Video: Policisté z Liberce až v Turnově naháněli řidiče v Alfě Romeo

16.02.2018 21:30:54 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Sychrov,Turnov,Liberecký kraj

Video: Policisté z Liberce až v Turnově naháněli řidiče v Alfě Romeo

Policejní nahánění agresívního řidiče z Liberce do Turnova skončilo o minulém víkendu až po třiceti minutách divoké jízdy havárií řidiče v Sychrově. Hrozivě vypadající havárie si naštěstí nevyžádala žádná závažná zranění nebo újmu na životech.

„Liberečtí policisté při běžné hlídce v sobotu 10. února krátce po třetí hodině viděli projíždět nedaleko hokejové arény v Liberci bílou Alfu Romeo. Pomalu jedoucí vozidlo se muži zákona rozhodli zastavit a posádku zkontrolovat. Jakmile se však modrý maják služebního vozu rozblikal, bílá Alfa začala prudce zrychlovat a vzdalovat se policejnímu vozu. Rychlostí téměř 130 kilometrů v hodině se hbité vozítko řítilo centrem města, přičemž nejen že jeho řidič nerespektoval povolenou rychlost, dopravní značení, ale přejížděl mimo jiné také do protisměru, kde ohrožoval ostatní účastníky silničního provozu," popsal začátek stíhání tiskový mluvčí policie ČR Vojtěch Robovský.


S policejním vozem v závěsu najela Alfa na silnici první třídy ve směru na Prahu. Několik zběsilých manévrů s předstíraným odbočováním mělo policisty zmást. Zkušení muži zákona však neměli v úmyslu nechat ujíždějícího piráta silnic zmizet. Neustále se drželi za bílým vozem a obratně zvládali nástrahy na výzvy k zastavení nereagujícího řidiče. V rychlostech téměř 190 kilometrů v hodině minula vozidla odbočku na Jeřmanice, Jablonec nad Nisou, Hodkovice a směřovala dále na Prahu. Na odbočovacím pruhu k Sychrovu řidič Alfy sjel z hlavního tahu, několikrát odbočil a zřejmě netuše, že se ocitne opět před vyústěním sjezdu ze silnice I/35, zastavil před zákazovou dopravní značkou. Ta označovala výjezd ze silnici I/35. Řidič Alfy tak stál v protisměru onoho sjezdu. Před zákazovou značkou řidič znejistěl. Kolem jeho Alfy v tu chvíli již byla dvě policejní auta a jedno z nich zamezilo pirátovi pokračovat v jízdě. Cesta v protisměru frekventované silnice první třídy by mohla být fatální. Nepoučitelný řidič však opět nereagoval na výzvy k zastavení, sešlápl plyn a akcelerující Alfa nabourala do policejního vozu. Po agresivním a nebezpečném manévru projelo bílé vozidlo zákazem a vjelo do protisměru. Prostředkem dvouproudé komunikace směřovalo k Turnovu. Během zběsilé jízdy, pronásledován policejními hlídkami, se řidič Alfy snažil dělat vše proto, aby zamezil policejním vozům své předjetí.

Turnovem kličkovalo bílé vozidlo místy rychlostí až 130 kilometrů v hodině a pokračovalo dál na Mnichovo Hradiště. Při jedné z odboček u hlavní silnice řidič pronásledovaného vozu zřejmě předpokládal, že policistům ujede tak, že vjede na rozlehlou louku. Ani to se však agresivnímu řidiči nepodařilo. Najel zpět na hlavní tah na Mnichovo Hradiště. Město opět zcela nepochopitelně „prolétl" rychlostí vysoko přes sto kilometrů v hodině s policejními hlídkami v zádech. Osudným se mu stal až manévr v levotočivé zatáčce po sjezdu z hlavní silnice v Sychrově u Mnichova Hradiště. Řidič Alfy nezvládl řízení a havaroval. Setrvačností pohybující se Alfa doslova přerazila betonovou skruž a převrátila se přes střechu ze stráně. Policisté se okamžitě rozběhli, nejen k havarovanému automobilu poskytnout osádce první pomoc, ale také zadržet unikajícího řidiče, který vylezl zpoza volantu a začal utíkat do tmy. Nedoběhl daleko. Skončil po pás ve vodě místního mokřadu poté, co se pod ním prolomil tenký led. Policisté jej okamžitě zadrželi spolu s dalšími dvěma muži tvořícími zbylou osádku Alfy. Hrozivě vypadající havárie si naštěstí nevyžádala žádná závažná zranění nebo újmu na životech.

„U zadrženého 24letého řidiče z Jablonce nad Nisou, který má okresním soudem vysloven zákaz řízení motorových vozidel, provedli policisté orientační dechovou zkoušku. Přístroj vykázal pozitivní hodnoty přes půl promile alkoholu v dechu. Všichni tři muži ve věku mezi 24 až 30 lety putovali na policejní služebnu, kde měli co vysvětlovat," dodal policejní mluvčí.

Recidivistovi z Jablonce nad Nisou sdělili policisté obvinění z přečinu násilí proti úřední osobě a maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání, za což mu v případě odsouzení může hrozit trest odnětí svobody na šest měsíců až šest let. Ze svého zadržení byl propuštěn a je vyšetřován na svobodě.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na sjezdovce v Rokytnici utrpěl vážné zranění 12letý lyžař
Policie žádá veřejnost o pomoc při vyšetřování řetězové nehody u Stráže
Opilý řidič zastavil v Železném Brodě po přejetí značky a plotu až o dům
Řidič sjel ze silnice do Jizery, kde vykoupal cigarety za půl milionu
Neznámý muž se objevil na silnici v Ohrazenicích u Turnova

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj ocení ve středu 28. března pedagogické pracovníky

Krajský resort školství připravuje u příležitosti Dne učitelů každoroční oceňování pedagogických pracovníků škol a školských zařízení. Akce se uskuteční ve středu 28. března od 16 hodin v multimediálním sále krajského úřadu. Letos kraj obdržel celkem 45 nominací, přičemž Výbor pro výchovu, vzdělávání a zaměstnanost vybral 21 učitelů, kteří budou během slavnostního odpoledne oceněni. Cenu jim předá náměstek hejtmana Petr Tulpa, který vede resort školství, mládeže, tělovýchovy, sportu a zaměstnanosti. V rámci kulturního programu vystoupí žáci z liberecké ZUŠ Jabloňová a děti z krajské mateřské školy.

Turnovské studánky jsou nadále pitné

Prameny vody v turnovských studánkách byly dne 13. března 2018 podrobeny pravidelné kontrole s hodnocením všech hygienických limitů požadovaných vyhláškou Ministerstva zdravotnictví. „Oba prameny, pod Valdštejnem i Boží voda, dlouhodobě vyhovují všem stanoveným limitům. Turnovské studánky jsou i dále pitné," uvedla tisková mluvčí města Turnov Anna Šupíková.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Čtenářem roku Libereckého kraje 2018 vyhlášen Ondřej Schneider
Motocyklista nepřežil těžkou havárii v Krčkovicích
Přehled fotbalových výsledků prvního jarního kola
Lízátkových závodů se na Benecku zúčastnilo 131 malých lyžařů
Mimořádný den ve Sport Parku Liberec pořadatelé i Arena zvládli

Nejčtenější články

22.03.: FOTO: Kapela Traktor při své tour zajela i do bozkovské sokolovny
24.03.: Motocyklista nepřežil těžkou havárii v Krčkovicích
23.03.: Na hradech a zámcích začíná nová sezona, na Trosky vyrazí robot Čenda

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT