Volejbalisté Turnova pokračují na vítězné vlně a drží třetí místo v tabulce

05.11.2012 18:38:36 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

V dalším domácím dvojutkání druhé volejbalové ligy přivítali turnovští volejbalisté šesté družstvo z loňské sezóny - jihočeské Netolice. Tohoto soupeře potkali v minulých letech v kvalifikaci a doma úspěšně navázali dvěma výhrami na tyto vítězné střety.

„Velmi dobrým výkonem se nám podařilo navázat na dvě vítězství z Pragovky a připsali jsme si do tabulky další cenná vítězství, která znamenají průběžné třetí místo. Na přihrávce opět výborně zahráli Maier s Vojtou a velmi dobře se předvedl především ve druhém utkání takřka nechybující smečař Koláčný," poznamenal trenér Turnova Jan Šimůnek.

TJ Zikuda Turnov - TJ Netolice 1892 3:1 (19, -22, 19, 22)

Do prvního utkání nastoupili turnovští hráči v okleštěné sestavě, jelikož chybělo hned několik hráčů, kteří museli plnit pracovní povinnosti, ale takřka tradiční sestava nezačala vůbec dobře a většinu prvního setu dotahovala soupeřovo vedení. Před vstupem do koncovky se však  Turnovákům podařila bodová šňůra a dovedli set do vítězného konce. Ve druhém setu hosté zlepšenou hrou a především tvrdým podáním zatlačili domácí do defenzivy a začínalo se po dvou setech za stavu 1:1 od začátku. Domácí však dokázali zareagovat a díky vylepšení všech herních činností a pestré hře dokázali po mnoha dlouhých výměnách svého soupeře udolat a mohli se tak radovat z dalšího vítězného utkání.

Sestava TJ Turnov: Folprecht, Koláčný, Kovář, Konečný, Maier, Dolejší (libero - Vojta). Střídali: Strnad, Vacík. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

TJ Zikuda Turnov - TJ Netolice 1892 3:1 (18, -22, 18, 21)

Do druhého utkání nastoupili domácí hráči posíleni o smečaře Melicha, ale dle pravidla „vítězná sestava se nemění" nastoupila stejná základní sestava jako v prvním utkání. Utkání začali domácí náporem a výsledkem byl celkem hladce získaný první set. Do druhého setu nastoupili hosté jako vyměnění a stejně jako v dopoledním utkání dokázali srovnat na 1:1. Turnovští hráči opět přepnuli na vyšší obrátky a výsledkem bylo vedení 7:1 a 17:8, což znamenalo v pohodě získaný třetí set. I ve čtvrté sadě předvedli domácí dobrý vstup a takřka celý set si udržovali mírný náskok, což dokázali přetavit v první plný bodový zisk na domácí palubovce v této sezóně.

Sestava TJ Turnov: Folprecht, Koláčný, Kovář, Konečný, Maier, Dolejší (libero - Vojta). Střídali: Strnad, Vacík, Melich. Trenéři: Šimůnek a Strnad.

V příštím kole Turnováci zajíždí10.listopadu na palubovku pražských Modřan a hned druhý den nastoupíme v hale Dukly Liberec od 10.00 proti reprezentaci kadetů ČR. V dalším domácím utkání přivítají po týdenní přestávce 24.listopadu dalšího nováčka - západočeský tým Jiskra Domažlice.

Další výsledky 9. a 10. kola: Modřany - Domažlice   3:0 (19, 22, 15), 3:1 (22, 17, -22, 21), Malá Skála - Praga 1:3 (21, -20, -21, -18), 0:3 (-22, -22, -22),  Liberec - Jablonec nad Nisou 1:3 (-10, -16, 21, -23), 2:3 (19, 26, -19, -23, -13), Mladá Boleslav - Chabařovice 3:1(-12, 20, 21, 23), 0:3 (-23, -22, -21).