VI. spanilá jízda dobrovolných hasičů projede celým Libereckým krajem

15.05.2014 13:29:10 | Autor: Ladislav Bruckner, místostarosta SDH Semily I. | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Železný Brod,Semily,Lomnice nad Popelkou

VI. spanilá jízda dobrovolných hasičů projede celým Libereckým krajem

Již neuvěřitelných 150 let existuje české dobrovolné hasičstvo, a protože právě 22. května 1864 byl ve Velvarech zásluhou bratra Karla Krohna založen první sbor, je letošní spanilá jízda dobrovolných hasičů po městech a obcích naší vlasti věnována právě tomuto výročí.

Je nesmírnou ctí pro náš Liberecký kraj a jednotlivé zúčastněné pořadatelské hasičské sbory, města i obce právě tuto spanilou jízdu spolupořádat. Spanilé jízdy se účastní dvě historická hasičská vozidla s jedním doprovodným a posádku bude tvořit starosta DH ČR Ing. Karel Richter, náměstek starosty DH ČR prof. Václav Liška, velitel jízdy Jiří Pátek, hlavní koordinátor Josef Nitra, řidič Milan Pátek, praporečník Jiří Votava st., kameraman Ladislav Dvořák a doprovod Jiří Votava ml.

Výjezd první etapy spanilé jízdy historických hasičských vozidel bude v sobotu 17. května 2014 z Hrádku nad Nisou v 10 hodin a bude projíždět tato města a obce: Žitava (SRN), Bogatynia (Polsko), Kunratice, Dětřichov, Frýdlant, Nové Město pod Smrkem, Lázně Libverda, Hejnice, Raspenava a kolem 14.30 hodin dorazí do Chrastavy, kde proběhne i prohlídka místního hasičského muzea.

V neděli 18. května 2014 se přesune na start druhé části první etapy, který je v Liberci od 9 hodin na náměstí Dr. Edvarda Beneše a dále pokračuje do Jablonce nad Nisou, Železného Brodu, a do Semil, kde po průjezdu městem bude očekáván ve 12.30 hodin v semilském parku Ostrov, kde proběhne výstava historické i soudobé hasičské techniky, vyhlášení nejlepších hasičů okresu Semily a další doprovodný program včetně známé Semilské jedenáctky. Úderem 14. hodiny se opět spanilá jízda vydá na cestu, a to přes Lomnici nad Popelkou, Novou Paku a v 16 hodin dorazí do cíle v Jičíně, a ukončí tím první etapu spanilé jízdy.

O týden později v sobotu 24. května 2014 v 10 hodin vyrazí na druhou etapu z náměstí v Mělníku a bude pokračovat přes Kly do cíle celé spanilé jízdy, do města a rodiště nejstaršího českého dobrovolného hasičského sboru, do Velvar. Její příjezd je předpokládán na 14. hodinu, a poté se zúčastní vlastních oslav velvarského sboru, na které Vás všechny co nejsrdečněji zveme, stejně tak i na trasu spanilé jízdy, do Liberce i do Semil, kde budou doplňkové programy a výstavy hasičské techniky.

Kompletní přehled sportovních a turisticko-zábavných akcí o aktuálním víkendu

Článek a fotogalerie z proběhlé akce:

FOTO: Dobrovolní hasiči oslavili 150 let sboru spanilou jízdou po kraji

VI. propagační jízda sboru dobrovolných hasičů, zastávka v Semilech<br />Autor: Petr Ježek

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

VI. spanilá jízda hasičů zavítá do Semil
Hasičská parní stříkačka z SDH Semily I. slaví 110 let
FOTO: Historické parní stříkačky lákaly v Semilech děti i dospělé

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026

Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.

Obojživelníci se v Libereckém kraji opět dostanou k rybníkům bezpečně

Liberecký kraj bude i letos přenášet obojživelníky přes silnice na místa, kde se rozmnožují, aby nedocházelo k jejich hromadným úhynům. Krajská rada včera schválila podání žádosti o dotaci z programu Ministerstva životního prostředí, který podporuje péči o přírodu a chráněné druhy. „Projekt se osvědčil již v předchozích letech a díky němu se podařilo zachránit stovky žab a čolků. Každý rok sledujeme, jak se zvířata bezpečně dostávají na svá místa rozmnožování, a víme, že podobné akce veřejnost velmi oceňuje," uvedl Jiří Klápště, náměstek hejtmana pro resort životního prostředí a zemědělství.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru

Nejčtenější články

29.01.: ČEZ Jizerská 50 již klepe na dveře
29.01.: Nízkoprahové centrum v Semilech nabízí pomocnou ruku pro mládež
30.01.: Pralyžaři opět míří na zásadské závody postaru

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT