areálu - historický věžový vodojem. Protože jde o krásnou budovu historicky spjatou s Turnovem, tak ji plánují v příštích letech proměnit ve vodárensky vzdělávací a volnočasové centrum.

Druhou investicí je oprava vodovodu pro zástavbu obytných domů na Károvsku. „Tato akce byla připravena jako reakce na časté stížnosti obyvatel, když nebyl dožilý potrubní systém schopen zabezpečit dostatečný tlak vody v objektech. Akce stojí 5 milionů Kč, na obnovu páteřní komunikace přidá necelých 700 tisíc Kč město Turnov. Dodavatelská firma Stavoka Kosice, a.s. staví velmi kvalitně a má časový náskok. Problémy se nevyskytují, a tak bychom měli během srpna 800 m vodovodu dokončit," uvedla Michaela Malá.

Třetí investicí je příprava další etapy budoucí nové bytové zóny. „Naše etapa je jednoduchá - postavit na zelené louce 100 m kanalizace, 200 metrů vodovodu a 17 přípojek pro pozemky, které město prodalo v dražbě. Stavbu zahajuje firma Janoušek IS, s.r.o., Liberec. Bude stát 2,1 milionu Kč, z nichž 80% uhradí podle pravidel financování město Turnov. V září, po dokončení naší činnosti, převezme staveniště město a s vybranou firmou dokončí komunikace a další sítě v nich," dodala na závěr Malá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VHS Turnov zahájí úplnou rekonstrukci vodojemu U 14. pomocníků
VHS Turnov oznámilo, že cenu vody pro rok 2018 zvyšovat nebude
Ve třech semilských ulicích zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace
Jaké aktivity připravuje Vodohospodářské sdružení Turnov?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě

Hořela střecha rodinného domu v Tanvaldě Šest jednotek požární ochrany vyjelo v neděli 20. září před jednou hodinou ranní k požáru střechy rodinného domu v obci Tanvald (Šumburk nad Desnou). Na jeho likvidaci hasiči nasadili postupně dva vodní proudy. Na místě zasahovaly profesionální jednotky ze stanice Jablonec nad Nisou, stanice Tanvald. Dále pak JSDH Desná, JSDH Velké Hamry - Velké Hamry I, JSDH Tanvald - Tanvald Šumburk, JSDH Tanvald - Horní Tanvald. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

I.B třída: Výhra nad Jablonečkem vynesla Semily na třetí místo
Nové kotle a čerpadla budou financovány z národních zdrojů
Další úsek cyklostezky podél Jizery si projeli hejtman i starostové
Úspěch turnovských šachistů na šampionátu čtyřčlenných družstev
Vnitřní dopravce modernizuje vozový park a má ušetřit kraji peníze

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT