Virtuálně si můžete prohlédnout stanici hasičů v Tanvaldě

16.06.2020 10:51:18 | Autor: Lucie Hložková | Rubrika: KRIMI | Obce: Liberecký kraj

Virtuálně si můžete prohlédnout stanici hasičů v Tanvaldě

Během koronavirového období a nouzového stavu platil a stále platí přísný zákaz vstupu veřejnosti do všech objektů HZS Libereckého kraje, dveře se tak zavřely pro všechny návštěvníky z řad široké veřejnosti. Konat se nemohou oblíbené dny otevřených dveří, exkurze, prohlídky prostor stanic nebo KOPIS. Hasiči proto vytvořili první virtuální prohlídku jednoho z objektů HZS Libereckého kraje. Návštěvníci se mohou z pohodlí svého domova podívat téměř do každého kouta stanice Tanvald.

Prohlídka však nenabízí pouze virtuální prohlídku, ale také užitečné informace a zajímavosti o stanici, popisuje obrazově i textově mobilní požární techniku, kterou hasiči používají na různé typy událostí, vložena je také mapa zásahového obvodu stanice. Vše je doplněno fotografiemi, které přibližují každodenní život hasičů v prostorách stanice a mnoho dalšího. Návštěvníci mohou zhlédnout také dvě krátká videa, která např. zachycují, jak vypadá výjezd jednotky stanice Tanvald od vyhlášení poplachu až po opuštění prostor stanice.

Vytvořit virtuální prohlídku není úplně jednoduché. Proto, aby mohla vůbec vzniknout, je potřeba speciální vybavení jako fotoaparát se širokoúhlým objektivem, kvalitní stativ, panoramatická hlava a samozřejmě software pro skládání jednotlivých fotografií a panoramat do výsledné sférické 360° fotografie. Existují tři druhy panoramatických fotografií - částečná panoramata, 360° fotografie a sférické 360° fotografie.

K vytvoření virtuální prohlídky stanice Tanvald fotograf pořídil sférické 360° fotografie, zachycují prostor kolem fotografa na všechny strany, pohledy nahoru i dolů a způsobem, že na fotografiích není vidět fotograf, stativ ani jiné zařízení. Ty už pak stačí jen pomocí dalšího speciálního software propojit s dalšími fotkami a daty do takzvaných panoramatických koulí a následně pak v jednu velkou virtuální prohlídku. Samotná virtuální prohlídka je doplněná různými daty - popisky, ikonami, fotografiemi, odkazy a dalšími pro návštěvníka důležitými informacemi.

„Na stanicích je na práci docela klid, tedy pokud vám při focení nevyjede polovina aut z garáže k zásahu," popsali nprap. Miloš Jakubík a nprap. Marek Pěkný, příslušníci HZS Libereckého kraje, kteří se na vytvoření virtuální prohlídky podíleli. „Nejhorší na tom je, že to, že máte něco nafoceno špatně, nezjistíte hned, ale až když vám jednotlivé fotky nejdou správně v programu sešít do panoramatické koule. Učíme se a učíme. Většinou na to padnou večery někdy i víkendy," dodal nprap. Miloš Jakubík.

„Na vytvořenou virtuální prohlídku stanice Tanvald bychom chtěli navázat další stanicí HZS Libereckého kraje. O jakou stanici půjde, zatím nechceme prozrazovat. V podobném duchu bychom chtěli veřejnosti představit mimo jiné také novou zajímavou techniku nebo například výcvikové polygony HZS Libereckého kraje," prozradil plk. Jan Málek, statutární zástupce ředitele HZS Libereckého kraje.

Virtuální prohlídka stanice Tanvald zde!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Krajští hasiči zasahují po víkendových bouřkách
Hasiči slaví 75. výročí vzniku českého Požárního sboru v Liberci
V Ralsku probíhaly dvoudenní atesty kynologů v sutinovém vyhledávání
Hasiči radí, jak se zachovat při požáru dopravního prostředku
Harcovskou přehradou brázdily čluny hasičů
Hasiči v Libereckém kraji se loučili s ředitelem Luďkem Prudilem
Hasičům v Libereckém kraji bude u vybraných zásahů pomáhat dron
Náročná činnost krajských hasičů v nouzovém stavu
Řady profesionálních hasičů opustil po dlouholeté službě Jan Semerádt
Hasiči se rozloučili s Jaroslavem Matouškem
Při oslavě 20 let HZS předali výtěžek z kalendářů HZS Libereckého kraje

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT