Volejbalisté Malé Skály alespoň v jednom ze dvou utkání zdolali Boleslav

01.02.2012 14:00:27 | Autor: sms | Rubrika: SPORT | Obce: Malá Skála

Ve 23. a 24. kole národní ligy ve volejbalu mužů přivítala v sobotu domácí Malá Skála hráče z Mladé Boleslavi. V prvním utkání sice Maloskalští soupeři podlehli, ale ve druhém vybojovali čtvrté vítězství sezony.

Sokol Malá Skála - VK Prasyl Mladá Boleslav 1:3 (-17, -21, 23, -18)

Od začátku zápasu tahala domácí Skála za kratší konec, Boleslav přitlačila především servisem, domácím vázla kombinace, útok středem sítě téměř neexistoval. Ke vší smůle se hned v prvním setu zranil smečař Kouble. Po dvou prohraných setech ve třetím domácí dokázali ubránit střed sítě a hlavní kůl soupeře, a set se díky tomu podařilo vyhrát 25:23. Čtvrtý set byl obrazem prvních dvou, špatný příjem podání a Boleslav za to trestala. Set končil stavem 25:18 pro Mladou Boleslav a zápas byl u konce 1:3.

Sestava Malá Skála: Novák, Krňák, Kovář, Kobr, Kouble, Pastuch a Lukáš. Střídali: Mach, Brychcí a Pražák

Sokol Malá Skála - Mladá Boleslav 3:1 (-21, 24, 20, 22)

Od prvního setu druhého zápasu byla vidět snaha domácích napravit špatný dojem z dopoledního zápasu. Na hřišti hýřili pohybem a především bojovností, přesto první set prohráli 21:25. Ve druhém setu se na hřišti rozpoutala bitva o každý balon. V závěru setu měli více štěstí Maloskalští a vyhráli 26:24. Ve třetím setu si domácí drželi Boleslav 2 až 4 body pod sebou a zvítězili 25:20. Čtvrtý set byl do stavu 16:15 mimořádně vyrovnaný, poté domácí  odskočili na 20:16 a náskok si udržovali až do koncovky. V té ještě Boleslav zmobilizovala síly, ovšem domácí si už vítězství nenechali vzít a zvítězili 25:22 a celkově 3:1 na sety.

Sestava Malá Skála: Novák, Krňák, Kovář, Kobr, Hořák, Pastuch a Lukáš.

„V tomto zápase je nutné vyzdvihnout výkon Honzy Hořáka, který nastoupil do druhého zápasu za Brychcího a především bezchybným příjmem podání a dobrou poziční hrou v poli pomohl ostatním hráčům na hřišti se prosadit na svých postech. Velkou pomocí nám byli opět naši skvělý fanoušci, kteří byli opět velmi slyšet," dodal trenér domácích Sokolů Petr Preisler.

V příštím kole přivítá Malá Skála v sobotu 11.února na domácí půdě družstvo z jihu Netolice 1892, zápasy začínají od 10 a 14 hodin.