VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku

20.06.2017 08:02:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku

Letošní investiční plán Vodohospodářského sdružení Turnov obsahuje tři účelově odlišné investice na jednom území města. Nyní se zahajuje poslední z nich, a proto se Károvsko stalo na pár měsíců jedním velkým staveništěm.

Největší akcí je dokončení areálu vodojemů. „V loňském roce jsme úspěšně provedli úplnou rekonstrukci větší vodojemu o akumulaci 1000 m³ za 5,7 milionu Kč. Letos máme přestavět menší vodojem o akumulaci 650 m³. Navíc náš však čeká náročná výměna přibližně 200 metrů trubního vedení v areálu, proměna venkovních ploch a zprovoznění systému řízení. Stavbu provádí firma ŠEBESTA - VHS, v.o.s. z Jablonce nad Nisou. Letošní rozsáhlejší etapa byla vysoutěžena za 9,2 milionu Kč. Na stavbě již řešíme první velké komplikace, protože stavební část objektu byla ve skutečnosti ještě v horším stavu, než ukazovaly průzkumy. Věříme však, že vysoké stavební tempo povede k dodržení termínu dokončení celého areálu na konci října letošního roku," sdělila za Vodohospodářské sdružení Turnov Michaela Malá.

Kompletní proměna areálu vodojemů je investičně velmi náročná a stojí 15 milionů Kč. Je plně hrazena z vybraného vodného a stočného, protože na ni nelze získat žádnou dotaci. A to se ještě letos přestane provozně využívat třetí objekt v areálu - historický věžový vodojem. Protože jde o krásnou budovu historicky spjatou s Turnovem, tak ji plánují v příštích letech proměnit ve vodárensky vzdělávací a volnočasové centrum.

Druhou investicí je oprava vodovodu pro zástavbu obytných domů na Károvsku. „Tato akce byla připravena jako reakce na časté stížnosti obyvatel, když nebyl dožilý potrubní systém schopen zabezpečit dostatečný tlak vody v objektech. Akce stojí 5 milionů Kč, na obnovu páteřní komunikace přidá necelých 700 tisíc Kč město Turnov. Dodavatelská firma Stavoka Kosice, a.s. staví velmi kvalitně a má časový náskok. Problémy se nevyskytují, a tak bychom měli během srpna 800 m vodovodu dokončit," uvedla Michaela Malá.

Třetí investicí je příprava další etapy budoucí nové bytové zóny. „Naše etapa je jednoduchá - postavit na zelené louce 100 m kanalizace, 200 metrů vodovodu a 17 přípojek pro pozemky, které město prodalo v dražbě. Stavbu zahajuje firma Janoušek IS, s.r.o., Liberec. Bude stát 2,1 milionu Kč, z nichž 80% uhradí podle pravidel financování město Turnov. V září, po dokončení naší činnosti, převezme staveniště město a s vybranou firmou dokončí komunikace a další sítě v nich," dodala na závěr Malá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VHS Turnov zahájí úplnou rekonstrukci vodojemu U 14. pomocníků
VHS Turnov oznámilo, že cenu vody pro rok 2018 zvyšovat nebude
Ve třech semilských ulicích zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace
Jaké aktivity připravuje Vodohospodářské sdružení Turnov?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Beseda Afrika pohledem ochranáře se koná na turnovském gymnáziu

Spolek rodáků a přátel Turnova pořádá besedu s ředitelem Agentury ochrany přírody a krajiny ČR RNDr. Františkem Pelcem na téma Afrika pohledem ochranáře. Koná se ve středu 19. února na Gymnáziu Turnov, Jana Palacha 804, v přízemí od 15 hodin.

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn

Kraj nesouhlasí s uzavírkami při rekonstrukci křižovatky Rádelský mlýn Křižovatku Rádelský mlýn čeká od letošního března rozsáhlá rekonstrukce, která by měla trvat minimálně do července roku 2022. Objízdné trasy, stejně jako dobu uzavírky, které navrhuje Ředitelství silnic a dálnic České republiky (ŘSD), kraj odmítá akceptovat. Obává se, že řidiči kamionů si budou zkracovat cestu přes silnice nižších tříd. Termín omezení na silnicích I/35 a I/65 bude navíc v souběhu s dalšími rekonstrukcemi silnic. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Chytrým nápadům pro startupy pomůže inkubátor Lipo.ink
FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
Hasiči v Jablonci nad Jizerou připravují maškarní karneval
Velký úspěch turnovských benjamínků na Podještědském poprání
VIDEO: Liberecká záchranka převzala deset nových vozů

Nejčtenější články

15.02.: Seniorka měla nezvyklé přání: setkat se s hercem Janem Kanyzou
16.02.: FOTO: Jakub Oma podesáté zvítězil v anketě Nejlepší sportovec Turnova
16.02.: Kluci v akci vařili další díl v Domově důchodců v Rokytnici

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT