Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují do další sezony ve 2. lize

28.09.2013 19:57:47 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují do další sezony ve 2. lize

Skončilo letní období a ke slovu se opět hlásí volejbalisté. Po loňské velmi úspěšné sezóně vstupují hráči TJ Zikuda Turnov do dalšího ročníku 2. ligy a je jasné, že obhajoba třetího místa nebude snadná.

Stejně jako vloni bude hlavním cílem mužského „áčka" především bezproblémové proplutí soutěží, jelikož v nadcházejícím ročníku půjde kvalita soutěže bezesporu nahoru. Po sestupu Malé Skály a přeřazení pražské Pragovky do skupiny B čekají Turnováky dvě nové štace a především kvalitní soupeři. Jedná se o z 1. ligy sestupující Ervěnice a ambiciózního nováčka Sokolov. Nepřichází však pouze kvalita, ale i dlouhé cestování, což dá jistě zabrat i oddílové pokladně a soutěž se tak stává velmi ekonomicky náročnou.

Tým se v přípravě účastnil několika turnajů

Po pár týdnech volna, kdy se hráči dávali po dlouhé sezóně zdravotně do pořádku, zahájil tým fyzickou přípravu, v rámci které absolvoval několik antukových turnajů a přípravných utkání. Za zmínku stojí především vítězství na tradičním turnaji ligových týmů v Hronově, 2. místo v Semčicích a 6. místo na tradičním turnaji v Dřevěnici.

Ne vždy se takto výsledkově dařilo, ale v této fázi šlo především o to začlenit nové hráče do týmu a stmelit partu. Do haly se tým přesunul v září, když se hned na úvod umístil na mezinárodním turnaji v Hradci Králové na 4. místě. Poslední přípravné utkání proběhlo těsně před zahájením sezóny v domácím prostředí s druholigovým nováčkem ze Dvora Králové nad Labem s výsledky 3:0 a 3:2. 

Došlo jen k drobným hráčským změnám 

Ohledně složení týmu dochází oproti minulé sezóně pouze k drobným změnám, kdy se do týmu vrací nahrávač Novák (Malá Skála), který nahradil odcházejícího Hůlka (Dvůr Králové) a sbírat zkušenosti přichází smečař Macháč (Slavia Liberec junioři). Problémem však zůstává dlouhodobé zranění blokařské opory Dolejšího (achilovky), který bude minimálně do vánoc mimo hru. Na poslední chvíli se však podařilo sehnat adekvátní náhradu v podobě Marka, který se na sever Čech vrací po studiích v Brně.

Jinak nebylo třeba do fungujícího týmu, který bude opět kočírovat dvojice Strnad a  Šimůnek zasahovat. Tým tak má aktuálně tuto podobu: nahrávači Folprecht, Novák, blokaři Kovář, Vacík, Marek a Dolejší, smečaři Maier, Melich, Koláčný, Lukavec a Macháč, univerzálové Konečný, Charousek, Uhlárik a libera Vojta a Strnad, z nich někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.  

Novinkou a zároveň zpestřením pro oko volejbalového diváka bude fakt, že se na palubovce sportovní haly TJ Turnov ve Skálově ulici budou muži ve většině případů střídat s ženami, které postoupily do krajského přeboru 1. třídy a budou tak nastupovat mezi utkáními mužů. „Všechny fanoušky volejbalu zveme do turnovské haly, kde budou utkání probíhat vždy v sobotu a k vidění bude jistě zajímavý sport," uvedl turnovský trenér Jan Šimůnek.

Turnovský tým otevře ligovou sezonu 5. 10. 2013 utkáním v Domažlicích, na domácí palubovce se představí poprvé 12. 10. 2013, kdy přivítá Lokomotivu Liberec.

Turnovský volejbal se stará i o mládež

„Náš oddíl nežije pouze výkonnostním volejbalem, ale i výchovou mládeže, proto chceme upozornit na projekt Barevný minivolejbal, který řeší výchovu malých volejbalistů v různých věkových kategoriích. Od září plánujeme uvést tento projekt v život pod patronací ČVS a ve spolupráci se základními školami i v Turnově a okolí. Výsledkem by mělo být několik turnajů, které proběhnou v průběhu roku a měly by být jakousi soutěží mezi základními školami ve volejbale, kde by se mohly objevit nové naděje pro turnovský volejbal," dodal Šimůnek.

Z mládežnických týmů dokázal jak tým juniorek, tak i tým juniorů zvítězit v krajských přeborech a vybojovaly si účast v 1. lize juniorek a juniorů. „Úspěchy mládeže však pro klub přinášejí i starosti se zajištěním finančních prostředků, a tudíž  se sluší závěrem poděkovat našim sponzorům, kdy nás i v nové sezoně tradičně podporuje  především firma ZIKUDA vodohospodářské stavby a také Pivovar Rohozec. Dík však patří i celé řadě menších sponzorů, kterými jsou EET Turnov, Pekárna Mikula, Restaurace Divizna, Hotel Paradis, CIKO komíny, VINS-FRANCE, Bowling &billiard club a TUKOS," doplnil na závěr Jan Šimůnek.

Termíny zápasů 2. ligy mužů (domácí zápasy tučně):

5. 10.: Domažlice - Turnov
12. 10.: Turnov - Liberec
19. 10.: Netolice - Turnov
2. 11.: Turnov - Ervěnice
9. 11.: Modřany - Turnov
16. 11.: Mladá Boleslav - Turnov
30. 11.: Turnov - Chabařovice
7. 12.: Sokolov - Turnov
14. 12.:Turnov - Jablonec n. N.
11. 1.: Turnov - Domažlice

18. 1.: Liberec - Turnov
25. 1.: Turnov - Netolice
8. 2.: Ervěnice - Turnov
15. 2.: Turnov - Modřany
22. 2.: Turnov - Mladá Boleslav

8. 3.: Chabařovice - Turnov
15. 3.: Turnov - Sokolov
22. 3.: Jablonec n. N. - Turnov

Poslední kola loňského ročníku:

Volejbalisté Turnova se s rokem rozloučili dvěma výhrami nad Boleslaví

Více článků z volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal 

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Fotbalový Pěnčín do nové sezony se změnami. Prvním soupeřem Košťálov

Posilněný tým jabloneckého Pěnčína startuje novou sezonu I.A třídy Libereckého kraje tuto sobotu 7. srpna od 14.30 na domácí půdě proti Košťálovu. Pěnčínský fotbal jde do nové sezony s početnými novinkami. A mužstvo se od nové sezony může opřít o nové opory, například Karla Vrabce, exligisty Pavla Košťála a Tomáše Čížka. Další informace

Jablonec zahřeje teplo z pěti nových kogeneračních jednotek

Teplo z pěti nových kogeneračních jednotek, které zároveň dodávají do sítě elektřinu, proudí od čtvrtka 29. července do jabloneckých domů a bytů. České teplárenství prochází velkou transformací a město v údolí řeky Nisy se tak stává dalším v republice, která využívají (nebo teprve budou využívat) výhod kogenerace. Více podrobností na Našem Jablonecku

Jablonec zahřeje teplo z pěti nových kogeneračních jednotek


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Krkonoše Amerikou ve Vrchlabí již pošesté
Liberecký kraj má proočkovanost proti covidu-19 přes 50 procent
Turnovští hasiči mají nové ochranné prostředky
Den židovských památek proběhne opět i v Turnově
Kraj postaví domovy pro hendikepované. Přednost dostává architektura

Nejčtenější články

04.08.: Konec objížďkám. Na most v Poniklé se vrátí doprava
04.08.: Obrazem: Legiovlak dorazil do Vrchlabí
02.08.: Při startu ČFL Přepeře remizovaly s rezervou Teplic

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

Dodávky dílčích výrobních celků, tak i plně automatizovaných strojů, dopravníkových a polohovacích systémů.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT