Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen

09.10.2019 21:39:30 | Autor: TJ Turnov a Petr Ježek | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Volejbalové kadetky Turnova na vítězné vlně i v přeboru žen

V neděli 6. října pokračoval nabitý program turnovských kadetek. Na palubovce tělocvičny ZŠ Skálova přivítaly v dospělém ženském krajském přeboru II. třídy zkušený tým SKP Česká Lípa. Ve velmi bouřlivých a vyhecovaných utkáních se nakonec domácím hráčkám povedlo dvakrát zvítězit a připsat si dalších 5 bodů do tabulky.

TJ Turnov C - SKP Česká Lípa 3:2 (19, -25, -20, 25, 11)

Celé první utkání bylo velmi dramatické a jak na houpačce. V úvodním setu hrály kadetky (ženy TJ Turnov C) velmi kvalitní volejbal. Svého soupeře dokonale zatlačily svým podáním a tvrdými útoky. Po dvaceti minutách vyhrál Turnov 25:19 a vedl 1:0 na sety. V druhém setu začaly hostující hráčky hrát chytře a dominantním útokem byly dobře mířené ulívky prsty na střed hřiště či do zadních rohů. Druhý set nakonec vyhrála Česká Lípa 27:25. Třetí set se Turnov stále vyrovnával se stylem soupeře a prohrál 20:25. Ve čtvrtém setu se strhla opravdová bitva, na hřišti byly vidět oboustranné emoce. Oba týmy se rvaly o každý míč. Turnovské kadetky vydržely bojovat až do samého závěru a vítězstvím 27:25 vyrovnaly na 2:2 na sety. Emoce a nasazení vydržely až do závěrečného tie-breaku. V něm Turnov znovu zabojoval a po vítězství 15:11 vyhrál celé utkání 3:2 na sety a mohl tento úspěch řádně oslavit.

Sestava Turnova: S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, K. Málková, A. Václavů, libera K. Šedová a Š. Hrušková, střídaly M. Hrochová, N. Karlová a A. Richterová.

TJ Turnov C - SKP Česká Lípa 3:1 (18, -12, 17, 21)

Po asi hodinové přestávce obě družstva nastoupila k druhému utkání. Turnov začal opět výborně a na palubovce dominoval. Po hladkém průběhu vyhrály turnovské kadetky 25:18. Začátek druhého setu přistihl ale domácí hráčky v nedbalkách a Česká Lípa jednoznačně zvítězila 25:12. V třetím setu se ale hra opět přehoupla a Turnov znovu vyhrál (25:17). Čtvrtá sada začala pro Turnov stejně špatně jako set druhý. Turnov se ale koncentroval a počáteční ztrátu začal krok za krokem snižovat. V závěru si domácí hráčky pomohly opět podáním a vítězstvím 25:21 uzavřely konečný účet utkání na 3:1.

Sestava Turnova: M. Hrochová, S. Šebková, T. Stará, V. Volková, K. Stará, N. Karlová, libera Š. Hrušková a K. Šedová, střídaly A. Richterová, K. Málková a A. Václavů.

„Obě utkání byla super. Stále se potýkáme s poklesem koncentrace, což je škoda, ale dokážeme se z toho vyhrabat a nakonec zvrátit výsledek na naši stranu. Takováto utkání budují v hráčkách sebevědomí, které mladý tým určitě potřebuje," dodal turnovský trenér Pavel Starý.

Příští víkend hrají turnovské kadetky v sobotu 12. října ženský KP II. třídy proti Rokytnici nad Jizerou (první utkání začíná v 9 hodin a druhé po skončení prvního utkání 2. ligy žen). Hned druhý den (neděle 13. října - od 10 a cca 13 hodin) nastoupí na domácí palubovce v 1. lize kadetek proti vedoucí Slavii Hradec Králové. Všichni fanoušci jsou zváni!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Turnovské kadetky dvakrát porazily ligový Červený Kostelec
Turnovské volejbalistky zahájily ligu dvěma výhrami
Hořkosladká příchuť prvního kola pro turnovské volejbalisty
Regionální volejbalové derby v Turnově pro Malou Skálu
Turnovské kadetky proti pražskému Meteoru získaly první ligovou výhru
Turnovské juniorky v kvalifikaci na první ligu stoprocentní
Dvě porážky turnovských kadetek při vstupu do 1. ligy
Turnovské ženy C získaly proti Novému Boru všechny body
Skupina Českého poháru volejbalistek se hrála v Turnově
Turnovský volejbal na prahu nové sezony 2019 až 2020

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V roce 2020 bude Český ráj pohádkový!
Závod O dřevěného Krakonoše v Rokytnici oslaví dvacetiny
Nejhezčí kapesní kalendářík je opět z Českého ráje!
Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT