Vicemistr republiky v 10 tancích je pár Kejzar a Košková z Liberce

14.09.2020 18:08:16 | Autor: redakce | Rubrika: VOLNÝ ČAS | Obce: Liberecký kraj

Vicemistr republiky v 10 tancích je pár Kejzar a Košková z Liberce

V Kojetíně u Kroměříže se v sobotu 12. září konalo Mistrovství České republiky v tanečním sportu - kombinace tanců standardních a latinskoamerických. Titul Mistra České republiky získal v hlavní kategorii dospělých Jakub Brück se svou partnerkou Marinou Makarenko z tanečního klubu DSP Kometa Brno. Taneční pár Jiří Kejzar a Barbora Košková z Liberce obhájil titul vicemistra v 10 tancích.

„Byl to pro nás opět nezapomenutelný zážitek. Skvělí byli diváci, rodina a naši mladí svěřenci, kteří nám celý den neskutečně fandili a pomohli nás vyburcovat k tomu nejlepšímu výkonu," řekl Jiří Kejzar, který s Barborou Koškovou tančí 19 let od nejmladší věkové kategorie.

Od roku 2007 společně sbírají ta nejlepší taneční ocenění. Například v roce 2008 získali v kategorii Junior 1 zlatý hattrick a vyhráli všechny domácí šampionáty. Na Evropském poháru v roce 2018 obsadili semifinálové 8. místo. Dalším reprezentantem v dospělých byl pár Jan Košek s Barborou Drahoňovskou, který skončil na 21. místě z 24 párů.

Taneční klub Koškovi Liberec měl na Mistrovství republiky v 10 tancích své zástupce ve všech věkových kategoriích od nejmladších Juniorů 1 až po kategorii soutěžících do 21 let. V kategorii Junior 1 soutěžil sourozenecký pár David a Viktorie Bábelovi, který si odtančili svou premiéru na velké soutěži. Podařilo se jim porazit 12 párů a získat tak 16. umístění. Největší zastoupení měl TK Koškovi Liberec v kategorii starších juniorů.

Mistrovství České republiky v tanečním sportu - kombinace tanců standardních a latinskoamerických „Třem našim párům se podařilo v kategorii Junior 2 kvalifikovat na toto mistrovství mezi 30 nejlepších tanečních párů v ČR. Filip Schurmann a Eleni Futerová získali 21. místo, Tomáš Pejsar a Valentýna Plischkeová 18. místo a nejlépe pak zatančili a semifinálové 11. místo si z Kojetína odvezli Adam Višňovský s Lucií Čechtickou," řekla Šárka Burešová, vedoucí Klubu TK Koškovi Liberec.

Do kategorie Mládež se letos posunul úspěšný taneční pár Jan Vlček s Petrou Příplatovou. V silné konkurenci se neztratili a svým tanečním výkonem se dostali na umístění 17/30. Jan Košek a Barbora Drahoňovská pak bojovali mezi tanečníky do 21.let, kde získali umístění 9/12.

„Letos nás ještě čeká poslední domácí šampionát. V prosinci budou ve sportovní hale v Brně naši tanečníci bojovat a obhajovat finálová umístění na Mistrovsví ČR v družstev ve standardních i latinskoamerických tancích," uzavřela Burešová.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Jubilejní Podještědský pohár přilákal 190 tanečních párů
Taneční pár Marek Bureš s Anastasií Iermolenko šestnáctý na MS
Úspěch libereckých tanečníků Vlčka a Příplatové na světové soutěži

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 2 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř

Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne

Vzhledem k aktuálně platným opatřením Krkonošské muzeum Jilemnice ruší akci Muzejní odpoledne, která se měla konat 3. října 2020. Pracovníci muzea by rádi akci uskutečnili na jaře 2021, o případném termínu budeme čtenáře informovat.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Písničkář Jaroslav Hutka vystoupí v lomnickém klubu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Po dvou kolech NPL na čele tabulky Hnanice a Modřišice
Od 24. září se v Česku rozšiřují protiepidemická opatření
Chráněná území na Labi budou intenzivněji spolupracovat

Nejčtenější články

22.09.: Krajští policisté odhalili alkohol u šesti řidičů autobusů
22.09.: FOTO: Marek Chrascina vystoupal na Žalý v traťovém rekordu
22.09.: I.A třída: Bělá i Lomnice vyhrály, Košťálov si nechal body znovu utéct

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT