Vychází nový Katalog výrobků s duší Českého ráje

13.05.2014 06:48:32 | Autor: Jitka Kořínková a Jiří Langer | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Vychází nový Katalog výrobků s duší Českého ráje

Začátkem května vyšel nový Katalog Regionálních výrobců s podtitulem Výrobky s duší Českého ráje. Čtenáři v něm najdou mnoho tipů na originální dárky a suvenýry pocházející z dílen řemeslníků a výtvarníků z Českého ráje, ať už se jedná o šperky s bižuterií či drahými kameny, výrobky z orobince, mýdla či látkové hračky.

Nově se mezi nositele značky - řemeslníky - na jaře letošního roku zařadili:
- Leona Čapková - výroba vinutých perlí, bižuterie a skleněných figurek
- Romana Olivová - šperky s bižuterními komponenty
- Lucie Jagošová - drátované dekorativní předměty
- Robert Lopour - roubené a poloroubené domy v regionálním stylu Českého ráje

Regionální výrobky, to jsou samozřejmě také potraviny, nápoje a zemědělské produkty. Mezi těmi certifikovanými najdete pestrý sortiment pečiva, cukrovinek, uzenářských, masných a mléčných produktů, piva, mošty ale také například oleje, jahody nebo čaje. Nový katalog obsahuje prezentaci všech těchto produktů, doplněnou přehlednou mapkou s umístěním jednotlivých výrobců a přehledem prodejních míst, kde lze výrobky se značkou Regionální produkt Český ráj zakoupit.

Mnozí výrobci, zejména z řad řemeslníků, navíc nabízejí po domluvě možnost návštěvy dílen a ukázky výroby, při nichž se můžete zblízka seznámit například s tradiční výrobou skla, bižuterie, broušením drahých kamenů a dalšími místními řemesly.

Proč kupovat regionální produkty?

Turisté v tom mají jasno, chtějí poznat region se vším všudy, včetně ochutnávky zdejšího piva, tradičního pokrmu a nákupu suvenýrů pro sebe či své blízké. Značka Regionální produkt pak v tomto případě poslouží jako záruka té správné volby. Podobně tak slouží i místním obyvatelům, kteří přemýšlí o tom, co kupují a dělají tak něco pro svůj region.

Nakupovat místní produkty možná zabere více času než nákup v samoobsluze nebo nákupním centru. Nese s sebou ale celou řadu výhod. Tou první je jistě kvalita, která je dána původem surovin, pokud možno z našeho kraje, malovýrobou a ručním zpracováním. Při nákupu regionálních produktů poznají návštěvníci lépe Liberecký kraj, lidi, kteří v něm žijí a pracují a mnohdy udržují tradiční výroby a postupy, které by bez nich zůstaly zapomenuty.

Kraj vydal Katalog reklamních předmětů

Obdobnou iniciativu nedávno vyvinul Liberecký kraj, když vydal Katalog reklamních předmětů 2014. Podle krajské radní Ivany Hujerové, která má regionální výrobky ve svém resortu, bylo vybráno 75 výrobků.

„Z vybraných výrobků jsme vytvořili krajský Katalog reklamních předmětů 2014, který je vhodný k využití nejen pro Liberecký kraj, ale také pro jeho příspěvkové organizace, obce a další regionální zájemce, například pro firmy, úřady či neziskové organizace, v elektronické podobě bude i na webu kraje," připomněla radní a zdůraznila, že Katalog využívají Liberecký kraj a krajský úřad ke své prezentaci či jako dárky pro hosty nebo jako ocenění či ceny pro vítěze a účastníky kulturních a sportovních akcí pořádaných v našem regionu.

„Zájemci, kteří chtějí aktivitu Libereckého kraje podpořit a následovat, si mohou vybrané předměty objednávat přímo u výrobců," vyzývá radní s tím, že kontakty jsou uvedeny přímo v katalogu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Propagací a reklamními předměty pomáhá kraj regionálním výrobcům
Označení Regionální produkt Český ráj získali čtyři noví výrobci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově
Červen přináší na hrady a zámky kulturní akce
Prestižní vzdělávací program podpoří také žáky z Libereckého kraje
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce

Nejčtenější články

05.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Mramorový efekt s.r.o. umyvadla a umyvadlové desky z umělého mramoru

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT