Vítězné snímky Brody v Brodě byly k vidění v železnobrodské galerii
18.03.2017 20:31:15 | Autor: pjs | Rubrika: KULTURA | Obce: Železný Brod
Vítězné fotografie ze soutěže Brody v Brodě byly představeny v únoru na výstavě v Městské galerii Vlastimila Rady Železný Brod. Vidět jste tak mohli i fotografii s názvem Malý rynek Jana Maška (naše titulní fotografie), která mezi vítěznými snímky zastupovala Železný Brod.
Cílem soutěže je zapojit širokou veřejnost do fotografování a poznávat život a místa ve městech, která mají v názvu Brod. Soutěžilo se v kategoriích Krásy města - detail, Život ve městě a Staré a nové. „Skrze tuto soutěž se nám daří utužovat spolupráci mezi Brody a pevně věřím, že ji zanedlouho budeme moci nazývat tradicí," uvedl při zahájení výstavy místostarosta Železného Brodu Ivan Mališ.
Odborná soutěžní porota rozhodla o vítězích:
1) kategorie Krásy města
1. místo: Petr Tichý, Zimní
2. místo: Květa Šaková, Čas k zastavení
3. místo: Jaromír Svoboda, -15
cena předsedy: Irena Mrázková, Zimní noc
2) kategorie Život ve městě
1. místo: Vladimír Kunc, Rozhovor
2. místo: Josef Maštalíř, Rock na náměstí
3. místo: Lenka Rázlová, Výlet do historie
cena předsedy: Jan Jelínek, Kamarádi
3) kategorie Staré a nové
1. místo: Květa Lutnerová, 1963 máma - 2016 dcera
2. místo: Iveta Wagnerová, Stavokonstrukce 1980-2016
3. místo: Vladimír Kunc, Konfrontace 1
cena předsedy: František Blaha, Včera a dnes
4) kategorie Soutěžící do 20 let
1. místo: Radek Votoček, Na schodech
2. místo: Petr Šourek, Hladomorna
3. místo: Yang Cai, Deštivý den
cena předsedy: Yang Cai, Procházka
Člen soutěžní odborné poroty - zástupce města Havlíčkův Brod - rozhodl o nejlepší fotografii Havlíčkova Brodu: Marek Hladík - Křížení okurek
Člen soutěžní odborné poroty - zástupce města Český Brod - rozhodl o nejlepší fotografii Českého Brodu: Eva Šašková - Radost ze života
Člen soutěžní odborné poroty - zástupce města Uherský Brod - rozhodl o nejlepší fotografii Uherského Brodu: Květa Šaková - Za pět dvanáct
Člen soutěžní odborné poroty - zástupce města Vyšší Brod - rozhodl o nejlepší fotografii Vyššího Brodu: Romana Marková - Tok času
Člen soutěžní odborné poroty - zástupce města Železný Brod - rozhodl o nejlepší fotografii Železného Brodu: Jan Mašek - Malý rynek
Zasedání ukončeno: 17.00 hod. Zapsala Alena Doležalová
Obrazově vítězné snímky za rok 2016
Související články
Další ročník Fotosoutěže Brody v Brodě byl zahájen v galerii Šatlava
Fotosoutěž Brody v Brodě už zná své vítěze
Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
Události dle data
Stalo se | Připravuje se
Krátké zprávy z regionu Semilska
Přihlášky na střední školy: Klíčové jsou priority, ne rychlost
Období podávání přihlášek na střední školy se blíží. Od 1. do 20. února 2026 budou moci žáci 9. tříd podávat přihlášky ke studiu a pro mnoho rodin to znamená zvýšenou nejistotu a tlak na rozhodování. Kraj proto shrnuje základní informace k přijímacímu řízení a zároveň chce uklidnit rodiče i žáky, že není potřeba spěchat ani zbytečně taktizovat. Přihlášky není nutné podávat hned první den. Pořadí odeslání přihlášek nemá vliv na přijetí, rozhodující jsou správně zvolené priority škol. Každý uchazeč může podat až tři přihlášky na střední školy a dvě na střední školy s talentovou zkouškou. U každé z nich je pak nezbytné stanovit pořadí (tzv. prioritu) podle toho, kam chce skutečně nastoupit. Toto pořadí je po podání přihlášek neměnné a má přímý vliv na výsledek přijímacího řízení. Systém přijímacího řízení je nastaven tak, aby co nejvíce respektoval skutečné preference žáků. Doporučujeme tedy řadit školy podle opravdového zájmu, nikoli podle obav, zda má žák „dostatečnou šanci". Taktizování s pořadím přihlášek se může naopak obrátit proti původnímu záměru.
Místní poplatek z pobytu v Turnově 2026
Městský úřad Turnov, odbor finanční informuje o výši a splatnosti místního poplatku z pobytu pro rok 2026. Od roku 2025 platí Obecně závazná vyhláška č. 7/2023 o místním poplatku z pobytu. Ubytovatel vybírá za osobu a noc 30 Kč za úplatný pobyt trvající nejvýše 60 po sobě jdoucích dnů u jednoho poskytovatele pobytu bez ohledu na to, kde je poskytnut nebo jaký má účel. Tedy vedle hotelů, motelů a penzionů se jedná také o soukromé domy, byty, ateliéry, karavany, stany apod. Ubytovatelé vybraný poplatek odvádí pololetně v hotovosti nebo na účet města, a to vždy do 15 dnů po skončení příslušného pololetí.
Nejnovější články
Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Výstavou představují tvorbu Ivy Nyplové u příležitosti životního jubilea
Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
Nový rok zahájili Maloskalští výhrami nad Havlíčkovým Brodem
Agentura regionálního rozvoje už 30 let mění k lepšímu Liberecký kraj
Nejčtenější články
31.01.: Krajské příspěvkové organizace nabídnou v únoru pestrý program
30.01.: Výstavu Ellen Jilemnické v Semilech okoření komentovaná prohlídka
01.02.: Mimořádné změny jízdních řádů od 1. února na Turnovsku a Semilsku
Infomail
https://www.instagram.com/nasepojizeri
Odkazy
© 2010 Naše Jablonecko, s.r.o. | redakce@nasepojizeri.cz | xweb by VisionWorks | RSS
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování veškerého obsahu (články, fotografie) je bez souhlasu vydavatele zakázáno.