Vychází nový Katalog výrobků s duší Českého ráje

13.05.2014 06:48:32 | Autor: Jitka Kořínková a Jiří Langer | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Český ráj

Vychází nový Katalog výrobků s duší Českého ráje

Začátkem května vyšel nový Katalog Regionálních výrobců s podtitulem Výrobky s duší Českého ráje. Čtenáři v něm najdou mnoho tipů na originální dárky a suvenýry pocházející z dílen řemeslníků a výtvarníků z Českého ráje, ať už se jedná o šperky s bižuterií či drahými kameny, výrobky z orobince, mýdla či látkové hračky.

Nově se mezi nositele značky - řemeslníky - na jaře letošního roku zařadili:
- Leona Čapková - výroba vinutých perlí, bižuterie a skleněných figurek
- Romana Olivová - šperky s bižuterními komponenty
- Lucie Jagošová - drátované dekorativní předměty
- Robert Lopour - roubené a poloroubené domy v regionálním stylu Českého ráje

Regionální výrobky, to jsou samozřejmě také potraviny, nápoje a zemědělské produkty. Mezi těmi certifikovanými najdete pestrý sortiment pečiva, cukrovinek, uzenářských, masných a mléčných produktů, piva, mošty ale také například oleje, jahody nebo čaje. Nový katalog obsahuje prezentaci všech těchto produktů, doplněnou přehlednou mapkou s umístěním jednotlivých výrobců a přehledem prodejních míst, kde lze výrobky se značkou Regionální produkt Český ráj zakoupit.

Mnozí výrobci, zejména z řad řemeslníků, navíc nabízejí po domluvě možnost návštěvy dílen a ukázky výroby, při nichž se můžete zblízka seznámit například s tradiční výrobou skla, bižuterie, broušením drahých kamenů a dalšími místními řemesly.

Proč kupovat regionální produkty?

Turisté v tom mají jasno, chtějí poznat region se vším všudy, včetně ochutnávky zdejšího piva, tradičního pokrmu a nákupu suvenýrů pro sebe či své blízké. Značka Regionální produkt pak v tomto případě poslouží jako záruka té správné volby. Podobně tak slouží i místním obyvatelům, kteří přemýšlí o tom, co kupují a dělají tak něco pro svůj region.

Nakupovat místní produkty možná zabere více času než nákup v samoobsluze nebo nákupním centru. Nese s sebou ale celou řadu výhod. Tou první je jistě kvalita, která je dána původem surovin, pokud možno z našeho kraje, malovýrobou a ručním zpracováním. Při nákupu regionálních produktů poznají návštěvníci lépe Liberecký kraj, lidi, kteří v něm žijí a pracují a mnohdy udržují tradiční výroby a postupy, které by bez nich zůstaly zapomenuty.

Kraj vydal Katalog reklamních předmětů

Obdobnou iniciativu nedávno vyvinul Liberecký kraj, když vydal Katalog reklamních předmětů 2014. Podle krajské radní Ivany Hujerové, která má regionální výrobky ve svém resortu, bylo vybráno 75 výrobků.

„Z vybraných výrobků jsme vytvořili krajský Katalog reklamních předmětů 2014, který je vhodný k využití nejen pro Liberecký kraj, ale také pro jeho příspěvkové organizace, obce a další regionální zájemce, například pro firmy, úřady či neziskové organizace, v elektronické podobě bude i na webu kraje," připomněla radní a zdůraznila, že Katalog využívají Liberecký kraj a krajský úřad ke své prezentaci či jako dárky pro hosty nebo jako ocenění či ceny pro vítěze a účastníky kulturních a sportovních akcí pořádaných v našem regionu.

„Zájemci, kteří chtějí aktivitu Libereckého kraje podpořit a následovat, si mohou vybrané předměty objednávat přímo u výrobců," vyzývá radní s tím, že kontakty jsou uvedeny přímo v katalogu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Propagací a reklamními předměty pomáhá kraj regionálním výrobcům
Označení Regionální produkt Český ráj získali čtyři noví výrobci

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT