18.08.2013 16:20:20 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

K opakování nedávného pohárového souboje fotbalistů Jablonečku a FKP Turnov došlo ve druhém kole divize. Výsledek je hodně podobný, pouze padlo méně gólů. Hosté opět vedli, ale další šance už nevyužili a domácí ve druhém poločase znovu dovedli utkání k remíze.

V utkání nastoupili hosté v sestavě se dvěma reprezentanty Slovenska do 21 let, brankářem Hroššem a útočníkem Szabem. Domácí Jablonec v týdnu přivedl do svého kádru hráče Slovanu Liberec Jirku Krystana pocházejícího ze Semil, který se ukázal ve velice dobrém světle a patřil na hřišti k nejlepším.

Sokol Jablonec n. J. - FKP Turnov 1:1 (0:1)

Turnov začal aktivněji, ve 4. minutě ještě mířil Szabo nad, ale o dvě minuty později využil krásný pas D. Hurta Ježek, když ještě obešel brankáře Farského a hosté vedli. V 10. minutě centroval Petřík a ránu Szaba vychytal Farský, stejně jako o chvíli později hlavičku Finklára po centru Randáka. Ve 29. minutě měl velkou šanci na vyrovnání domácí Šilhavý, ale Hroššo vyrazil. Ve 31. minutě pálil Rudolf, znovu byl na místě brankář Turnova. Na druhé straně mířil vedle domácí branky Ježek. V závěru první půle vyrazil Hroššo zázračně nohama hlavičku domácího Krystana.

Ve 49. minutě brankou neskončila obrovskou šance hostů, Janů trefil balon do levé tyče, od té se odrazil do pravé a od ní do náruče brankáře Farského. Vzápětí Hroššo dobře zasáhl proti hlavičce Rudolfa. V 68. minutě centroval Finklár a střídající Nedošetko mířil nad domácí branku. V 69. minutě byl jako faul posouzen zákrok Petříka v pokutovém území a z nařízené penalty vyrovnal na 1:1 Paldus. O chvíli později Paldus vystřelil ze 20 metrů, Hroššo míč vytáhl skvěle na břevno, k odraženému míči se dostal Krystan a skóroval, ale branka nebyla uznána rozhodčím pro ofsajd. Hosté měli ještě jednu obrovskou šanci na rozhodnutí zápasu. V 87. minutě se střídající Šulc ocitl sám před Farským, ale trefil pouze nohy domácího gólmana.

Videosestřih z utkání Ivo Zahradníka:

„Byl to velmi dobrý zápas ve velkém tempu a 340 přítomných diváků ocenilo výkon obou týmů potleskem," uvedl po zápase za domácí tým David Holman.

„Ztratili jsme dnes dva body, když jsme nedokázali využít velké šance. Ve 20. minutě to mohlo být 3:0 a pak by nebylo co řešit," řekl k utkání vedoucí mužstva FKP Turnov Petr Horáček.

Branky: 69. Paldus z penalty - 6. Ježek. Rozhodčí: Štefan - Myška, Matějček. ŽK: 3:3. Diváků: 340. Jablonec n. J.: Farský - Helm, Karásek, Barcuch, Braun - Povr (89. Bistiak), Krystan, Šilhán, Zonyga (64. Paldus) - Gebert (74. Holman), Rudolf. FKP Turnov: Hroššo - D. Hurt, Ginzel, Pimpara, Petřík - Finklár, Janů, Novotný (80. Kunst), Randák (55. Nedošetko) - Szabo, Ježek (75. Šulc).

Fotbalisté Sokola Jablonec nad Jizerou si neodpočinou ani v týdnu. Ve středu 21. srpna od 17 hodin totiž přivítají na svém hřišti ve druhém kole Poháru České pošty druholigový celek FK Pardubice! Případný vítěz duelu se střetne ve třetím kole s lepším ze zápasu Břeclav - 1.FC Slovácko.