Vrtulník pomáhal při stavbě stožáru vysokého napětí v Krkonoších

23.11.2017 20:58:56 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Krkonoše

Vrtulník pomáhal při stavbě stožáru vysokého napětí v Krkonoších

Těžký a nedostupný terén kousek od Žacléře neumožnil těžké technice přístup k opravě vedení vysokého napětí. Proto technici společnosti ČEZ Distribuce ve spolupráci s firmou Matex, zajistili osazení příhradového stožáru pomocí letecké techniky.

Během dopoledne i za poměrně silného větru, přiletěl obří vrtulník do Žacléře, kde osazoval stožár vedení vysokého napětí na lince z rozvodny v Trutnově Poříčí do Žacléře. Vrtulník měl za úkol přemístit stožár vedení vysokého napětí. Původní vedení bylo poškozeno srpnovou větrnou kalamitou. Nový stožár vysokého napětí je vysoký 18 metrů a váží přes 2 tuny, pro obří vrtulník to však byla hračka. Obří stroj ho přesně umístil na předem vybetonované základy, kde ho technici okamžitě ukotvili.

Základy již byly připraveny, a proto se mohlo okamžitě přistoupit k montáži. „Do kopcovitého terénu na území vedle Krkonošského národního parku se technici dostávají jen velmi obtížně a usadit sloup pomocí jeřábu je zcela nemožné. Proto byl příhradový stožár usazen pomocí vrtulníku. Obří kolos byl připraven na nedaleké louce, kde ho pracovníci upevnili k vrtulníku, a ten ho přenesl na místo určení. Zde byli připraveni technici, kteří ho pomocí šroubů upevnili k základovým patkám," sdělila tisková mluvčí ČEZ pro východní Čechy Šárka Beránková.

Poté vrtulník přeletěl do nedaleké Jívky, kde přenesl další dva stožáry. Zde se opět po srpnové kalamitě opravuje vedení vysokého napětí Trutnov - Jívka. Zde byla montáž o trochu snadnější, protože stožáry měly 1 200 a 1300 kilogramů.

„Podívaná je to velmi zajímavá a všem, kteří jsou přímo pod vrtulníkem, patří obdiv. Posílení spolehlivosti dodávky elektrické energie se dočká Žacléř i přilehlé obce. Vrtulník se stal atrakcí i pro děti z místní mateřské školky, které se přišly na zajímavou montáž podívat," dodala Šárka Beránková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

ČEZ Distribuce vyčíslila škody způsobené orkánem Herwart
Energetici odvolali kalamitní stav, bez proudu už jen desítky domácností
Energetici napravují škody po vichřici, někde ale stále elektřina nejde

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 5 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Uzavírka v horní části Nádražní ulice v Turnově

Firma STRABAG a. s. žádá občany horní části Nádražní ulice a Ohrazenic o spolupráci při pokládce asfaltových vrstev vozovky. Od 17. do 18. srpna 2020 v čase od 6 do 20 hodin se bude pracovat na vozovce a nebude umožněn vjezd ani výjezd. Turnovská radnice proto žádá občany o přeparkování vozidel mimo dotčený úsek ulice Nádražní. Jedná se o úsek od Pyrámu směrem k Turnovu.

Hledání vánočního stromu pro Prahu pokračuje

Největší Vánoční trhy v České republice 2020 začnou za čtyři měsíce - hledání vánočního stromu pro Staroměstské náměstí v Praze je proto v plném proudu. Organizátor trhů, společnost Taiko vyhlásilo už podesáté soutěž Hledá se strom, zájemci mohou zasílat svoje tipy na jehličnany, které jsou vhodné pro největší trhy v centru české metropole do 15. září 2020. Vítěz obdrží symbolickou finanční odměnu. Podrobnosti a kritéria v předchozím článku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

ZasTenRock bude, ale rozdělený na dva díly
Tip na výlet: za pohanskou historií k Bílé skále
Obrazem: Módní přehlídka v rámci výstavy Křehká krása 2020
Hygienici kontrolovali zmrzliny a provozovny v rekreačních oblastech
Klub SCC Semily pořádal letos poprvé pro děti příměstský tábor

Nejčtenější články

12.08.: FOTO: Memoriál Oldy Nývlta již podvanácté, letos jako maraton družstev
12.08.: USAR tým je zpět, jaké jsou dojmy z jejich první zahraniční mise?
13.08.: Situace s Covidem je v kraji pod kontrolou, aktuálně 123 nakažených

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT