Volejbalisté zlomili prokletí kvalifikace a vrací do Turnova druhou ligu

08.05.2012 20:49:13 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalisté zlomili prokletí kvalifikace a vrací do Turnova druhou ligu

Po zisku titulu přeborníka Libereckého kraje odjížděli turnovští volejbalisté již popáté v posledních šesti letech na kvalifikační turnaj o postup do druhé ligy. Omlazené družstvo konečně prolomilo kvalifikační prokletí a zajistilo si druhým místem postup!

Turnaj se konal minulý víkend na Vysočině ve Ždáru nad Sázavou. Ve sportovní hale na Bouchalkách do turnaje Turnováci vstoupili páteční vcelku hladkou výhrou nad přeborníkem Prahy, družstvem TJ Sokol Michle v poměru 3:0 (15, 20, 15).

V sobotu dopoledne stál před turnovskými hráči mnohem tvrdší oříšek a to domácí tým v čele s exkladenským Barákem, který se jakožto přeborník Vysočiny před turnajem netajil svými postupovými ambicemi a byl pasován na jednoznačného favorita celého turnaje.

Domácí Žďár se doma přehrát nenechal

Před halou zaplněnou do posledního místa se v bouřlivé atmosféře odehrálo nejpohlednější a nejzajímavější utkání celé kvalifikace, které skončilo po tuhém boji vítězstvím domácích hráčů poměrem 3:1 (19, -21, 23, 22). K vidění byl vynikající volejbal, ale větší množství chyb v koncovkách třetího a čtvrtého setu bylo domácími hráči tvrdě potrestáno a pro turnovské hráče znamenala tato porážka první komplikaci v cestě za vysněným postupem, jelikož k postupové jistotě bylo nutno zvítězit v obou zbývajících zápasech.

Nešťastná dopolední porážka turnovským hráčům bohužel odčerpala až příliš mnoho sil, a v odpoledním utkání se nedokázali zmobilizovat natolik, aby dokázali porazit přeborníka Pardubického kraje, celek VK Litomyšl s nejlepší hráčem turnaje Karlem Novotným. Litomyšl dokonale využila slabší chvilku turnovského týmu a zvítězila v další takřka dvouhodinové bitvě 3:1 (23, 22, -21, 21).

„Postup se nám tímto vzdálil, ale díky výsledkům ostatních zápasů se vše zamotalo a do posledního zápasu se Slávií Hradec Králové jsme šli s vědomím, že musíme bezpodmínečně vyhrát a spoléhat na tým Ždáru nad Sázavou, který musí porazit Litomyšl," vysvětlil možný postupový klíč trenér Šimůnek.

Šanci na postup vrátila nedělní výhra

V nedělním zápase pravdy s hradeckou Slavií se Turnovákům podařilo postupem času díky kvalitní taktické přípravě vygumovat všechny opory soupeře a s pomocí zdařilých střídání vždy otočili nepříznivý stav v prvním a druhém setu. Příchod Uhlárika, Černého a Vacíka položili základ pro zvrat v utkání a vítězstvím 3:0 (23, 22, 13) ve veledůležitém zápase se dostali zpět do hry o postup.

Konečné rozhodnutí o postupu či nepostupu přišlo v posledním duelu celé kvalifikace, do kterého Ždár nad Sázavou nastoupil již jako jistý postupující proti VK Litomyšl. Domácí tým nakonec zvítězil 3:2 a zajistil tím vytoužené druhé postupové místo i Turnovu. Za stavu 2:1 pro Litomyšl to tak přitom rozhodně nevypadalo.

„Družstvo TJ Zikuda Turnov A tak postupuje po jedenácti letech do druhé volejbalové ligy a doufejme, že načíná další ligovou éru v Turnově. Z týmu nelze vyzdvihnou žádnou výraznou osobnost, družstvo odehrálo celou kvalifikaci týmově a i ve vypjatých chvílích prokázalo velkou bojovnost a touhu po postupu," dodal Jan Šimůnek.

Tým TK Turnov nastupoval v základní sestavě: Folprecht (náhra), Švandrlík, Kovář (blok), Maier, Vojta (smeč), Melich (univerzál), Strnad (libero), do utkání dále zasáhli Černý (náhra, smeč), Vacík (blok) a Uhlárik (univerzál). Trenéři Šimůnek a Strnad.

Výsledky kvalifikační skupiny ve Žďáru nad Sázavou:

Hradec Králové B - Litomyšl 3:1 (-23, 20, 23, 19)
Michle - Turnov 0:3 (-15, -20, -15)
Žďár n. S. - Turnov 3:1 (19, -21, 23, 22)
Hradec Králové B - Michle 3:1 (13, 14, -16, 17)
Turnov - Litomyšl 1:3 (-23, -22, 21, -21)
Žďár n. S. - Hradec Králové B 3:0 (12, 17, 22)
Litomyšl - Michle 3:2 (16, 16, -24, -21, 10)
Michle - Žďár n. S. 0:3 (-25, -17, -19)
Turnov - Hradec Králové B 3:0 (23, 22, 13)
Litomyšl - Žďár n. S. 2:3 (-20, 16, 21, -22, -5)

Konečná tabulka kvalifikační skupiny ve Žďáru nad Sázavou:

1.

 

TJ Žďár n. S.

4

4

0

0

12:3

350:298

8

2.

 

TJ Turnov

4

2

2

0

8:6

330:300

6

3.

 

VK Litomyšl

4

2

2

0

9:9

390:384

6

4.

 

TJ Sl. Hradec Králové B

4

2

2

0

6:8

298:306

6

5.

 

TJ Sokol Michle

4

0

4

0

3:12

273:353

4

Trenér sestupujících volejbalistů Malé Skály hodnotí účinkování ve druhé lize

Více volejbalu najdete v rubrice SPORT - Volejbal

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 6 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
Vernisáž výstavy Zaostřeno na Jizerky proběhne v libereckém Babylonu
Klub lyžařů Turnov zve na 34. ročník přespolního běhu
Nádražní ulice v Turnově dostala v okolí viaduktu finální koberec
Kdo nepláče není Čech aneb One man show Lukáše Pavláska

Nejčtenější články

19.09.: Na neukázněné řidiče u Turnova znovu dohlížel policejní autobus
20.09.: Přehled fotbalových výsledků a tabulek pátého podzimního kola
17.09.: FOTO: 53. Posvícenský koláč ve Studenci absolvovalo 389 závodníků

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT