VIDEO: Krakonošovy podvečery lákaly po čtyři dny jilemnické diváky

20.07.2014 20:38:11 | Autor: Martin Král | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jilemnice

VIDEO: Krakonošovy podvečery lákaly po čtyři dny jilemnické diváky

Krakonošovy letní podvečery jsou zaměřeny na podporu a prezentaci kulturních a řemeslných tradic a aktivit v rámci volného času v oblasti Krkonoš a Podkrkonoší. V letošním roce tradiční akce proběhla od středy 16. července do soboty 19. července. Nad zdařilým průběhem dohlížel samotný vládce hor, Krakonoš.

Pořadatelem je Jilemnicko – svazek obcí ve spolupráci s Městem Jilemnice. Součástí této přehlídky je prezentace místních uměleckých sdružení a seskupení, která je doplněna ukázkou řemeslné výroby a prodejem regionálních výrobků.

Program probíhal na Masarykově náměstí, v prostorách zámeckého parku, zámeckého nádvoří i jilemnického muzea. Pro všechny návštěvníky bylo zajištěno bohaté občerstvení, na kterém se podíleli tradičně starostové obcí Jilemnicka, a zázemí proti nepříznivému počasí. 

 

Zajímavým bodem programu byly rozšířené prohlídky Krkonošského muzea, kostela Svatého Vavřince a Zvědavé uličky. Návštěvníci se mohli projet historickým centrem města na žebřiňáku, což se líbilo především dětem. Pro ně bylo připraveno také vystoupení divadélka Loutkáček se Ztracenou pohádkou.

O dobrou náladu se zasloužila hudební skupina Člověče nezlob se ze Studence. Divadlo V Roztocké představilo v přírodním amfiteátru zámeckého parku svou hru Pukoviny aneb ochotnické noci sen.

Milovníci klasické hudby si přišli na své na koncertu Pocta Janu hraběti Harrachovi v podání souboru barokní hudby Hof-Musici z Českého Krumlova. Jednalo se o barokní hudbu v Neapoli v době vlády vicekrále Tomáše Aloise Raimunda Harracha.

Návštěvníky podvečerů zaujala noční prohlídka všech muzejních expozic Krkonošského muzea. Noční atmosféra dodala prohlídce nezapomenutelný ráz. 

Krakonošovy letní podvečery 2014 - druhý den Ve čtvrtek zahrála k poslechu a dobré náladě dechová kapela Broďanka. Taneční vystoupení Základní umělecké školy patří již k tradicím. Letos je doplnilo ještě vystoupené Mateřské školky z Víchové. Neoddělitelnou součástí letošních podvečerů byl Jilemský spolek paní a dívek, který doprovází většinu významných akcí v regionu.

Divadelní soubor Rolnička předvedl zejména k radosti dětí svou Zlatovlásku. Závěr dne pak patřil hudebním skupinám. Nejprve vystoupila skupina Vacancy z Vrchlabí. Na závěr pak nejen v regionu populární kapela Koneckonců.

Součástí Krakonošových letních podvečerů byly také jízdy historickým vlakem taženým parní lokomotivou po romantické trati v údolí Jizery.

V pátek vystoupila Krkonošská dechovka a také soubory z polské Karpacze. Poté byl blok hudebních kapel. Z Vrchlabí přijela jazzová kapela Just Now. Dalším byl pak Petr Soukup a Jokers. Závěr pátečního programu obstarala hudební skupina Alibi Rock.

Sobotní odpoledne zahájila dechová kapela Semilská jedenáctka. Se svým vystoupením již tradičně potěšila taneční skupina Paul Dance. Sobotní hudební program obstarali postupně hudební skupina Brok, Duo Marfi v podání Marie Novotné a Filipa Moravce, známý písničkář Pepa Nos a hudební skupina Jam and Bazar. Pomyslným vrcholem bylo pak vystoupení metalového zpěváka, textaře a skladatele Aleše Brichty.

Krakonošovy letní podvečery 2014 jsou minulostí. Svým bohatým programem potěšily všechny posluchače a návštěvníky. 

Pro Naše Pojizeří zpracovala video GymjilTV  

Související články a fotogalerie k letošním podvečerům: 

Obrazem: Páteční jízda Krakonošova letního parního vlaku

FOTO: Druhý den podvečerů ve znamení Jilemského spolku paní a dívek

Obrazem: Zahájení Krakonošových letních podvečerů

Krakonošovy letní podvečery opět představí krkonošskou kulturu - kompletní program 2014

Hudební léto 2014 aneb Přehled festivalů a koncertů v Pojizeří

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony
VIDEO: Retro rádia vystavují na Městském úřadě v Rychnově
Sportfilm přivítá filmové tvůrce i tenistu Radka Štěpánka
Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
Semily využily poklesu cen energií na burze, klesnou náklady na plyn

Nejčtenější články

27.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek šestého podzimního kola
26.09.: Policie žádá o pomoc v případu krádeže dvou motocyklů v Harrachově
26.09.: Historické trio stříkaček zrenovovali hasiči ve Valteřicích

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Jablonecká Lékárna U Anděla nabízí široký sortiment léků, potravin pro zvláštní výživu, dermokosmetiky, homeopatických přípravků a další.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT