VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

14.06.2011 10:36:00 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

Chvílemi zlověstně bouřilo, nakonec se ale počasí smilovalo a čtvrtý ročník open air festivalu Ostrov Art mohl v sobotu 4. června bez větších komplikací spustit. Hrálo se, tančilo (dokonce i s ohněm!), sprejovalo, malovalo, soutěžilo - tentokrát na přitažlivé téma UFO.

Letos poprvé si návštěvníci semilského festivalu mohli vybrat mezi dvěma scénami. Festival zahájila skupinka břišních tanečnic ze Semil pod vedením Sisy Szépe. Soudě dle nepřeberného množství snímků a videí sdílených na Facebooku vyvolalo vystoupení u publika nadšení. Po setmění show vyvrcholila elektrizujícím tancem s ohněm.

Krátké video: Tanec s ohněm

 

Lákavou atrakcí teplého sobotního odpoledne bylo improvizované paintballové hřiště v dolíku. Svůj koutek tu měly i menší děti, pro které se pivo ani paintball ještě nehodí. Za úkol měly zachránit Supermana v bludišti, aby mohl zastavit mimozemskou invazi, složit kód, jímž nastartují vesmírnou raketu, nebo nakreslit mimozemský život a svým pojetím rozhodnout, zda k invazi dojde (v případě převahy zlých ufonů) nebo nedojde (pokud převáží bytosti hodné - a tak se stalo).

Odpolední program přitom plynul dál příjemným jazzíkem pražského dua Zdeněk Lindner ml. a Jakub Přibyl. Následovalo několik dalších mladých, vesměs alternativních, pražských formací (The Dogsbodies, Molitan Noodels a CheckPoint), a po setmění se konečně ke slovu dostaly kýžené stálice regionální scény: železnobrodští In Touch a semilští Hangover Painters. S odbíjením půlnoci se na pódiu zjevil moderátor OstrovArtu CMP (Václav Cempírek), aby rozjásané publikum přivedl k slzám (smíchu!) svým poloimprovizovaným acid-hiphopovým kabaretem. Hlavní scénu uzavřela liberecká trojice DJů Experimental Cabaret. Druhá stejdž rezonovala údernou elektronickou hudbou od odpoledne až do svítání.

Krátké video: Vystoupení břišních tanečnic

Čtvrtý ročník festivalu Ostrov Art pořádalo občanské sdružení Kulturní spolek Semily Femily za podpory Města Semily a laskavým přispěním několika sponzorů: Radio Contact Liberec, Singing Rock, Toi Toi, Juta, Svijany, Habakuk, Elektrocentrum Sonda Semily, Paintball Bees Semily, Galerie XY, Pronto Car Jareš,  Trevos, JVS Semily, Železářství Metal Klazar, Svijanská nápojka Semily a sdružení Český ráj.

Zajímavé odkazy související s festivalem:

Web OstrovArt Festivalu
Kulturní spolek Semily Femily, o. s.
Břišní tanečnice Sisa Szépe
Info o vystupujících kapelách 

Předchozí pozvánka na festival: UFO na Ostrově!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Aplikace Horská služba končí
Atleti již po sedmačtyřicáté zaplnili atletickou halu
Florbalistky Turnova rozhodly o svém vítězství v poslední minutě
Přednáškové Putování za minerály 3 probíhá v lednu a únoru
Vzácné poklady ukáže archeologická výstava turnovského muzea

Nejčtenější články

19.01.: Krajský pohár lyžařů pokračoval druhým závodem na Benecku
19.01.: Nejvyšší pojizerská liga pokračovala 12. a 13. kolem
19.01.: Horská služba hledala vyčerpaného turistu pod vrcholem Smrku

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT