Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vezou z Moravy čtyři body

19.10.2017 11:36:41 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším venkovním utkání prvoligové soutěže zavítali turnovští volejbalisté na palubovku Tesly Brno, která byla jedním z mála týmů, který je dokázal v minulé sezoně porazit. Tentokrát ale v koncovce získali výhru Turnováci. Do sobotního utkání proti týmu Beskyd nastoupili hosté s odhodláním obrat o body svého loňského finálového soupeře, a připravit mu tak první porážku v sezoně, což se ovšem po dramatickém průběhu nepodařilo.

Tesla Brno - TJ Zikuda Turnov 1:3 (-26, 17, -23, -23)

Domácí nastoupili s exústeckým Ulčem, hostům chyběl pro nemoc Šén a také Folprecht. Turnovští vstoupili do utkání po dlouhé cestě ospale a úvod zápasu byl vyrovnaný. Ani jeden z týmů si nedokázal vytvořit výraznější náskok a tak se rozhodovalo v koncovce. Domácí si vytvořili první setbol, když dokázali dobrým podáním otočit ze stavu 22:23 na 24:23. Hosté však přesným útokem odvrátili a následně si vytvořili tři setboly, z nich ten poslední dokázali využít a dostali se do vedení 0:1.

Ve druhém setu se však vrátila turnovská bolest posledních utkání, a to neúčinný servis a nepřesná přihrávka, což se také výrazně projevilo na skóre. Domácí si hned v úvodu vytvořili vícebodový náskok, který dokázali v průběhu sady navýšit, a tak bylo na světě jednoznačné vítězství domácích a srovnání skóre na 1:1.

I přes drobné korektury v sestavě se hra turnovských nezlepšila ani v úvodu třetího setu, a tak si hned na začátku vytvořili domácí drobný náskok (10:6) a i když dokázali hosté náskok Tesly postupně zlikvidovat (13:13), šli domácí okamžitě opět do trháku (17:15, 18:16). V tuto chvíli však přišel zlomový okamžik třetí sady, kdy hosté dokázali při podání Piskáčka otočit na 18:21. Domácí hned srovnali na 21:21, ale hosté si dobrým blokem došli pro setbol (22:24) a následně po korekci domácích set získali poměrem 23:25.

Ve čtvrtém setu si již hosté úvod sady pohlídali a nepustili domácí do výraznějšího vedení. Naopak to byli Turnovští, kteří si vytvořili náskok (4:7, 7:10 a 11:15) a vypadalo to, že míří za jasným ziskem setu. Opak byl však pravdou, domácí snížili na 19:20 a šli dokonce do vedení 22:20. Hosté se však vzpamatovali a při podání Vencovského otočili na 22:24 a následně set získali nejtěsnějším poměrem 23:25.

V zajímavém bojovném utkání ve velmi slušně zaplněné hale Tesly tak hosté získali do tabulky další 3 body.

Sestava Turnova: Piskáček, Vencovský, Ducháč, Bäumelt, Čermák, Starý (L-Kunc). Střídali: Kovář, Indra, Srb, Kroužek, Bukovjan.

Black Volley Beskydy - TJ Zikuda Turnov 3:2 (19, -21, -22, 18, 11)

Po dopoledním přesunu do Frýdku Místku začali Turnováci zakřiknutě a do vedení šli domácí (9:6, 11:7), na kterých byla znát chuť oplatit soupeři pět loňských porážek. A i když se v průběhu setu podařilo hostům hru i skóre vyrovnat a dokonce otočit (11:13, 13:15), tak si domácí zlepšeným výkonem především na útoku vzali vedení zpět (17:15, 20:17, 22:18) a sadu získali.

Hosté však ve druhém setu výrazně zlepšili svůj výkon, dobře přihrávali, riskovali na podání a byli lepším týmem. Od úvodu sady se ujali vedení (0:3, 1:7) a i přes zaváhání ve střední pasáži setu (14:14) se následně opět ujali vedení (14:17, 15:19) a náskok si pohlídali až do konce.

Turnováci pokračovali ve zlepšeném výkonu i ve třetím setu, a když si v jeho střední pasáži vytvořili tříbodový náskok, dokázali ho udržet až do koncovky a jistota bodu do tabulky byla na jejich straně.

Domácí se však nehodlali s vývojem utkání smířit a hned na začátku 4. setu si získali vícebodový náskok, kdy se hosté nedokázali popasovat s jejich kvalitním servisem (7:2, 9:3). Hosté však nesložili zbraně a dokázali snížit na 16:15. Poté však přišly opět drobné nepřesnosti na straně hostí a stav 18:16 a 23:17 znamenal opět zápas na pět setů, jak bývá u těchto soupeřů zvykem.

Hosté začali pátý set dobře. Až do změny stran si udržovali náskok dvou bodů (6:8), ale poté přišly dvě série domácích na podání (9:8 a 13:10) a o vítězi utkání bylo rozhodnuto.

Sestava Turnova: Folprecht, Bäumelt, Peníška, Vencovský, Ducháč, Starý (L- Bukovjan). Střídali: Kunc, Kovář, Kroužek, Piskáček, Čermák.

K příštímu utkání zajíždí turnovští hráči do Nymburka (20. 10. 2017) a na hřiště TJ ČZU Praha (21. 10. 2017). V domácím prostředí se opět představí až 27. 10. 2017 od 19:30 (Brno B) a 28. 10. 2017 od 11:00 (Staré Město).