VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

14.06.2011 10:36:00 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

Chvílemi zlověstně bouřilo, nakonec se ale počasí smilovalo a čtvrtý ročník open air festivalu Ostrov Art mohl v sobotu 4. června bez větších komplikací spustit. Hrálo se, tančilo (dokonce i s ohněm!), sprejovalo, malovalo, soutěžilo - tentokrát na přitažlivé téma UFO.

Letos poprvé si návštěvníci semilského festivalu mohli vybrat mezi dvěma scénami. Festival zahájila skupinka břišních tanečnic ze Semil pod vedením Sisy Szépe. Soudě dle nepřeberného množství snímků a videí sdílených na Facebooku vyvolalo vystoupení u publika nadšení. Po setmění show vyvrcholila elektrizujícím tancem s ohněm.

Krátké video: Tanec s ohněm

 

Lákavou atrakcí teplého sobotního odpoledne bylo improvizované paintballové hřiště v dolíku. Svůj koutek tu měly i menší děti, pro které se pivo ani paintball ještě nehodí. Za úkol měly zachránit Supermana v bludišti, aby mohl zastavit mimozemskou invazi, složit kód, jímž nastartují vesmírnou raketu, nebo nakreslit mimozemský život a svým pojetím rozhodnout, zda k invazi dojde (v případě převahy zlých ufonů) nebo nedojde (pokud převáží bytosti hodné - a tak se stalo).

Odpolední program přitom plynul dál příjemným jazzíkem pražského dua Zdeněk Lindner ml. a Jakub Přibyl. Následovalo několik dalších mladých, vesměs alternativních, pražských formací (The Dogsbodies, Molitan Noodels a CheckPoint), a po setmění se konečně ke slovu dostaly kýžené stálice regionální scény: železnobrodští In Touch a semilští Hangover Painters. S odbíjením půlnoci se na pódiu zjevil moderátor OstrovArtu CMP (Václav Cempírek), aby rozjásané publikum přivedl k slzám (smíchu!) svým poloimprovizovaným acid-hiphopovým kabaretem. Hlavní scénu uzavřela liberecká trojice DJů Experimental Cabaret. Druhá stejdž rezonovala údernou elektronickou hudbou od odpoledne až do svítání.

Krátké video: Vystoupení břišních tanečnic

Čtvrtý ročník festivalu Ostrov Art pořádalo občanské sdružení Kulturní spolek Semily Femily za podpory Města Semily a laskavým přispěním několika sponzorů: Radio Contact Liberec, Singing Rock, Toi Toi, Juta, Svijany, Habakuk, Elektrocentrum Sonda Semily, Paintball Bees Semily, Galerie XY, Pronto Car Jareš,  Trevos, JVS Semily, Železářství Metal Klazar, Svijanská nápojka Semily a sdružení Český ráj.

Zajímavé odkazy související s festivalem:

Web OstrovArt Festivalu
Kulturní spolek Semily Femily, o. s.
Břišní tanečnice Sisa Szépe
Info o vystupujících kapelách 

Předchozí pozvánka na festival: UFO na Ostrově!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu
Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT