VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

14.06.2011 10:36:00 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

Chvílemi zlověstně bouřilo, nakonec se ale počasí smilovalo a čtvrtý ročník open air festivalu Ostrov Art mohl v sobotu 4. června bez větších komplikací spustit. Hrálo se, tančilo (dokonce i s ohněm!), sprejovalo, malovalo, soutěžilo - tentokrát na přitažlivé téma UFO.

Letos poprvé si návštěvníci semilského festivalu mohli vybrat mezi dvěma scénami. Festival zahájila skupinka břišních tanečnic ze Semil pod vedením Sisy Szépe. Soudě dle nepřeberného množství snímků a videí sdílených na Facebooku vyvolalo vystoupení u publika nadšení. Po setmění show vyvrcholila elektrizujícím tancem s ohněm.

Krátké video: Tanec s ohněm

 

Lákavou atrakcí teplého sobotního odpoledne bylo improvizované paintballové hřiště v dolíku. Svůj koutek tu měly i menší děti, pro které se pivo ani paintball ještě nehodí. Za úkol měly zachránit Supermana v bludišti, aby mohl zastavit mimozemskou invazi, složit kód, jímž nastartují vesmírnou raketu, nebo nakreslit mimozemský život a svým pojetím rozhodnout, zda k invazi dojde (v případě převahy zlých ufonů) nebo nedojde (pokud převáží bytosti hodné - a tak se stalo).

Odpolední program přitom plynul dál příjemným jazzíkem pražského dua Zdeněk Lindner ml. a Jakub Přibyl. Následovalo několik dalších mladých, vesměs alternativních, pražských formací (The Dogsbodies, Molitan Noodels a CheckPoint), a po setmění se konečně ke slovu dostaly kýžené stálice regionální scény: železnobrodští In Touch a semilští Hangover Painters. S odbíjením půlnoci se na pódiu zjevil moderátor OstrovArtu CMP (Václav Cempírek), aby rozjásané publikum přivedl k slzám (smíchu!) svým poloimprovizovaným acid-hiphopovým kabaretem. Hlavní scénu uzavřela liberecká trojice DJů Experimental Cabaret. Druhá stejdž rezonovala údernou elektronickou hudbou od odpoledne až do svítání.

Krátké video: Vystoupení břišních tanečnic

Čtvrtý ročník festivalu Ostrov Art pořádalo občanské sdružení Kulturní spolek Semily Femily za podpory Města Semily a laskavým přispěním několika sponzorů: Radio Contact Liberec, Singing Rock, Toi Toi, Juta, Svijany, Habakuk, Elektrocentrum Sonda Semily, Paintball Bees Semily, Galerie XY, Pronto Car Jareš,  Trevos, JVS Semily, Železářství Metal Klazar, Svijanská nápojka Semily a sdružení Český ráj.

Zajímavé odkazy související s festivalem:

Web OstrovArt Festivalu
Kulturní spolek Semily Femily, o. s.
Břišní tanečnice Sisa Szépe
Info o vystupujících kapelách 

Předchozí pozvánka na festival: UFO na Ostrově!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

V Turnově zahájili výstavbu chodníku v Sobotecké ulici

Byla zahájena výstavba nového chodníku a veřejného osvětlení v Mašově, Sobotecké ulici. Nový chodník bude po levé straně od ulice U školy až na křižovatku na Kalužníku a malá část bude po pravé straně od ulice U školy k autobusové zastávce. „Stavbu realizuje firma MIZERA - STAVBY, a.s., Lomnice nad Popelkou. Stavba bude dokončena do 31. 10. 2018. Stavba bude realizována po úsecích, kde bude částečně omezen provoz. Veškerá omezení budou vždy na nezbytně nutnou dobu. Děkujeme za dodržování základních zásad bezpečnosti," upřesnila Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku MěÚ Turnov.

Eurion 2018 přivítá na Smržovce Lenku Dusilovou i Janu Uriel

Už 27. ročník Letní slavnosti Eurion začíná tradičně v pátek 17. srpna hudebním festivalem v lesoparku u Parkhotelu, pokračuje v sobotu pestrým hudebně-zábavným programem, který vyvrcholí večerní taneční veselicí a končí nedělní Pivrncovou jízdou veteránů. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Galerie Vlastimila Rady ukazuje divadelní tvorbu Renaty Hans
Do sezony odstartovala i okresní fotbalová soutěž
K vážné nehodě motorkáře došlo v Harrachově
Štěpánův jarmark oživí 126. výročí rozhledny Štěpánka
Ve vrchlabském parku pořádají 10. ročník závodu horských kol

Nejčtenější články

16.08.: Nálezce odevzdal do Muzea Českého ráje poklad mincí ze 14. století
14.08.: Obrazem: V Jizeře je málo vody, v Dolní Sytové naměřeno jen 30 cm
14.08.: Jablonecká hudební noc popáté zve především rockové fanoušky

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT