Vydařené Vánoce na hradě Valdštejn

09.01.2019 17:29:48 | Autor: Radim Štícha, Turnovské památky a cestovní ruch | Rubrika: KULTURA | Obce: Český ráj,Turnov

Vydařené Vánoce na hradě Valdštejn

Přes devět set spokojených lidí, krásná zimní scenérie a pohodová atmosféra. Tak by se dal shrnout bohatý vánoční a novoroční program na hradě Valdštejně.

Vystupovali zde tradiční a oblíbení hosté a návštěvníci alespoň chvíli zapomněli na všeobecný shon a ruch v přítomnosti příjemné hudby a pohádkové zimní kulisy.

Pomyslným zahajovatelem vánočních akcí byl o druhém adventním víkendu předvánoční koncert sousedského pěveckého spolku Provaz Kacanovy. Ten i přes nepříznivé počasí navodil pohodovou předvánoční atmosféru. Další týden patřil turnovským skautům, kteří měli pro veřejnost připraven rovněž velmi pěkný koncert plný koled a vánočních písní. Dva dny před Štědrým dnem zavítal na hrad i sám vévoda Albrecht z Valdštejna s početnou družinou. V rámci akce „Vánoce s vévodou" měli lidé možnost popovídat si s tímto slavným vojevůdcem a děti mu mohly pomoci ozdobit vánoční stromeček, za což dostaly i sladkou odměnu.

Vánoční akce na Valdštejně<br />Autor: Archiv Turnovské památky a cestovní ruch Štědrý den patřil na Valdštejně libereckému souboru I Dilettanti, který v nejkrásnější den v roce rozezpíval zaplněnou kapli sv. Jana Nepomuckého, coby hlavní dějiště všech vánočních a novoročních akcí. Největší návštěvnost zaznamenal hrad na druhý svátek vánoční při koncertu souboru Musica Fortuna, kdy počet návštěvníků pomalu dosáhl k číslu 300. V rámci tohoto koncertu mohli lidé ochutnat i lahodný svařák, který je již s Musicou Fortunou „pevně" spojen. Rok 2018 uzavřel svým neobyčejným varhanním koncertem mistr Radek Rejšek před téměř dvojnásobným počtem diváků oproti předešlé sezoně.  

Na úspěšné vánoční akce navázaly i novoroční koncerty manželů Lédlových a vyvrcholením byl Tříkrálový koncert oblíbeného smíšeného pěveckého sboru Hradecké komorní tucteto. Navíc v době konání všech akcí Valdštejn otevřel i běžně nepřístupný prostor v přízemí Klasicistního domu, kde mohli lidé nahlédnout na expozici takzvaných Aehrenthalských Vánoc. K nádherné vánoční atmosféře dopomohla velkým dílem i letošní zima, která na Valdštejně i v Hruboskalsku vytvořila pohádkovou scenérii. Děkujeme všem návštěvníkům za přízeň a těšíme se v nové sezóně na viděnou!

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Adventní program na Valdštejně 2018
Hrad Valdštejn je za obnovu areálu oceněn v anketě Památka roku
Varhany na Valdštejně prošly historicky prvním generálním čištěním
Valdštejn ožil 7. ročníkem Svatohubertské slavnosti
Slackline festival uzavřel Dny evropského dědictví na Valdštejně

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara na smržovském zámečku

Výstava obrazů Příroda a snění v obrazech Vladimíra Balcara bude k vidění ve výstavní síni Zámečku na Smržovce od 7. do 20. ledna 2019. Výstavu můžete zhlédnout během týdne od 8 hodin, v pondělí a středu do 16 hodin, v úterý a čtvrtek do 15 hodin, v pátek do 11.30. Další informace

Kalamitní opatření v Jablonci je k pondělnímu ránu odvoláno

Vedení města Jablonec nad Nisou odvolalo v pondělí ráno kalamitní opatření 1. stupně. Opět začíná platit plán zimní údržby. Z města bylo do pondělí na deponii za městskou halou odvezeno celkem 8300 tun sněhu. Parkovací automaty ve městě zůstávají až do odvolání vypnuté. Více informací na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Turnovští atleti přivezli z přeborů ve vícebojích a chůzi sedm medailí
Nadace ČEZ otevírá nové granty. Loni podpořila přes tisíc projektů
Liberecký kraj podporuje obnovu památek na svém území
Hokejisté Lomnice rozstříleli Varnsdorf celkem 16 góly!
Soutěžte s námi o vstupenky na operu Rusalka

Nejčtenější články

16.01.: U Spálova sjelo auto z prudkého srázu až k řece Kamenici
16.01.: Na jilemnickém náměstí začala vznikat sněhová socha Krakonoše
14.01.: Stromy v kraji dál padají pod váhou sněhu a nově i kvůli větru

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT