Volejbalisté TJ Zikuda Turnov uhájili domácí neporazitelnost

30.10.2017 15:57:24 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V teprve třetím domácím utkání této sezony se na turnovské palubovce představila v 10. kole rezerva extraligového Brna. Turnov dokázal vyhrát 3:0 na sety a podobně si počínal i v sobotu proti VSK Staré Město.

TJ Zikuda Turnov - SG LD Brno B 3:0 (16, 23, 17)

Domácí nastoupili takřka kompletní, chyběl pouze zraněný Šén a taktéž hosté dorazili s početnou soupiskou. Turnováci vstoupili do utkání dobře a hned v úvodu si vytvořili několikabodový náskok (3:0, 9:4 a 13:7). Hosté se trápili především na příjmu, kdy po celý 1. set nedokázali najít recept na kvalitní servis a následnou pozornou obranu domácích. Výsledkem byl jednoznačně získaný set pro domácí, což mělo přinést do jejich řad potřebné uklidnění.

Vstup do druhé sady si již hosté pohlídali, zlepšili přihrávku i útočnou činnost a najednou bylo utkání vyrovnané. Domácí sice při podání Starého odskočili do trháku 5:2, ale hosté kontrovali taktéž dobrým servisem a otočili na 5:6. Poté byl průběh sady vyrovnaný až do stavu 19:19, kdy díky horšímu příjmu turnovských šli hosté do vedení 19:21. Brněnští ještě vedli 20:22, ale při podání Kroužka dokázali domácí několika úspěšnými bloky v řadě otočit skóre na svoji stranu (24:22) a následně po snížení hostů (24:23) set ukončit.

Třetí set probíhal podle podobného scénáře jako sada první. Turnovští se vrátili k agresivnímu podání a oproti sadě druhé také zlepšili příjem. Výsledkem bylo vybudování výrazného náskoku hned v úvodu setu (7:3, 11:4) a jelikož se domácí v dalším průběhu setu vyvarovali zbytečných chyb, o vítězi 3. sady a potažmo celého utkání nebylo pochyb.

Sestava Turnova: Piskáček, Indra, Bäumelt, Ducháč, Starý, Čermák (L - Kunc). Střídali: Folprecht, Kovář, Vencovský, Kroužek, Bukovjan, Peníška.

TJ Zikuda Turnov - VSK Staré Město 3:0 (18, 25, 22)

V sobotním utkání se na turnovské palubovce představili hráči Starého Města, kteří před víkendovými zápasy okupovali 3. místo tabulky, a tak Turnováky nečekala lehká práce. Domácím opět chyběl Šén, hostům v sestavě naopak nechyběli pamětníci nedávné extraligové účasti Starého Města, a to Maděra, Skyba a Kobolka.

Turnovští do utkání vstoupili koncentrovaně a hned v úvodu prvního setu si dobrou obranou při podání Peníšky vytvořili náskok 6:2. Hosté působili v úvodu zakřiknutě, a jelikož domácí udrželi kvalitní výkon i v dalším průběhu setu a svůj náskok postupně zvyšovali (10:4, 17:12), nebylo o vítězi první sady pochyb.

I v první části druhé sady domácí pokračovali v dobrém výkonu a ze strany hostů to nevypadalo na výrazné zlepšení oproti sadě první. Domácí si postupně vybudovali výrazný náskok (6:0, 16:9, 18:10 a 19:12) a vypadalo to na rychlý konec setu. Opak byl ale pravdou. Hosté začali riskovat na podání, domácím se přestalo dařit na přihrávce a i přes dva oddechové časy byl rázem stav 19:18. Hosté dokázali skóre dokonce srovnat (20:20, 23:21 a 23:23), ale domácí zabojovali a v dramatické koncovce byli nakonec šťastnějším týmem.

Do třetího setu vstoupili hosté nabuzeni zlepšeným výkonem ze setu předešlého a v úvodu překvapivě diktovali tempo hry (2:5, 3:7, 6:9, 8:12, 11:15, 12:16). Za stavu 14:17 však přišel na podání Vencovský a tvrdým servisem podpořeným následnou kvalitní obranou celého týmu se podařilo skóre překlopit na stranu domácích (18:17). Hosté však kontrovali kvalitním servisem (18:20), ale díky vlastním nevynuceným chybám dovolili domácím srovnat na 20:20 a koncovku již Turnováci dokázali díky pestřejší hře zvládnout a připsali si další výhru a tři body do prvoligové tabulky.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Peníška, Vencovský, Kroužek, Čermák(L-Bukovjan). Střídali: Piskáček, Indra, Kunc, Starý, Kovář, Ducháč.

Následující týden čeká Turnováky volný víkend a poté přivítají v příštím kole v domácí hale v pátek 10. 11. 2017 velmi kvalitní tým MFF Praha (19:30). V sobotu 11. 11. 2017 se poté představí na palubovce svého pátečního soupeře a soutěž se tak přehoupne do své druhé poloviny.