VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

14.06.2011 10:36:00 | Autor: Petra Luňáková | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

VIDEO: Místo ufonů ovládly letošní Ostrov Art břišní tanečnice

Chvílemi zlověstně bouřilo, nakonec se ale počasí smilovalo a čtvrtý ročník open air festivalu Ostrov Art mohl v sobotu 4. června bez větších komplikací spustit. Hrálo se, tančilo (dokonce i s ohněm!), sprejovalo, malovalo, soutěžilo - tentokrát na přitažlivé téma UFO.

Letos poprvé si návštěvníci semilského festivalu mohli vybrat mezi dvěma scénami. Festival zahájila skupinka břišních tanečnic ze Semil pod vedením Sisy Szépe. Soudě dle nepřeberného množství snímků a videí sdílených na Facebooku vyvolalo vystoupení u publika nadšení. Po setmění show vyvrcholila elektrizujícím tancem s ohněm.

Krátké video: Tanec s ohněm

 

Lákavou atrakcí teplého sobotního odpoledne bylo improvizované paintballové hřiště v dolíku. Svůj koutek tu měly i menší děti, pro které se pivo ani paintball ještě nehodí. Za úkol měly zachránit Supermana v bludišti, aby mohl zastavit mimozemskou invazi, složit kód, jímž nastartují vesmírnou raketu, nebo nakreslit mimozemský život a svým pojetím rozhodnout, zda k invazi dojde (v případě převahy zlých ufonů) nebo nedojde (pokud převáží bytosti hodné - a tak se stalo).

Odpolední program přitom plynul dál příjemným jazzíkem pražského dua Zdeněk Lindner ml. a Jakub Přibyl. Následovalo několik dalších mladých, vesměs alternativních, pražských formací (The Dogsbodies, Molitan Noodels a CheckPoint), a po setmění se konečně ke slovu dostaly kýžené stálice regionální scény: železnobrodští In Touch a semilští Hangover Painters. S odbíjením půlnoci se na pódiu zjevil moderátor OstrovArtu CMP (Václav Cempírek), aby rozjásané publikum přivedl k slzám (smíchu!) svým poloimprovizovaným acid-hiphopovým kabaretem. Hlavní scénu uzavřela liberecká trojice DJů Experimental Cabaret. Druhá stejdž rezonovala údernou elektronickou hudbou od odpoledne až do svítání.

Krátké video: Vystoupení břišních tanečnic

Čtvrtý ročník festivalu Ostrov Art pořádalo občanské sdružení Kulturní spolek Semily Femily za podpory Města Semily a laskavým přispěním několika sponzorů: Radio Contact Liberec, Singing Rock, Toi Toi, Juta, Svijany, Habakuk, Elektrocentrum Sonda Semily, Paintball Bees Semily, Galerie XY, Pronto Car Jareš,  Trevos, JVS Semily, Železářství Metal Klazar, Svijanská nápojka Semily a sdružení Český ráj.

Zajímavé odkazy související s festivalem:

Web OstrovArt Festivalu
Kulturní spolek Semily Femily, o. s.
Břišní tanečnice Sisa Szépe
Info o vystupujících kapelách 

Předchozí pozvánka na festival: UFO na Ostrově!

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 16 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Slavnosti piva Rohozec se konají v turnovském pivovaru

Už 21. ročník Slavností piva Rohozec se koná v sobotu 23. června od 13 hodin v Pivovaru Malý Rohozec Turnov. Můžete se těšit na hudební skupiny S. P. Band, Těla, Keks, Komunál, Vaťák nebo Prorock. Nebude chybět ani ohňostroj, tradiční sortiment piv a speciální 18° pivo, uvařené ke 100. výročí založení republiky! Přehled sportovních a zábavných akcí v Pojizeří o aktuálním víkendu

Dres Mšena bude oblékat exligista Štajner!

Velmi zvučnou posilu do svých řad hlásí divizní tým Jiskry Mšeno. Prvním získaným hráčem před nastávajícím divizním ročníkem je exligista Jiří Štajner! Odchovanec Senohrab opustil ligové trávníky v roce 2014. Od roku 2015 hájil barvy nedaleké Chrastavy, letos za ní v sezoně vstřelil 12 branek, i přesto ale Chrastava skončila poslední v divizní skupině C a sestoupila. Teď čerstvě 42letý technik přichází na přestup do Břízek a věří, že bude platným hráčem. Více podrobností na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští žáci prochází vodáckou průpravou
Klimeš a Pražáková ukážou na Boučkově statku Příběh koně
Město Semily vydalo u příležitosti výročí slavného rodáka pamětní minci
Turnovští občané diskutovali nad projektem nového divadla
Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 22. až 24. června

Nejčtenější články

21.06.: Po silném větru zasahovali hasiči zejména na Semilsku a Českolipsku
20.06.: FOTO: Ostrov Art Fest 2018 přilákal do Semil hudbu různých žánrů
20.06.: I.B třída: Zápas o všechno zvládli v Bělé lépe hráči Horní Branné

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop se sportovním oblečením a vybavením

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT