VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku

20.06.2017 08:02:35 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

VHS Turnov provádí tři větší investice v Turnově na Károvsku

Letošní investiční plán Vodohospodářského sdružení Turnov obsahuje tři účelově odlišné investice na jednom území města. Nyní se zahajuje poslední z nich, a proto se Károvsko stalo na pár měsíců jedním velkým staveništěm.

Největší akcí je dokončení areálu vodojemů. „V loňském roce jsme úspěšně provedli úplnou rekonstrukci větší vodojemu o akumulaci 1000 m³ za 5,7 milionu Kč. Letos máme přestavět menší vodojem o akumulaci 650 m³. Navíc náš však čeká náročná výměna přibližně 200 metrů trubního vedení v areálu, proměna venkovních ploch a zprovoznění systému řízení. Stavbu provádí firma ŠEBESTA - VHS, v.o.s. z Jablonce nad Nisou. Letošní rozsáhlejší etapa byla vysoutěžena za 9,2 milionu Kč. Na stavbě již řešíme první velké komplikace, protože stavební část objektu byla ve skutečnosti ještě v horším stavu, než ukazovaly průzkumy. Věříme však, že vysoké stavební tempo povede k dodržení termínu dokončení celého areálu na konci října letošního roku," sdělila za Vodohospodářské sdružení Turnov Michaela Malá.

Kompletní proměna areálu vodojemů je investičně velmi náročná a stojí 15 milionů Kč. Je plně hrazena z vybraného vodného a stočného, protože na ni nelze získat žádnou dotaci. A to se ještě letos přestane provozně využívat třetí objekt v areálu - historický věžový vodojem. Protože jde o krásnou budovu historicky spjatou s Turnovem, tak ji plánují v příštích letech proměnit ve vodárensky vzdělávací a volnočasové centrum.

Druhou investicí je oprava vodovodu pro zástavbu obytných domů na Károvsku. „Tato akce byla připravena jako reakce na časté stížnosti obyvatel, když nebyl dožilý potrubní systém schopen zabezpečit dostatečný tlak vody v objektech. Akce stojí 5 milionů Kč, na obnovu páteřní komunikace přidá necelých 700 tisíc Kč město Turnov. Dodavatelská firma Stavoka Kosice, a.s. staví velmi kvalitně a má časový náskok. Problémy se nevyskytují, a tak bychom měli během srpna 800 m vodovodu dokončit," uvedla Michaela Malá.

Třetí investicí je příprava další etapy budoucí nové bytové zóny. „Naše etapa je jednoduchá - postavit na zelené louce 100 m kanalizace, 200 metrů vodovodu a 17 přípojek pro pozemky, které město prodalo v dražbě. Stavbu zahajuje firma Janoušek IS, s.r.o., Liberec. Bude stát 2,1 milionu Kč, z nichž 80% uhradí podle pravidel financování město Turnov. V září, po dokončení naší činnosti, převezme staveniště město a s vybranou firmou dokončí komunikace a další sítě v nich," dodala na závěr Malá.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VHS Turnov zahájí úplnou rekonstrukci vodojemu U 14. pomocníků
VHS Turnov oznámilo, že cenu vody pro rok 2018 zvyšovat nebude
Ve třech semilských ulicích zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace
Jaké aktivity připravuje Vodohospodářské sdružení Turnov?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů

Zoo Liberec má medaili v rodině nezapomenutelných příběhů Kronika dějin českého národa je plná nezapomenutelných příběhů, zrcadlí se v nich pravá česká nátura. Ta se stala předlohou nového cyklu České mincovny nazvaného Příběhy naší historie. Po připomenutí dvojice Hanče a Vrbaty, svatého Václava, České filharmonie, Masarykově univerzitě Brno, Svazu junáků - skautů se šestou medailí stala Liberecká Zoo. V jedné trojské unci ryzího zlata se zrcadlí příběh liberecké Zoo se čtveřicí vzácných zvířat. V příštím roce bude Česká mincovna emitovat téma Rádio Svobodná Evropa, R.U.R a slovo robot a Loutka Spejbla. Více podrobností

Forenzní značení kol v Turnově pro letošní sezonu naposledy

Městská policie Turnov nabízí poslední možnost objednávky forenzního značení jízdních kol, a to v termínu 10. a 11. října 2019 vždy od 13.30 do 17.30. Počet objednávek bude omezený. Další možnost bude nejdříve v létě roku 2020! Zájemci v domluveném termínu přijdou na služebnu MP s vyčištěným kolem, občanským průkazem a doklady o koupi kola (v případě, že je mají). Označení jednoho jízdního kola trvá 20 minut, během kterých je majitel seznámen s principem značení a jsou vyplněny příslušné formuláře. Objednávky přijímají na telefonních číslech: 481 366 600, 723 389 122 i lince 156.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokončili opravu silnice ve Vítkovicích, finišují v Hrabačově a Jilemnici
Liberecký kraj ocenil nejlepší pečovatelky a pečovatele za rok 2019
Krkonošská horská služba má za sebou náročný víkend
Jan hrabě Harrach v myšlenkách a korespondenci
FOTO: Podzimní trh V Lipkách opět nabídl domácí výpěstky a výrobky

Nejčtenější články

13.10.: Přehled fotbalových výsledků desátého podzimního kola
11.10.: FOTO: Fanoušci se loučí celý pátek na Žofíně s Karlem Gottem
11.10.: Okresní přebor: Deváté kolo přineslo v každém zápase sedm gólů

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT