VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

14.06.2011 10:36:00 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

Chvílemi zlověstně bouřilo, nakonec se ale počasí smilovalo a čtvrtý ročník open air festivalu Ostrov Art mohl v sobotu 4. června bez větších komplikací spustit. Hrálo se, tančilo (dokonce i s ohněm!), sprejovalo, malovalo, soutěžilo - tentokrát na přitažlivé téma UFO.

Letos poprvé si návštěvníci semilského festivalu mohli vybrat mezi dvěma scénami. Festival zahájila skupinka břišních tanečnic ze Semil pod vedením Sisy Szépe. Soudě dle nepřeberného množství snímků a videí sdílených na Facebooku vyvolalo vystoupení u publika nadšení. Po setmění show vyvrcholila elektrizujícím tancem s ohněm.

Krátké video: Tanec s ohněm

 

Lákavou atrakcí teplého sobotního odpoledne bylo improvizované paintballové hřiště v dolíku. Svůj koutek tu měly i menší děti, pro které se pivo ani paintball ještě nehodí. Za úkol měly zachránit Supermana v bludišti, aby mohl zastavit mimozemskou invazi, složit kód, jímž nastartují vesmírnou raketu, nebo nakreslit mimozemský život a svým pojetím rozhodnout, zda k invazi dojde (v případě převahy zlých ufonů) nebo nedojde (pokud převáží bytosti hodné - a tak se stalo).

Odpolední program přitom plynul dál příjemným jazzíkem pražského dua Zdeněk Lindner ml. a Jakub Přibyl. Následovalo několik dalších mladých, vesměs alternativních, pražských formací (The Dogsbodies, Molitan Noodels a CheckPoint), a po setmění se konečně ke slovu dostaly kýžené stálice regionální scény: železnobrodští In Touch a semilští Hangover Painters. S odbíjením půlnoci se na pódiu zjevil moderátor OstrovArtu CMP (Václav Cempírek), aby rozjásané publikum přivedl k slzám (smíchu!) svým poloimprovizovaným acid-hiphopovým kabaretem. Hlavní scénu uzavřela liberecká trojice DJů Experimental Cabaret. Druhá stejdž rezonovala údernou elektronickou hudbou od odpoledne až do svítání.

Krátké video: Vystoupení břišních tanečnic

Čtvrtý ročník festivalu Ostrov Art pořádalo občanské sdružení Kulturní spolek Semily Femily za podpory Města Semily a laskavým přispěním několika sponzorů: Radio Contact Liberec, Singing Rock, Toi Toi, Juta, Svijany, Habakuk, Elektrocentrum Sonda Semily, Paintball Bees Semily, Galerie XY, Pronto Car Jareš,  Trevos, JVS Semily, Železářství Metal Klazar, Svijanská nápojka Semily a sdružení Český ráj.

Zajímavé odkazy související s festivalem:

Web OstrovArt Festivalu
Kulturní spolek Semily Femily, o. s.
Břišní tanečnice Sisa Szépe
Info o vystupujících kapelách 

Předchozí pozvánka na festival: UFO na Ostrově!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj poskytne dotaci horské službě na nákup ochranných pomůcek

Rada Libereckého kraje na svém pravidelném jednání včera rozhodla o poskytnutí neinvestiční dotace pro Horskou službu České republiky ve výši 200 tisíc korun. Za peníze horští záchranáři nakoupí zdravotnický a vakuový materiál či ochranné pomůcky. „Tento objem finančních prostředků již zahrnoval letošní rozpočet, který schválili zastupitelé," poznamenala statutární náměstkyně hejtmana pro resort ekonomiky, správy majetku a informatiky Jitka Volfová s tím, že dotace je poskytována na provoz horské služby v regionu Libereckého kraje.

Uzávěrka turnovské fotosoutěže ke 100. výročí republiky je do konce října

U příležitosti oslav 100 let od založení československého státu byla vyhlášená městem Turnov veřejná fotografická soutěž pro fotografy profesionály i amatéry. Na zaslání snímků zbývá necelých 14 dní! Své snímky zasílejte nejpozději do 1. listopadu 2018 na e-mailovou adresu z.strauchova@mu.turnov.cz. Podrobný článek o soutěži i pravidlech


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Společnost Silnice LK prodává nepotřebný movitý majetek
Železnobrodská Sklanda pokřtila novou pec Hedviku
V Krkonoších vytváří nová tokaniště pro tetřívka
Místostarostka Turnova změnila stranu. ANO 2011 proto bude v opozici
Na hradech a zámcích připravují zakončení hlavní sezony

Nejčtenější články

18.10.: Od 21. října se bude zase jezdit z Brodu do Semil přes Mlýnský potok
17.10.: V Semilech přemísťují autobusovou zastávku blíže do centra
18.10.: FOTO: Vítězství v Benešovském maratonu obhájil Tomáš Šťastný

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT