Vítr a sněžení komplikují dopravu v Libereckém kraji

03.01.2019 10:51:48 | Autor: Petr Ježek | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Jablonec nad Jizerou,Paseky nad Jizerou,Bělá,Vyskeř,Stružinec,Nová Ves nad Popelkou,Libštát,Košťálov,Benecko,Horka u Staré Paky,Vítkovice,Víchová nad Jizerou,Studenec,Roztoky u Jilemnice,Poniklá,Mříčná,Martinice,Kruh,Horní Branná,Vysoké nad Jizerou,Slaná,Příkrý,Jesenný,Chuchelna,Bozkov,Benešov u Semil,Všeň,Tatobity,Sychrov,Svijany,Rovensko pod Troskami,Příšovice,Pěnčín u Turnova,Mírová pod Kozákovem,Karlovice - Sedmihorky,Kacanovy,Jenišovice,Hrubá Skála,Dolánky,Železný Brod,Vrchlabí,Malá Skála,Český ráj,Radvánovice,Hostinné,Přepeře,Záhoří,Kundratice,Háje nad Jizerou,Líšný,Jilemnice,Semily,Turnov,Lomnice nad Popelkou,Rokytnice nad Jizerou,Harrachov,Liberecký kraj,Krkonoše,Pojizeří

Vítr a sněžení komplikují dopravu v Libereckém kraji

Ve středu ráno měli policisté nahlášeno bezmála 20 dopravních nehod a další desítky oznámení o špatné sjízdnosti komunikací. Kvůli sněhu ve středu 2. ledna uzavřeli silnici vedoucí k hraničnímu přechodu Harrachov.

Později ve stejný den správce komunikace úplně uzavřel i silnici č. 2904 mezi Raspenavou a Oldřichovem v Hájích na Liberecku. Na silnici totiž byly uvízlé kamióny, dopravu a odklon dalších vozidel prováděli přímo na místě policejní hlídky z Obvodního oddělení v Hejnicích.

„Kromě dopravních policistů spolupracují  s řízením dopravy a zajištěním dopravní obslužnosti také policisté z obvodních oddělení. Některé silnice, zejména druhých tříd, jsou hůře sjízdné, mnohdy cestu blokují zapadlé kamióny, jako například silnice č. 286 - mezi Stružnicí a Ploužnicí. Silnice je ale s velkou opatrností průjezdná pro osobní dopravu," upřesnila krajská tisková mluvčí Policie ČR Vlasta Suchánková.

Kamiony "lemují" také silnici 1/10 vedoucí k bývalému hraničnímu přechodu Harrachov. Ta je pokryta ledovkou a sněhem, na silnici je "uvězněna" více jak desítka kamionů. Policisté tam také řešili i dopravní nehodu - střet osobního vozu s nákladním. Policisté se správcem komunikace museli z těchto důvodů přistoupit k úplné uzavírce silnice z Tanvaldu na Kořenov. Ve směru od Tanvaldu pouštěli policisté osobní vozidla jen do Kořenova. Řidičům bylo doporučeno se vyhnout tomuto úseku a jet přes Jablonec nad Nisou, nebo přes Paseky nad Jizerou.

Problémy se sjízdností měli ráno i řidiči kamionů  ve Svoru na Českolipsku, kde se tvořily kolony. Silnice by již měla být průjezdná i pro nákladní dopravu. Silnice 1/35 - od Liberce na Prahu je průjezdná - samozřejmě s opatrností, s ohledem na stálé sněžení.

Aktuální dopravní omezení v Libereckém kraji - čtvrtek 3. 1. 2019:

Omezení provozu a zákazy
Od 2. 1. 2019 11:35 do 3. 1. 2019 15:00; na silnici 10 v obcích Harrachov okres Semily, Kořenov, Desná a Tanvald okres Jablonec nad Nisou, délka 18 km; uzavřeno pro těžká nákladní vozidla nad 3.5 tun; sníh na vozovce v polohách nad 400 m.n.m.; práce údržby; Uzavřeno pro vozidla nad 3,5 tuny.

Dopravní nehoda Liberec
Od 3. 1. 2019 10:00 do 11:00; na silnici v obci Liberec; nehoda; probíhá vyšetřování nehody; Bus x OA, bez zranění

Dopravní nehoda Okrouhlá
Od 3. 1. 2019 9:15 do 11:20; na silnici 2628 v obci Okrouhlá okres Česká Lípa; nehoda; probíhá vyšetřování nehody, nebezpečí

Nebezpečná překážka
Od 2. 1. 2019 9:20 do 3. 1. 2019 11:00; na silnici 9 mezi obcemi Dolní Podluží okres Děčín a Svor okres Česká Lípa, délka 10km; ledovka; neprůjezdné pro těžká vozidla nad 3.5 tun; práce údržby

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Silvestr: Petarda vzala prsty v Poniklé, infarkt v Libštátě zvládli policisté
Na Druhý svátek vánoční policisté v kraji řešili 120 oznámení
O Prvním svátku vánočním kromě mnoha oznámení zemřel další řidič
Řidič skončil v Tanvaldě na Štědrý den i s autem v kolejišti
V Košťálově muž nepřežil střet s vlakem v kolejišti
Štědrý den přinesl mnoho nehod. Na Českolipsku zemřela řidička
V Bořkově u Semil zemřel řidič havarovaného auta

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Na krajském úřadě proběhne Myslivecká konference

Letošní konferenci pořádá Liberecký kraj ve spolupráci s mysliveckými sdruženími. Proběhne v sobotu 23. března v multimediálním sále budovy Krajského úřadu Libereckého kraje. Tématem přednášek bude odhad a přesné stanovení věku dospělé černé zvěře, osteologická preparace trofejí, chov zajíce či africký mor prasat. „V roce 2017 se jedna z přednášek týkala vzpomínky na profesora Javůrka a jeho působení v našem kraji. Při této příležitosti bylo navrženo založit tradici ocenění osobnosti našeho kraje, která se zasloužila o rozvoj myslivosti, a to na pozadí tak významné osobnosti, jako byl profesor Javůrek. Cílem je také poděkovat takovýmto lidem za jejich práci," uvedl Jiří Löffelmann, člen Rady Libereckého kraje, pověřený řízením rezortu životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.

Hlasujte o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jarní trh v Libštátě opět nabídne výrobky pro domácnost i pro radost
Turnovské házenkářky doma i přes dobrý výkon podlehly Tachovu
Liberecký kraj hodnotí rok po návštěvě tehdejší vlády Andreje Babiše
Dana Drábová přednášela libereckým studentům
V Jablonečku pořádají Hasičský maškarní karneval

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

termodynamické a solární systémy pro ohřev teplé vody

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT