Vydařené Vánoce na hradě Valdštejn

09.01.2019 17:29:48 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: KULTURA | Obce: Český ráj,Turnov

Vydařené Vánoce na hradě Valdštejn

Přes devět set spokojených lidí, krásná zimní scenérie a pohodová atmosféra. Tak by se dal shrnout bohatý vánoční a novoroční program na hradě Valdštejně.

Vystupovali zde tradiční a oblíbení hosté a návštěvníci alespoň chvíli zapomněli na všeobecný shon a ruch v přítomnosti příjemné hudby a pohádkové zimní kulisy.

Pomyslným zahajovatelem vánočních akcí byl o druhém adventním víkendu předvánoční koncert sousedského pěveckého spolku Provaz Kacanovy. Ten i přes nepříznivé počasí navodil pohodovou předvánoční atmosféru. Další týden patřil turnovským skautům, kteří měli pro veřejnost připraven rovněž velmi pěkný koncert plný koled a vánočních písní. Dva dny před Štědrým dnem zavítal na hrad i sám vévoda Albrecht z Valdštejna s početnou družinou. V rámci akce „Vánoce s vévodou" měli lidé možnost popovídat si s tímto slavným vojevůdcem a děti mu mohly pomoci ozdobit vánoční stromeček, za což dostaly i sladkou odměnu.

Vánoční akce na Valdštejně<br />Autor: Archiv Turnovské památky a cestovní ruch Štědrý den patřil na Valdštejně libereckému souboru I Dilettanti, který v nejkrásnější den v roce rozezpíval zaplněnou kapli sv. Jana Nepomuckého, coby hlavní dějiště všech vánočních a novoročních akcí. Největší návštěvnost zaznamenal hrad na druhý svátek vánoční při koncertu souboru Musica Fortuna, kdy počet návštěvníků pomalu dosáhl k číslu 300. V rámci tohoto koncertu mohli lidé ochutnat i lahodný svařák, který je již s Musicou Fortunou „pevně" spojen. Rok 2018 uzavřel svým neobyčejným varhanním koncertem mistr Radek Rejšek před téměř dvojnásobným počtem diváků oproti předešlé sezoně.  

Na úspěšné vánoční akce navázaly i novoroční koncerty manželů Lédlových a vyvrcholením byl Tříkrálový koncert oblíbeného smíšeného pěveckého sboru Hradecké komorní tucteto. Navíc v době konání všech akcí Valdštejn otevřel i běžně nepřístupný prostor v přízemí Klasicistního domu, kde mohli lidé nahlédnout na expozici takzvaných Aehrenthalských Vánoc. K nádherné vánoční atmosféře dopomohla velkým dílem i letošní zima, která na Valdštejně i v Hruboskalsku vytvořila pohádkovou scenérii. Děkujeme všem návštěvníkům za přízeň a těšíme se v nové sezóně na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Adventní program na Valdštejně 2018
Hrad Valdštejn je za obnovu areálu oceněn v anketě Památka roku
Varhany na Valdštejně prošly historicky prvním generálním čištěním
Valdštejn ožil 7. ročníkem Svatohubertské slavnosti
Slackline festival uzavřel Dny evropského dědictví na Valdštejně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hlasuje se o nejoblíbenější knihu Libereckého kraje

Už jen čtrnáct dní můžete dát hlas nejoblíbenější knize v soutěži Kniha roku Libereckého kraje ve speciální Ceně čtenářů. „Knihy bude hodnotit jak odborná porota, tak právě svým hlasováním čtenáři. Volba čtenářů bývá u soutěží často jiná než volba odborné poroty. Jsem ráda, že lidé vzali soutěž za svou, vnímají regionální literaturu a mají své oblíbené místní autory," řekla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje. Bližší informace o jednotlivých knihách

V Turnově se v přáteláku utkají Slovan s Viktorkou

Svátek fotbalu se odehraje v Turnově čtvrtek 21. března od 15.30. Na Městském fotbalovém stadionu se totiž během reprezentační prvoligové přestávky střetnou slavné kluby Slovan Liberec a Viktoria Žižkov v přátelském přípravném utkání.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V dohrávkách prvního kola poháru vypadly Přepeře B i Bozkov
Lomnický hokejový dorost bojoval o postup do extraligy
Škola už je za dveřmi aneb Nebojme se zápisu na ZŠ Žižkova Turnov
Přichází jaro a s ním se vrátí farmářské trhy na turnovské náměstí
Výstava prací žáků ZŠ 28. října zdobí schodiště turnovské radnice

Nejčtenější články

18.03.: V Turnově vypukne Čokoládový Festival 2019
18.03.: Vážná dopravní nehoda uzavřela sjezd z křižovatky Rádelský mlýn
18.03.: Hráči Dalmachu Turnov jsou vítězi futsalové divize A!

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT