Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují do další sezony ve 2. lize

28.09.2013 19:57:47 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují do další sezony ve 2. lize

Skončilo letní období a ke slovu se opět hlásí volejbalisté. Po loňské velmi úspěšné sezóně vstupují hráči TJ Zikuda Turnov do dalšího ročníku 2. ligy a je jasné, že obhajoba třetího místa nebude snadná.

Stejně jako vloni bude hlavním cílem mužského „áčka" především bezproblémové proplutí soutěží, jelikož v nadcházejícím ročníku půjde kvalita soutěže bezesporu nahoru. Po sestupu Malé Skály a přeřazení pražské Pragovky do skupiny B čekají Turnováky dvě nové štace a především kvalitní soupeři. Jedná se o z 1. ligy sestupující Ervěnice a ambiciózního nováčka Sokolov. Nepřichází však pouze kvalita, ale i dlouhé cestování, což dá jistě zabrat i oddílové pokladně a soutěž se tak stává velmi ekonomicky náročnou.

Tým se v přípravě účastnil několika turnajů

Po pár týdnech volna, kdy se hráči dávali po dlouhé sezóně zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval několik antukových turnajů a přípravných utkání. Za zmínku stojí především vítězství na tradičním turnaji ligových týmů v Hronově, 2. místo v Semčicích a 6. místo na tradičním turnaji v Dřevěnici.

Ne vždy se takto výsledkově dařilo, ale v této fázi šlo především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu. Do haly se tým přesunul v září, když se hned na úvod umístil na mezinárodním turnaji v Hradci Králové na 4. místě. Poslední přípravné utkání proběhlo těsně před zahájením sezóny v domácím prostředí s druholigovým nováčkem ze Dvora Králové nad Labem s výsledky 3:0 a 3:2. 

Došlo jen k drobným hráčským změnám 

Ohledně složení týmu dochází oproti minulé sezóně pouze k drobným změnám, kdy se do týmu vrací nahrávač Novák (Malá Skála), který nahradil odcházejícího Hůlka (Dvůr Králové) a sbírat zkušenosti přichází smečař Macháč (Slavia Liberec junioři). Problémem však zůstává dlouhodobé zranění blokařské opory Dolejšího (achilovky), který bude minimálně do vánoc mimo hru. Na poslední chvíli se však podařilo sehnat adekvátní náhradu v podobě Marka, který se na sever Čech vrací po studiích v Brně.

Jinak nebylo třeba do fungujícího týmu, který bude opět kočírovat dvojice Strnad a  Šimůnek zasahovat. Tým tak má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Novák, blokaři Kovář, Vacík, Marek a Dolejší, smečaři Maier, Melich, Koláčný, Lukavec a Macháč, univerzálové Konečný, Charousek, Uhlárik a libera Vojta a Strnad, z nich někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.  

Novinkou a zároveň zpestřením pro oko volejbalového diváka bude fakt, že se na palubovce sportovní haly TJ Turnov ve Skálově ulici budou muži ve většině případů střídat s ženami, které postoupily do krajského přeboru 1. třídy a budou tak nastupovat mezi utkáními mužů. „Všechny fanoušky volejbalu zveme do turnovské haly, kde budou utkání probíhat vždy v sobotu a k vidění bude jistě zajímavý sport," uvedl turnovský trenér Jan Šimůnek.

Turnovský tým otevře ligovou sezonu 5. 10. 2013 utkáním v Domažlicích, na domácí palubovce se představí poprvé 12. 10. 2013, kdy přivítá Lokomotivu Liberec.

Turnovský volejbal se stará i o mládež

„Náš oddíl nežije pouze výkonnostním volejbalem, ale i výchovou mládeže, proto chceme upozornit na projekt Barevný minivolejbal, který řeší výchovu malých volejbalistů v různých věkových kategoriích. Od září plánujeme uvést tento projekt v život pod patronací ČVS a ve spolupráci se základními školami i v Turnově a okolí. Výsledkem by mělo být několik turnajů, které proběhnou v průběhu roku a měly by být jakousi soutěží mezi základními školami ve volejbale, kde by se mohly objevit nové naděje pro turnovský volejbal," dodal Šimůnek.

Z mládežnických týmů dokázal jak tým juniorek, tak i tým juniorů zvítězit v krajských přeborech a vybojovaly si účast v 1. lize juniorek a juniorů. „Úspěchy mládeže však pro klub přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž  se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, kdy nás i v nové sezoně tradičně podporuje  především firma ZIKUDA vodohospodářské stavby a také Pivovar Rohozec. Dík však patří i celé řadě menších sponzorů, kterými jsou EET Turnov, Pekárna Mikula, Restaurace Divizna, Hotel Paradis, CIKO komíny, VINS-FRANCE, Bowling &billiard club a TUKOS," doplnil na závěr Jan Šimůnek.

Termíny zápasů 2. ligy mužů (domácí zápasy tučně):

5. 10.: Domažlice - Turnov
12. 10.: Turnov - Liberec
19. 10.: Netolice - Turnov
2. 11.: Turnov - Ervěnice
9. 11.: Modřany - Turnov
16. 11.: Mladá Boleslav - Turnov
30. 11.: Turnov - Chabařovice
7. 12.: Sokolov - Turnov
14. 12.:Turnov - Jablonec n. N.
11. 1.: Turnov - Domažlice

18. 1.: Liberec - Turnov
25. 1.: Turnov - Netolice
8. 2.: Ervěnice - Turnov
15. 2.: Turnov - Modřany
22. 2.: Turnov - Mladá Boleslav

8. 3.: Chabařovice - Turnov
15. 3.: Turnov - Sokolov
22. 3.: Jablonec n. N. - Turnov

Poslední kola loňského ročníku:

Volejbalisté Turnova se s rokem rozloučili dvěma výhrami nad Boleslaví

Více článků z volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Nová stezka dětem ukáže Zelené putování za tajemstvím stromů

V Bedřichově se v úterý 7. července otevírá nová stezka pro děti, která vznikla na základě tradovaných pověstí, jež se uchovaly až do dnešních časů, a zavede nás na místa pro mnohé známá, ale přitom jiná a propojená tajemnem. Nová stezka se skládá ze dvou částí, dvou tajenek a provází ji jedna nová hrací karta. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Státní svátek uzavře turnovský sběrný dvůr a kompostárnu

V pondělí 6. července 2020 bude z důvodu státního svátku uzavřen Sběrný dvůr Vesecko a také Kompostárna na Malém Rohozci. Služby tedy můžete využít opět až v úterý 7. července.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Během prodlouženého víkendu policisté zkontrolovali téměř 800 řidičů
Skryté skvosty přináší zážitky i soutěž o exkluzivní ceny
Náročný začátek týdne v Krkonoších. Horská služba zasahovala pětkrát
Fotbalisté Přepeř hráli alespoň přáteláky, nyní začne příprava na sezonu
Program semilského muzea o prázdninách

Nejčtenější články

05.07.: Tragická nehoda u Horní Branné. Po střetu s autem zemřel motocyklista
06.07.: FOTO: Turn-off rock fest přinesl popáté nálož ostřejší muziky
05.07.: FOTO: Lomničtí fotbalisté si pozvali na oslavu starou gardu Sparty

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT