Viktor Tauš natáčí krimi sérii Zrádci i v Liberci a na Sychrově

04.08.2019 16:26:49 | Autor: Johana Turner | Rubrika: KULTURA | Obce: Sychrov,Liberecký kraj

Viktor Tauš natáčí krimi sérii Zrádci i v Liberci a na Sychrově

Producent a režisér Viktor Tauš ve spolupráci s Českou televizí právě natáčí epickou a vizuálně výjimečnou krimi sérii Zrádci. V těchto dnech jsou tvůrci zhruba v polovině natáčení, během kterého zavítají do několika různých lokalit v České republice (Praha, Chomutov, Liberec, středočeské Broumy, Smržov u Hradce Králové, Sychrov, Hrabyně), ale také na několik míst v Polsku a Německu.

První klapka padla 17. května. „Scénář minisérie Zrádci byl vyvinut Českou televizí, která pro jeho napsání oslovila scénáristu Mira Šifru. Výsledkem práce je strhující kriminální příběh, který vedle samotného příběhu fascinuje hloubkou vhledu do jeho vlastního světa. Zrádci scénáristy Mira Šifry jsou příběhem vyprávěným pohledem zevnitř," vysvětlil producent.

Viktor Tauš o Zrádcích

„Minisérie Zrádci je doposud nejnáročnějším počinem mé dosavadní tvorby pro Českou televizi. Ve spolupráci s kameramanem Martinem Doubou, výtvarníkem Janem Kadlecem, kostýmní výtvarnicí Michaelou Horáčkovou Hořejší a hudebním skladatelem Petrem Ostrouchovem jsme pro Českou televizi realizovali minisérie Modré stíny a Vodník. Náš autorský tým se tentokrát rozrostl o režiséra Matěje Chlupáčka, který režíruje třetí a čtvrtou epizodu a na minisérii se také aktivně podílí jako koproducent.

Vedle příběhu samotného mě zasáhla především specifická pozice protidrogové policie mezi jinými policejními útvary. V drogové kriminalitě totiž de facto neexistuje oběť. Vařiči chtějí drogy vařit, dealeři je chtějí prodávat a narkomani užívat. Je to uzavřený kruh, který je ve svém smyslu šťastný až do chvíle, než ho naruší policie. Pro policisty toto představuje absenci satisfakce. Nikoho nepomstí, nedočkají se vděku...

Daleko více než je tomu v jiných policejních útvarech, tito detektivové žijí z víry v dobro, čest, spravedlnost... V tomto smyslu jsou to pro mne novodobí rytíři.

Naším úkolem - coby vizuálních adaptátorů textu - je, podobně jako tomu bylo u předchozích zmiňovaných minisérií, stvořit svébytný filmový svět, který se stane příběhem sám o sobě, nebude pouze reflexí reality, ale bude příběh obohacovat o svébytnou interpretační rovinu."

Ve Zrádcích hrají: Lenka Krobotová, Eliška Křenková, Václav Neužil, Cyril Dobrý, David Novotný, Miloslav Pecháček a další.

Zrádci - Šestidílná minisérie o špatných lidech s dobrými rodinami

David (Cyril Dobrý) nechtěl být informátorem protidrogovky, ale neměl na vybranou.
Nikdy neměl podlehnout nátlaku policisty Jana Blažka (Václav Neužil).
Nikdy neměl prozradit, co ví o česko-vietnamském obchodě s pervitinem.
A docela určitě neměl nikdy zradit svého nejlepšího kamaráda Reného (Sláva Pecháček).
Nicméně stalo se.
David rychle pochopil, že jsou i horší věci než fakt, že vám jde po krku mafie.
Například, když vám jde po krku mafie a policajti zároveň.
Nikdo nevěří jemu a on nevěří nikomu.
Chce přežít, ale spoléhat může jen sám na sebe a na nezkušenou analytičku Petru Vávrovou (Lenka Krobotová)...

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT