Volejbalisté TJ Zikuda Turnov potřetí vstoupí do 1. volejbalové ligy

14.09.2016 19:58:06 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov potřetí vstoupí do 1. volejbalové ligy

Loni skončili Turnováci v druhé nejvyšší soutěži na konečném 7. místě a nyní se už pilně připravují hráči TJ Zikuda Turnov na vstup do své třetí prvoligové sezony. Stejně jako v předešlých dvou ročnících 1. ligy bude hlavním cílem mužského „áčka" především udržení soutěže, ale zároveň bude snahou turnovských volejbalistů získat co nejlepší postavení v tabulce po základní části a tím lepší pozici pro play-off.

Po skončení sezony a pár týdnech volna, kdy se hráči dávali zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval tradiční turnaj ve východočeské Dřevěnici. Po kvalitním výkonu se dokázali turnovští hráči probojovat až do finále kategorie Elite, kde podlehli extraligovému týmu ČZU Praha. Za zmínku stojí také vítězství v otevřeném turnaji v rámci druhého dřevěnického víkendu. V této fázi nešlo až tak o samotné výsledky, ale především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu.

Do haly se tým přesunul na konci srpna, kde se bude až do zahájení soutěže připravovat v domácích podmínkách a zaměří se především na vypilování herních kombinací a zdokonalení individuálních herních činností. V rámci přípravy je v plánu ještě několik přátelských utkání (ve čtvrtek 15. 9. od 18.30 v turnovské hale s Benátkami nad Jizerou), a pak už bude na turnovské hráče čekat poslední generálka před startem prvoligových bojů, kdy družstvo zajíždí k utkání 1. kola Českého poháru do Chocně (17. a 18. 9. 2015), kde je budou postupně v rámci turnaje čekat druholigová Česká Lípa, Praga Praha a prvoligový tým Chocně. Pokud by se podařilo Turnovákům postoupit (postupuje pouze vítěz), čekal by je ve 2. kole extraligový tým Aero Odolena Voda, což je pro všechny hráče velkým lákadlem.

Následně už budou turnovští volejbalisté vyhlížet start 1.ligy v podobě venkovních utkání s loňským finalistou, celkem Volleyballu Nymburk (23. 9. 2016) a opět dobře známého týmu VK Choceň (24. 9. 2016). Domácí premiéru si odbudou turnovští o týden později v pátečním utkání s rezervou extraligového VK EGE České Budějovice B (31. 9. 2016 - 19:30) a v sobotním utkání s rezervou extraligového ČZU Praha B (1. 10. 2016 - 16:30), kdy v obou utkáních lze očekávat posílení týmů o extraligové hráče, jelikož extraliga začíná až v pozdějším termínu.

„Ohledně složení týmu dochází oproti minulé sezoně k malému zemětřesení. Jelikož tým opustili po sezoně s různých důvodů Novák, Peníška, Koláčný, Charousek, Chládek, Vojta a Vacík, bylo nutno kádr doplnit a rozšířit. Odcházejícího hráče tak nahradili nahrávač Fučík, univerzál Vencovský (oba Dukla Liberec), libero Bukovjan (Hradec Králové), blokař Starý (Benátky nad Jizerou) a na střídavý start přicházejí z Dukly Liberec nadějní mladíci Ducháč a Kunc," shrnul změny za TJ Turnov Jan Šimůnek. Po uplynulé sezoně se také řešily změny v realizačním týmu a na trenérském postu. Hlavním trenérem se stal již zmiňovaný Pavel Starý, kterému budou s přípravou týmu pomáhat asistenti Konečný a Šimůnek, který se stal zároveň manažerem týmu.

Tým tak má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Fučík, blokaři Kovář, Starý a Čermák, smečaři Bäumelt, Šén, Ducháč, univerzálové Vencovský, Melich a libera Bukovjan a Kunc, z nich někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.

Stejně jako vloni budou hracími dny pátek a sobota. V obou případech budou utkání začínat ve večerních hodinách, páteční zápasy budou začínat ve sportovní hale ve Skálově ulici vždy v 19.30, sobotní až na pár výjimek většinou v 16.30 nebo 17 hodin. S každým soupeřem se Turnováci v sezoně potkají dvakrát v rytmu doma - venku, přičemž během víkendu odehrají vždy dvě utkání. Regionálně blízká družstva budou tvořit takzvané dvojičky. Po skončení základní části přijdou na řadu play-off (1.-8. místo) a play-down (9.-12. místo).

Turnovští hráči se tak postupně střetnou kromě loňských finalistů SG LD Brno B a Sokola Dobřichovice s týmy ČZU Praha B, VK EGE České Budějovice B, VK Choceň, MFF Praha, ČZU Praha C, VSK Hardman Staré Město, Volleyball Nymburk a s nováčky soutěže Black Volley Beskydy a Teslou Brno, kteří nahradili sestupující Domažlice a Slávii Hradec Králové. Většina týmů jsou záložními týmy nebo farmami extraligových celků, a tak ve vzájemných utkáních bude k vidění velká spousta hráčů, kteří jsou na soupiskách a taktéž nastupují v nejvyšší volejbalové soutěži. Kromě týmů ČZU Praha, Brna a Českých Budějovic, kde je spojitost jasná, je Nymburk farmou Benátek a Staré Město úzce spolupracuje s extraligovým Zlínem.

„Všichni fanoušci volejbalu jsou proto zváni do turnovské haly ve Skálově ulici, kde budou všechna naše utkání probíhat a k vidění bude jistě velmi zajímavý sport. Úspěchy nám přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, díky kterým můžeme v této soutěži působit i v letošní sezoně. Největší dík tak patří našemu generálnímu partnerovi Zikuda vodohospodářské stavby a hlavním partnerům Pivovaru Rohozec, Pekárně, cukrárně a kavárně Mikula, Semileas, KB CAR Hyundai Liberec a firmě Spedix. Nelze opomenout taktéž dlouholeté partnery Vins-France, CIKO komínové systémy, restaurace Divizna, TUKOS kominické centrum, hotel Paradis a Šroubárnu Turnov," doplnil Jan Šimůnek.

Termínovka zápasů volejbalistů Turnova v 1. lize:

23. 9.2016 Volleyball Nymburk - TJ Zikuda Turnov
30. 9.2016 VK Choceň - TJ Zikuda Turnov
30.9.2016 TJ Zikuda Turnov - VK EGE České Budějovice B ..... 19:30
1.10.2016 TJ Zikuda Turnov - ČZU Praha B ..... 16:30
14. 10.2016 Sokol Dobřichovice - TJ Zikuda Turnov
15. 10.2016 MFF Praha - TJ Zikuda Turnov
21.10.2016 VSK Staré Město - TJ Zikuda Turnov
22.10.2016 SG LD Brno B - TJ Zikuda Turnov
28.10.2016 TJ Zikuda Turnov - Tesla Brno ..... 19:30
29.10.2016 TJ Zikuda Turnov - Black Volley Beskydy ..... 16:30
11.11.2016 TJ Zikuda Turnov - TJ ČZU Praha ..... 19:30
12.11.2016 TJ ČZU Praha - TJ Zikuda Turnov
18.11.2016 TJ Zikuda Turnov - Volleball Nymburk ..... 19:30
19.11.2016 TJ Zikuda Turnov - VK Choceň ..... 17:00
25. 11.2016 VK EGE České Budějovice B - TJ Zikuda Turnov
26. 11.2016 ČZU Praha B - TJ Zikuda Turnov
9.12.2016 TJ Zikuda Turnov - Sokol Dobřichovice ..... 19:30
10.12.2016 TJ Zikuda Turnov - MFF Praha ..... 17:00
13.1.2017 TJ Zikuda Turnov - VSK Staré Město ..... 19:30
14.1.2017 TJ Zikuda Turnov - SG LD Brno B .....15:00
20. 1.2017 Tesla Brno - TJ Zikuda Turnov
21. 1.2017 Black Volley Beskydy - TJ Zikuda Turnov

Související články:

Hráči TJ Turnov stříbrní na 63. volejbalové Dřevěnici

FOTO: Volejbalistky z Kavčích hor se připravují na sezonu v Semilech

Volejbalistům Turnova končí sezona, potřetí nestačili na Brno

Více článků z volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zloděj z harrachovské směnárny je ve vazbě

Aktuální informace se objevila v souvislosti s krádeží v harrachovské směnárně. V sobotu 19. ledna dopoledne poslal svým rozhodnutím Okresní soud v Semilech 32letého Gruzínce obviněného ze zločinu krádeže ve stadiu pokusu se škodou 1 077 506 korun a z přečinu poškození cizí věci do vazební věznice. Kompletní článek o případu

Termín pro přihlášení obcí do soutěže Zlatý erb prodloužen do 31. ledna

Obce a města Libereckého kraje se mohou ještě několik dní hlásit do soutěže o nejlepší webové stránky. Termín pro podání přihlášek do krajského kola Zlatého erbu organizátoři prodloužili do 31. ledna. Soutěž je organizována v krajských kolech a v navazujícím celostátním kole. Kraje sestavují odbornou porotu, která hodnotí webové stránky a elektronické služby svých měst a obcí. Veškeré další informace jsou uvedeny v propozicích soutěže (k dispozici na www.zlatyerb.cz). Účast v soutěži je pro města a obce zdarma. Předchozí článek k soutěži


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Antiples chystají v lomnické Továrně Mastných
Upozornění pro pořadatele kulturních akcí v Turnově
Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů
Předpremiéra filmu Ženy v běhu proběhne v lomnickém kině
Dalmach potvrdil první místo výhrou v Ústí nad Labem

Nejčtenější články

22.01.: FOTO: Večer donátorů v semilském muzeu zpestřila Miriam Kantorková
20.01.: Nová panoramatická kamera zdobí budovu krajského úřadu
22.01.: Vlak na přejezdu ve Vratislavicích smetl náklaďák, škoda je 25 milionů

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT