VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

03.10.2010 11:00:00 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Semily

VIDEO: Otevření semilského kina přilákalo stovky návštěvníků

Slavnostní otevření rekonstruované budovy bývalého kina Jitřenka v Semilech zajímalo v sobotu 2. října odhadem 500 lidí, kteří zaplnili přilehlé prostory náměstí.


Další stovky návštěvníků dorazily v průběhu dne mezi 14 až 17 hodinou. Kapacita nového promítacího sálu je 117 diváků, v přízemí sídlí i kavárna. Do prvního a druhého patra se přestěhovala Městská knihovna, která dříve sídlila v menší budově v ulici U stadionu.

V prvním patře je oddělení knihovny pro dospělého čtenáře, ve druhém pak pro děti a s náležitou výzdobou s kresbami pohádkových postaviček.

kino02nm Většině návštěvníků se nová budova i zázemí kina líbí, někteří se ale pro velký zájem v první den vůbec nedostali do promítacího sálu na zkušební projekce. Naprostá většina dotazovaných má už dokonce vybrané filmy z nabídky, na které se chystá do zdejšího kina zajít.

  Další událostí v semilském kině bude 8. října premiéra filmu Román pro muže, které se osobně zúčastní autor předlohy i scénáře Michal Viewegh. Od 16.30 je naplánována jeho autogramiáda v nově otevřené knihovně, v 17.30 následuje premiéra filmu Román pro muže v kině s besedou s Michalem Vieweghem, ve 21.00 následuje druhé představení Románu pro muže.

Video ze slavnostního otevření:


Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 15 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize
Inovační centrum za rok 2020 pomohlo 300 firmám a podnikatelům
FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
Sníh, radost i starost na turnovských sportovištích
Každý kilometr pomáhá aneb florbalisté chtějí nasbírat 5 tisíc kilometrů

Nejčtenější články

19.01.: Obrazem: Na jilemnickém náměstí vzniká sněhový Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT