Vyjádření turnovské radnice k situaci ve VHS Turnov

06.04.2019 18:13:50 | Autor: Tomáš Hocke, Jiří Mikula | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Vyjádření turnovské radnice k situaci ve VHS Turnov

Starosta Turnova Tomáš Hocke a místostarosta Jiří Mikula se rozhodli jako zástupci města odstoupit z rady VHS Turnov. Přinášíme jejich vysvětlení v plném znění.

Dlouhodobě vnímáme názorový nesoulad zástupců města Turnova v Radě sdružení Vodohospodářského sdružení Turnov.

Vzhledem ke skutečnosti, že obě strany striktně trvají na svých pozicích a jednání jsou takřka zablokovaná, a s ohledem na fakt, že jsou v rámci VHS Turnov stále skloňovány jisté osobní animozity, Jiří Mikula (PROTO) společně s Tomášem Hockem (NB) opouštějí radu sdružení VHS a dávají prostor novým zástupcům města Turnova v radě sdružení VHS. To vše s nadějí, že právě tyto animozity jsou poslední a jedinou bariérou v jednáních.

Zástupci města Turnov v RS VHS tak nebudou ani Jiří Mikula, ani Tomáš Hocke, ani Milan Hejduk.

V této složité situaci a s ohledem na dlouhodobé vztahy, zastupitelstvo města 29. března 2019 schválilo nové zástupce města v radě sdružení: MUDr. Martina Hrubého (NB), Ing. Zbyňka Miklíka (Piráti), RNDr. Josefa Uchytila, Dis.(PROTO). Tito zástupci nejsou zatíženi neshodami a konflikty z minulých let. Dosavadní situaci vnímáme jako zablokovanou a věříme, že nové obsazení vytvoří platformu na vstřícné a kolegiální bázi. Zástupci města budou i nadále usilovat o zachování stávající územní působnosti VHS Turnov, rozvíjení dobrých sousedských vztahů se všemi členy sdružení. Snad dojdou i k naplnění cílů zastupitelstva týkající se nových stanov zohledňující posílení pozice Turnova a dojde tak i k otevřenější a vstřícnější debatě o budoucnosti VHS Turnov, s cílem dostat cenu vodného a stočného na takovou úroveň, aby VHS Turnov nebylo v celorepublikovém měřítku mezi desítkou nejdražších měst.

Na základě koaliční dohody ZM přijalo několik usnesení, která jasně ukazují výše uvedené směřování ve vodohospodářské oblasti.

Místostarosta Jiří Mikula (PROTO) se už v minulém volebním období jakožto opoziční zastupitel věnoval problematice vody a upozornil v ní hned na několik zásadních bodů ve fungování VHS Turnov, které nejsou v souladu se zájmy turnovských občanů. Pan Mikula k tomu dodává: „Chceme i nadále udržet celistvost VHS Turnov, jsme připraveni být nadále solidární s menšími obcemi ve svazku VHS Turnov, zároveň ale jako řádní hospodáři a zástupci turnovských občanů musíme hájit jejich zájmy a nesouhlasíme s navrhovaným rozšířením výkonných pravomocí ředitele svazku na úkor jiných orgánů (zejména předsedy RS, ředitele, ale i dozorčí rady VHS), neboť toto považujeme za přístup, jež jde proti původnímu duchu a účelu stanov a je v rozporu se zájmy a koncepcí celého sdružení, kdy nejsou respektovány základní principy vyváženého vymezení působnosti jednotlivých orgánů VHS tak, aby byl zajištěn efektivní výkon funkcí, k nimž jsou tyto orgány určeny. Proto úpravu stanov navrženou VHS nemůžeme přijmout."

Mezi koaličními partnery v tomto nepanovala jasná shoda. Proto, aby bylo dosaženo výše uvedeného, Jiří Mikula jako důkaz závažnosti přijetí úpravy stanov navíc nabídl k dispozici svůj post místostarosty, přičemž se bude nadále vodohospodářskému tématu věnovat coby předseda výboru pro vodohospodářský majetek. Stejně tak se bude věnovat koncepci sportu jako předseda sportovního výboru.

V závěru bychom rádi poděkovali panu Ing. Milanovi Hejdukovi za 25 let jeho práce ve funkci předsedy rady sdružení VHS Turnov. I když jsme se myšlenkově rozcházeli v pojetí dalšího směřování VHS Turnov, rozsahu investic, respektujeme jeho práci vykonanou na vodohospodářské infrastruktuře.

Tomáš Hocke, Jiří Mikula

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vyjádření vedení města Turnov k tiskové zprávě ze dne 18. 12. 2018
VHS Turnov zvyšuje ceny vodného a stočného na téměř 109 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Další dopravní omezení v Turnově, tentokrát v Palackého ulici

V sobotu 18. května proběhne v Palackého ulici v Turnově vyzvedávání vnějších znaků vodovodního potrubí do úrovně vozovky a oprava jednoho kanalizačního poklopu. „Provoz bude výrazně omezen, pro průjezd zůstane vždy pouze jeden jízdní pruh. Pro cestu přes Jizeru autem využijte velkého mostu," upozornil Pavel Vaňátko, vedoucí odboru dopravy turnovské radnice. Oproti původnímu omezení na několik dní se firma aktuálně bude snažit všechny potřebné úpravy udělat v jednom dni. Od neděle 19. května by tak Palackého ulice měla být opět průjezdná bez omezení. Harmonogram rekonstrukcí silnic v Turnově

Cestu pohádkovým lesem připravují v Lomnici nad Popelkou

Už 34. ročník tradičního turistického pochodu pro děti i rodiče světem pohádkových postaviček v Oboře v Lomnici nad Popelkou se koná v sobotu 18. května od 9 hodin. Pořádá Středisko volného času Sluníčko Lomnice nad Popelkou. Kompletní přehled sportovních a zábavných akcí o aktuálním víkendu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice
K zápisům do mateřských škol dorazilo v Turnově 261 dětí
Pasecký Památník zapadlých vlastenců bronzový v Gloria musaealis
Organizace v sociální oblasti budou moci zažádat kraj o předfinancování
Hasičský Soptík pokračoval v Kundraticích a Bozkově

Nejčtenější články

23.05.: Gastroden představí mladé kuchaře, krejčí i kadeřnice

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Termosol je distributorem termodynamických a solárních systémů od španělské společnosti EnergyPanel, S.L.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT