15.07.2013 10:33:43 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Jablonec nad Jizerou

Předkolo fotbalového poháru České pošty bylo v neděli zároveň duelem dvou zástupců Pojizeří v divizi. První poločas jasně ovládli hosté z Turnova, ale domácí ve druhé půli zabrali a po vyrovnání na penalty znovu připomněli, jak se jim v poháru mimořádně daří.

Již dříve Jabloneček oznámil, že se stává farmou Baumitu Jablonec, posilou pro divizní boje je navrátivší se útočník Rudolf a někteří další hráči. V předchozích dnech byly dokončené i námluvy FK Pěnčín-Turnov se Slovanem Liberec, jehož se stal Turnov také farmou a odkud mají přijít někteří hráči. Do zápasu se již zapojili nováčci Kolář, Pokorný, Janec a Szabó, v jednání jsou i příchody Papouška a Ginzela.

Sokol Jablonec n. J. - FKP Turnov 2:2 (0:2), na penalty 8:7

Turnovským vyšel vstup do zápasu, když se trefil v 9. minutě Ježek a poté přidal druhou branku ve 38. minutě V. Hurt. První poločas tak vyšel naprosto podle představ hostů a trenér Emil Šafář mohl začít střídat hráče s tím, že stihne zapojit do hry všech možných pět dalších hráčů.

Domácí se ovšem nevzdali, ve druhé půli nakonec po několik předchozích šancích snížil v 81. minutě navrátilec Rudolf a tři minuty před koncem vyrovnal Holman. Postupujícího do dalšího kola tak musely určit až penalty. Sedm střelců na každé straně bylo úspěšných, ale když  v osmé sérii přestřelil branku Daniel Hurt a domácí Hájek proměnil, tak mohla naplno vypuknout jablonecká radost.

Branky: 81. Rudolf, 87. Holman. Rozhodčí: Langer, Poživil, Krupa. Jablonec n. J.: Farský - Helm, Karásek, Šilhán, Braun (70. Holman) - Zonyga (46. Barcuch), Hrbek - Povr (83. Hájek), Gerbet (46. Paldus), Rudolf - Štěpánek (46. Hloušek). FKP Turnov: Kolář - D. Hurt, Pokorný, Petřík, Janec (65. Randák) - Finklár (72. Havlín), Koťátko, Bárta (65. Novotný), V. Hurt - Szabó (83. Dlouhý), Ježek (55. Koubek).

Videosestřih z utkání Ivo Zahradníka:

V dalším krajském duelu předkola prohrál doma VTJ Rapid Liberec s FC Nový Bor 1:3 po poločase 0:1.

Po zápasech s dorostem Slovanu Liberec 6:5 a juniorkou Liberce 4:4 pokračuje příprava turnovských fotbalistů ve středu s juniorkou Boleslavi, na sobotu si za náhradu poháru soupeře hledají. Sokol Jablonec v sobotu 20. července doma od 17 hodin přivítá v 1. kole poháru FK OEZ Letohrad. Ještě předtím ve čtvrtek sehraje přípravný zápas proti juniorce FK Baumit Jablonec U21, poté jsou v plánu přípravné zápasy v Semilech (24. 7. 18.00) a doma proti Jičínu (28. 7. 17.00).