VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

03.01.2011 12:30:07 | Autor: Karel Čermák a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Vysoké nad Jizerou,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Semily

VIDEO: Pohár v autoskijöringu přilákal na Kozákov dva tisíce lidí

Davy nadšených diváků dorazily v neděli 2. ledna na Kozákovské svahy, aby viděly první díl Krkonošského poháru v autoskijöringu. Jedná se již o třetí ročník seriálu, který spojuje tak rozdílné sporty, jako je motorismus a lyžování.

Krkonošský pohár byl letos zahájen trochu netradičně závodem na Kozákově. Pořadatelé z Motorsportu Chuchelna připravili velice kvalitní prodlouženou trať. Její nová část se opravdu povedla a navíc zde samozřejmě zůstalo atraktivní cílové stoupání se skokem, které přineslo téměř 2000 divákům opravdu zajímavou podívanou. Startovaly opět dvě kategorie - čtyřkolky a dvoukolky, tentokrát v počtu 72 posádek

Potrápila mlha

Jediné, co přítomné trochu trápilo bylo počasí. Po ranní pohodě se nad tratí usadila nepříjemná mlha. Naštěstí se v průběhu odpoledne počasí umoudřilo, mlha ustoupila, a to určitě prospělo nejen jezdcům ale hlavně natěšeným divákům.

Kategorie dvoukolek přinesla hned zkraje velké překvapení. Favorizovaná posádka Kudrnáč - Fuksa musela odstoupit z hlavního závodu pro technickou závadu. Nebyli ale bohužel jediní, technické problémy mělo na této soutěži nezvykle velké množství posádek.  

Dvoukolky budou velmi vyrovnané

Nejrychlejší jízdu předvedla posádka Petr Novotný - Lukáš Prskavec s Peugeotem 205 a na druhém místě skončili Pavel Chlum - Jakub Jiránek se Škodou Favorit. Tyto dvě posádky jako jediné dokázaly ve finálové jízdě zlepšit svůj čas dosažený v hlavním závodě. Chlum s Jiránkem navíc celou soutěž odjeli s poškozenou převodovkou bez možnosti řadit třetí rychlostní stupeň. Na třetím místě pak skončil Václav Dušek s Ondřejem Štěpánem.

 Je určitě zajímavé, že z popředí loňského celkového pořadí seriálu dopadl nejlépe Karel Salaba s Tomášem Bartoníčkem, kteří dojeli na pátém místě. Tato kategorie bude letos pravděpodobně velmi vyrovnaná a dá se očekávat tvrdý boj o každý bod.  

Čtyřkolky hodně vypadávaly

Ve čtyřkolkách si vedli nejlépe Aleš Plichta s Michalem Buriánkem se Subaru Impreza Sti. Jejich tradiční rivalové Radek Plichta s Jiřím Machačným na stejném voze nezajeli špatně, jejich výkon ale stačil na Kozákově až na třetí místo. Mezi oba favorizované bratry se dokázali vklínit Petr Žáček s Tomášem Drahoňovským. O nasazení posádek na samém hranici rizika svědčí i fakt, že cílový praporek viděla v této kategorií pouhá polovina startujících posádek.

Finále se muselo zkrátit

Závod se bohužel pro komplikované počasí a spoustu výpadků posádek dostal do časového skluzu, který museli pořadatelé vyřešit tím, že tradiční finálové jízdy absolvovaly pouze dvoukolky. U čtyřkolek se pořadí určilo z časů hlavní jízdy. Tato varianta byla ovšem dopředu avizovaná, a tak byla naprosto spravedlivá. Nic to nezměnilo na skutečnosti, že první závod seriálu se opravdu povedl.

Druhé kolo Krkonošského poháru v autoskijöringu se koná již v sobotu 8. ledna v Jesenném. Tradičním pořadatelem je AMK Jesenný a tréninky začínají opět od časných ranních hodin.

Výsledky (První uvedený řidič, druhý lyžař):

Kategorie 1-  jedna hnací náprava - dvoukolky:
1. Novotný Petr, Prskavec Lukáš 3:37,41
2. Chlum Pavel, Jiránek Jakub 3:38,91
3. Dušek Václav, Štěpán Ondřej 3:39,57
4. Berka Miroslav, Kvintus Martin 3:43,33
5. Salaba Karel, Bartoníček Tomáš 3:44,09

Kategorie 2 -  dvě hnací nápravy - čtyřkolky:
1. Plichta Aleš, Buriánek Michal 3:22,70
2. Žáček Petr, Drahoňovský Tomáš 3:27,77
3. Plichta Radek, Machačný Jiří 3:28,04
4. Kracík Jiří, Prskavec Lukáš 3:32,11
5. Dolenský Martin, Buriánek Michal 3:32,82


Kompletní fotogalerie od Karla Čermáka zde 

Související články:

Seriál v autoskijöringu pokračuje v Jesenném

Chcete vidět skoky na lyžích? Zkuste autoskijöring! 

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 55 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
Zámek v Zahrádkách proslavili filmoví Básníci, dnes čeká na záchranu

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
20.01.: FOTO: Sněhový Krakonoš v Jilemnici je těsně před dokončením
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT