Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

02.03.2021 16:57:58 | Autor: Jakub Sucharda, HZS LK | Rubrika: KRIMI | Obce: Semily,Pojizeří

Všímavý semilský hasič uspíšil záchranu zraněné sousedky

Příběh o správných rozhodnutích, o tom, že když nejsme lhostejní k lidem, kteří žijí v našem okolí, popsal příslušník Hasičského záchranného sboru Libereckého kraje por. Ing. Milan Komada, technik komunikační a informační služby.

Dne 16. února 2021 se u nás v bytovém domě stala událost, která vyžadovala zásah záchranky a hasičů. Toho dne jsem pracoval z domu a manželka odcházela trasovat na hygienu v Semilech krátce před osmou hodinou. Na chodbě ucítila silný zápach, připomínající cosi spáleného. Zavolala na mě a než jsem přišel, sešla dolů ke sklepům podívat se, zda zápach není odtud. Protože tomu tak nebylo, rozloučil jsem se s mojí ženou a řekl jí, že pro jistotu obejdu všechny byty v našem vchodě. Přes veškeré úsilí se mi nepodařilo kontaktovat sousedku v jednom bytě. Poměrně složitým postupem přes známé a příbuzné se mi podařilo zkontaktovat telefonicky syna seniorky, naštěstí velmi rychle přijel a byt otevřel. Vypnul sporák, kde v hrnci se spáleným jídlem vznikal onen silný zápach.

Svoji matku našel v koupelně, kde se otvírají dveře dovnitř a nelze je otevřít tak, abychom mohli paní pomoc. Řekl jsem, že musíme vysadit dveře z pantů, jinak se k ženě nedostaneme. Zatlačili jsme dveře mírně dovnitř a poté se nám je podařilo vysadit. Syn šel ke své matce, která byla při vědomí a já mezitím odnesl vysazené dveře do chodby. Poté jsem se vrátil do koupelny a viděl sousedku, jak sotva sedí, je zraněná v obličeji a evidentně je v šoku. Ihned jsem volal na tísňovou linku a sdělil jim všechny potřebné informace. Dle instrukcí od operátora jsme paní přikryli dekou a byt vyvětrali. Muži jsem řekl, aby s matkou komunikoval, že jdu ven, abych navedl přijíždějící pomoc.

Zanedlouho přijela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Semily, která paní poskytla první předlékařskou pomoc. Po příjezdu záchranky hasiči spolupracovali s lékařem a pomohli paní naložit do sanitky, která ji odvezla do nemocnice v Jilemnici. Já jsem se vrátil ke své rozdělané práci v počítači.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Záchranáři snáze najdou zraněné díky vylepšenému přenosu polohy
Hasiči zachraňovali chlapce spadlého na Riegrově stezce
Jednotný systém eCall zkracuje dobu dojezdu složek IZS na místo

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Lze žádat o příspěvek na péči o trvalé travní porosty

V letošním roce je opět možné žádat o finanční příspěvek na péči o trvalé travní porosty. Tento příspěvek je určen na podporu cenných lučních společenstev a jeho zdrojem je Program péče o krajinu Ministerstva životního prostředí. Nově je tato finanční podpora dostupná i pro žadatele s menší výměrou lučního porostu - je možné žádat na podporu porostů o výměře 0,3-5 ha (3 000-50 000 m2). Příspěvek nelze kombinovat s příspěvky z Agroenviromentálně-klimatických programů Ministerstva zemědělství. Příspěvek slouží jako podpora péče o trvalé travní porosty, a to správnými a šetrnými způsoby, ať už se jedná o seč s úklidem travní hmoty nebo pastvu. Za seč není považováno mulčování. Výše příspěvku na posekané a sklizené pozemky bude určena jako podíl přidělených finančních prostředků a počtu hektarů travních porostů, zjištěných na základě přijatých žádostí. Uzávěrka příjmů všech žádostí je 31. května 2021.

Zrušení plánovaných květnových akcí na hradě Valdštejně

Z důvodu současných vládní nařízení a s nimi spojených opatření v naší republice jsou do konce května zrušeny všechny připravené kulturní akce na hradě Valdštejně. Uzavřeny pro návštěvníky zatím zůstávají kulturní památky hrad Valdštejn i Synagoga Turnov.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rytkyně Pavlína Čambalová představuje výrobky ve vlastním ateliéru
Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
Postup kraje při výrobě prvních nanofiltrů řešil SÚKL jako přestupek
FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
Krajští policisté se zaměřili na kontrolu vozidel v provozu

Nejčtenější články

19.04.: Obrazem: Stovky lidí podpořily ředitele Waldorfské školy v Semilech
18.04.: FOTO: Ve Studenci rekonstruovali kabiny a zázemí fotbalistů
17.04.: Hasiči zasypali rozsáhlou olejovou skvrnu v Horních Mísečkách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT