Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují po 11 letech znovu do druhé ligy

15.09.2012 16:51:10 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté TJ Zikuda Turnov vstupují po 11 letech znovu do druhé ligy

Po jedenácti letech čekání, vyplněných účastí v krajském přeboru Libereckého kraje, turnovští volejbalisté opět absolvují boje ve 2. národní lize. Postup si hráči vybojovali v úspěšné jarní kvalifikaci ve Žďáru nad Sázavou a nyní se už připravují na sezonu.

Po úspěšném období v letech 1992-2000, kdy se v Turnově hrála jak 2. liga, tak i 1. liga ve volejbale mužů se zdá, že by se v turnovské sportovní hale ve Skálově ulici mohl hrát opět kvalitní volejbal v celorepublikové soutěži.

Z úspěšného týmu, který vybojoval postup a byl tvořen především generací juniorů, kteří obsadili 2. místo v 1. juniorské lize v sezoně 2006/2007, odešel pouze blokař Švandrlík, který zamířil do Slavie Hradec Králové a několik starších hráčů, kteří zamířili do družstev nižších soutěží. Ostatní hráči zůstali v kádru a budou tvořit základ týmu, který bude doplněn o několik posil, které by měly zkvalitnit výkonnost týmu a vytvořit v něm potřebnou konkurenci.

Pro druhou ligu přicházejí zvučné posily

„Hlavní naší posilou je blokař Petr Konečný, který ještě v loňské sezoně působil ve francouzském Tours, se kterým získal titul mistra Francie a zúčastnil se také MS a ME, kde byl oporou reprezentace České republiky. Dalšími hráči, kteří rozšíří turnovské řady jsou nahrávač Hůlek, jenž přichází z Bílé Třemešné, smečař Koláčný, blokař Dolejší (Dřevěnice) a univerzál Charousek (Rokytnice nad Jizerou)," upřesnil výčet trenér Turnova Jan Šimůnek.

Tým zahájil přípravu již začátkem července, kdy přišla na řadu nejprve hrubá fyzická příprava a poté došlo i ke zkvalitnění herních činností. „Během přípravy jsme se zúčastnili několika turnajů, kde asi nejcennější je druhé místo na tradičním turnaji v Dřevěnicích po těsné finálové prohře s prvoligovou Českou Lípou, ale i vítězství na kvalitních turnajích v Bašnici, Rokytnici a třetí místo v Nechanicích bylo dobrou prověrkou nově se tvořícího týmu,"sdělil Šimůnek.

Cílem je záchrana a přáním střed tabulky

Cílem kádru TJ Zikuda Turnov je pro první sezonu jednoznačně udržení v soutěži a výskyt pokud možno v klidném středu tabulky. Jelikož v soutěži působí mnoho bývalých extraligových a prvoligových hráčů, čeká turnovský tým těžká práce.

Mezi favority soutěže budou patřit určitě Spartak Modřany, Slovan Chabařovice, Lokomotiva Liberec, Jiskra Domažlice a Bižuterie Jablonec, ale i ostatní týmy jako Praga Praha, Netolice, Mladá Boleslav a konečně i blízká Malá Skála disponují velice kvalitními týmy. Okořeněním soutěže bude jistě souboj s reprezentací kadetů České republiky, která je v rámci přípravy účastníkem soutěže a utkání proběhne v hale Dukly Liberec.

Tým povede trenérská dvojice Strnad, Šimůnek

Tým bude v nové sezoně nastupovat pod vedením dvojice Strnad a Šimůnek ve složení: nahrávači Folprecht, Hůlek, blokaři Kovář, Vacík, Konečný a Dolejší, smečaři Maier, Melich, Vojta, Koláčný a Černý, univerzálové Charousek, Uhlárik a libero Strnad, z nich někteří hráči jsou schopni nastoupit na různých postech.  

„Neposlední otázkou zůstává taktéž finanční zabezpečení týmu, kde je nám již několik let nakloněna firma Zikuda vodohospodářské stavby a nově se nám podařilo získat podporu Pivovaru Rohozec, ale i celé řady menších sponzorů, za což všem patří všem velký dík. Chci pozvat všechny fanoušky volejbalu do turnovské haly, kde budou utkání probíhat vždy od 10 a 14 hodin," dodal trenér Jan Šimůnek.

Turnovský tým otevře ligovou sezonu na domácí palubovce 29. září, kdy přivítá jednoho z favoritů soutěže družstvo TJ Lokomotiva Liberec. Fanoušci najdou aktuální informace na internetových stránkách klubu www.turnov-volejbal.cz, nebo také v oddílové vývěsce na prodejně Hokof sport v Palackého ulici.

Související články:

Volejbalisté zlomili prokletí kvalifikace a vrací do Turnova druhou ligu

Trenér sestupujících volejbalistů Malé Skály hodnotí účinkování ve druhé lize

Více článků z volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT