Volejbalisté TJ Turnov si připsali dvě výhry a pojistili třetí místo

17.01.2018 15:06:28 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V předposledním domácím utkání základní části hostili v pátek večer turnovští volejbalisté tradičního rivala z Nymburka. Domácí nastoupili po dlouhé době v kompletní sestavě a na výkonu to bylo znát. Nakonec vyhráli 3:0 na sety a dobrý výkon se stejným výsledkem zopakovali i v sobotu proti ČZU Praha.

TJ Zikuda Turnov - Volleyball Nymburk 3:0 (23, 21, 22)

V zápase se představila i nová akvizice, smečař Pavouček, který nahradil Ducháče, jenž odešel za prací do Rakouska.

Domácí nevstoupili do utkání dobře, příliš mnoho chybovali jak na příjmu, tak i na útoku, a hosté si pečlivou hrou postupně vytvořili několikabodový náskok (3:8, 5:10, 11:16, 12:17). Domácí se snažili přitlačit především na podání a díky tomu začali ve druhé části setu nymburský náskok stahovat. Stav se podařilo poprvé vyrovnat za stavu 21:21, hosté ještě vedli 22:23, ale koncovka byla již v režii turnovského bloku, a stav byl 1:0 na sety.

Hosty ztráta dobře rozehraného setu srazila a v úvodu druhé sady byli jednoznačně lepší domácí. Vytvořili si hned v úvodu výrazný náskok (10:4, 15:8), ale hosté nesložili zbraně a náskok turnovských postupně snižovali. Domácí se ve druhém setu rozehráli k lepšímu výkonu než v sadě první a i přes slabší chvilku, kdy povolili hostům snížení na 23:20, si set pohlídali a získali vedení 2:0.

Třetí sada byla alespoň v jejím úvodu asi ze všech nejvyrovnanější, ale výkon domácích postupně gradoval, a tak si Turnováci postupem času vytvořili opět mírný náskok, který si již pohlídali a získali tak třetí set i celé utkání v poměru 3:0.

Sestava Turnova: Folprecht, Pavouček, Starý, Vencovský, Kroužek, Čermák (L - Kunc). Střídali: Bäumelt, Kovář, Bukovjan, Šén, Peníška, Piskáček.

TJ Zikuda Turnov - TJ ČZU Praha 3:0 (18, 19, 21)

Před sobotním obědem čekal na turnovské hráče soupeř z české metropole i s bývalým turnovským hráčem Charouskem, a tak bylo o náboj utkání postaráno.

Turnovští začali zápas oproti pátečnímu utkání daleko lépe a hned v úvodu se dobrým takticky vedeným podáním dostali do mírného vedení (3:0, 8:3, 11:5), které si udrželi v průběhu celé první sady. Hosté působili ospale, a tak bylo za 18 minut o vítězi první sady rozhodnuto.

Druhý set pokračoval dle stejného scénáře jako sada první. Domácí si dobrou hrou vytvořili na začátku setu potřebný náskok (9:4, 16:11), který bez problémů udrželi v celém průběhu utkání a na ukazateli svítil stav 2:0.

Ve třetím setu dostala příležitost i turnovská lavička, ale na průběhu utkání se v podstatě nic nezměnilo. Domácí dobře servírovali, přihrávali a pestrým útokem trápili rozhozenou obranu ČZU. Výsledkem tak byl zisk i třetí sady a tím i celého utkání v poměru 3:0.

Sestava Turnova: Piskáček, Vencovský, Bäumelt, Kroužek, Peníška, Čermák (L-Bukovjan). Střídali: Pavouček, Kovář, Kunc, Čermák, Folprecht.

V příštím kole zajíždí Turnováci k posledním utkáním základní části na palubovku Brna B a Starého Města. V těchto utkáních se rozhodne o soupeři turnovského týmu pro čtvrtfinálové souboje. Je jasné, že je Turnováci zahájí na domácí palubovce, a to v pátek 2. 2. 2018 (19.30) a v sobotu 3. 2. 2018 (11.30, ještě není definitivně potvrzeno).