VHS Turnov zahájí úplnou rekonstrukci vodojemu U 14. pomocníků

14.06.2017 10:13:01 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

VHS Turnov zahájí úplnou rekonstrukci vodojemu U 14. pomocníků

Vodohospodářské sdružení Turnov se po projednání s vedením města Semily rozhodlo o provedení úplné rekonstrukce velmi důležitého objektu vodojemu U 14. pomocníků, který byl postaven nad městem v těsném sousedství silnice na Vysoké nad Jizerou.

Jeho úplná proměna bude stát 3,5 milionu korun, které budou plně hrazeny z vybraného vodného a stočného. Stavbu provádí firma Vodaservis ze Žďáru nad Sázavou ve spolupráci se stavební  firmou Janda z Rokytnice nad Jizerou.

Objekt vodojemu pochází přibližně z roku 1910 a jsou v něm dvě akumulační komory o celkovém objemu 100 m/3. Kromě vytvoření potřebné akumulace vody slouží díky provedenému propojení vodárenské soustavy i jako pojistka pro plnohodnotné zásobování města, kdyby nastal nedostatek pitné vody v prameništi Jílovce a v jeho sousedním vodojemu.

„Při přípravě rekonstrukce jsme opět zvolili osvědčený komplexní přístup s hlavním hlediskem na kvalitu použitých materiálů a provedení prací. Bude zcela obnovena stavební část objektu, všechna technologie, venkovní trubní rozvody i systém ovládání a dálkového řízení vodojemu. Oprava objektu řeší také potřebnou ochranu před degradací způsobenou pronikáním vody z přilehlé zeminy a z kondenzací vodních par ve vnitřním prostředí. Také vzhled vodojemu se zcela promění k lepšímu. Naší dlouhodobou snahou je obnovit všechny důležité provozní objekty na vzhledově pěkné budovy. Věříme, že například úpravna vody v Příkrém nebo aktuálně dokončený nový vodojem na Komárově pod vrcholem Kozákova splnění našeho cíle dokládají," upřesnil předseda Rady sdružení VHS Turnov Milan Hejduk.

Vodojem U 14. pomocníků je další součástí pomyslného řetězu potřebných částí k bezpečné dodávce pitné vody od potoka Vošmendy a úpravny pitné vody v Příkrém až k domácnostem a firmám v Semilech. „V loňském roce jsme již provedli zdařilou rekonstrukci dalšího důležitého objektu - přerušovací komory tlaku v ulici Nad Špejcharem. Letos ještě zahájíme projektové činnosti na provedení rekonstrukce největšího vodojemu Cimbál a provedeme důležité vrty, kterými budeme hledat doplňkový zdroj vody v sousedství úpravny vody v Příkrém. Potřebujeme najít rezervu pro případ možného postupného vysychání Vošmendy," doplnil Hejduk.

Stavba vodojemu posouvá postupně krok za krokem. Zatím akce probíhá bez větších problémů a je podle Milan Hejduka naděje, že dokonce bude zkrácen termín jejího úplného dokončení, který byl stanoven na 20. října 2017.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VHS Turnov oznámilo, že cenu vody pro rok 2018 zvyšovat nebude
Ve třech semilských ulicích zahájí rekonstrukci vodovodu a kanalizace
Jaké aktivity připravuje Vodohospodářské sdružení Turnov?

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dny architektury v kraji představí Baťu, horolezce i železniční depo
V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů
Oslavy historika Josefa Pekaře proběhly na Malém Rohozci
Odběrová místa rozšiřují provozní dobu. Na test se objednejte online
Policisté hledají ztracenou třináctiletou dívku z Liberce

Nejčtenější články

28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
29.09.: I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
28.09.: Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT