Vyjádření turnovské radnice k situaci ve VHS Turnov

06.04.2019 18:13:50 | Autor: Tomáš Hocke, Jiří Mikula | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Vyjádření turnovské radnice k situaci ve VHS Turnov

Starosta Turnova Tomáš Hocke a místostarosta Jiří Mikula se rozhodli jako zástupci města odstoupit z rady VHS Turnov. Přinášíme jejich vysvětlení v plném znění.

Dlouhodobě vnímáme názorový nesoulad zástupců města Turnova v Radě sdružení Vodohospodářského sdružení Turnov.

Vzhledem ke skutečnosti, že obě strany striktně trvají na svých pozicích a jednání jsou takřka zablokovaná, a s ohledem na fakt, že jsou v rámci VHS Turnov stále skloňovány jisté osobní animozity, Jiří Mikula (PROTO) společně s Tomášem Hockem (NB) opouštějí radu sdružení VHS a dávají prostor novým zástupcům města Turnova v radě sdružení VHS. To vše s nadějí, že právě tyto animozity jsou poslední a jedinou bariérou v jednáních.

Zástupci města Turnov v RS VHS tak nebudou ani Jiří Mikula, ani Tomáš Hocke, ani Milan Hejduk.

V této složité situaci a s ohledem na dlouhodobé vztahy, zastupitelstvo města 29. března 2019 schválilo nové zástupce města v radě sdružení: MUDr. Martina Hrubého (NB), Ing. Zbyňka Miklíka (Piráti), RNDr. Josefa Uchytila, Dis.(PROTO). Tito zástupci nejsou zatíženi neshodami a konflikty z minulých let. Dosavadní situaci vnímáme jako zablokovanou a věříme, že nové obsazení vytvoří platformu na vstřícné a kolegiální bázi. Zástupci města budou i nadále usilovat o zachování stávající územní působnosti VHS Turnov, rozvíjení dobrých sousedských vztahů se všemi členy sdružení. Snad dojdou i k naplnění cílů zastupitelstva týkající se nových stanov zohledňující posílení pozice Turnova a dojde tak i k otevřenější a vstřícnější debatě o budoucnosti VHS Turnov, s cílem dostat cenu vodného a stočného na takovou úroveň, aby VHS Turnov nebylo v celorepublikovém měřítku mezi desítkou nejdražších měst.

Na základě koaliční dohody ZM přijalo několik usnesení, která jasně ukazují výše uvedené směřování ve vodohospodářské oblasti.

Místostarosta Jiří Mikula (PROTO) se už v minulém volebním období jakožto opoziční zastupitel věnoval problematice vody a upozornil v ní hned na několik zásadních bodů ve fungování VHS Turnov, které nejsou v souladu se zájmy turnovských občanů. Pan Mikula k tomu dodává: „Chceme i nadále udržet celistvost VHS Turnov, jsme připraveni být nadále solidární s menšími obcemi ve svazku VHS Turnov, zároveň ale jako řádní hospodáři a zástupci turnovských občanů musíme hájit jejich zájmy a nesouhlasíme s navrhovaným rozšířením výkonných pravomocí ředitele svazku na úkor jiných orgánů (zejména předsedy RS, ředitele, ale i dozorčí rady VHS), neboť toto považujeme za přístup, jež jde proti původnímu duchu a účelu stanov a je v rozporu se zájmy a koncepcí celého sdružení, kdy nejsou respektovány základní principy vyváženého vymezení působnosti jednotlivých orgánů VHS tak, aby byl zajištěn efektivní výkon funkcí, k nimž jsou tyto orgány určeny. Proto úpravu stanov navrženou VHS nemůžeme přijmout."

Mezi koaličními partnery v tomto nepanovala jasná shoda. Proto, aby bylo dosaženo výše uvedeného, Jiří Mikula jako důkaz závažnosti přijetí úpravy stanov navíc nabídl k dispozici svůj post místostarosty, přičemž se bude nadále vodohospodářskému tématu věnovat coby předseda výboru pro vodohospodářský majetek. Stejně tak se bude věnovat koncepci sportu jako předseda sportovního výboru.

V závěru bychom rádi poděkovali panu Ing. Milanovi Hejdukovi za 25 let jeho práce ve funkci předsedy rady sdružení VHS Turnov. I když jsme se myšlenkově rozcházeli v pojetí dalšího směřování VHS Turnov, rozsahu investic, respektujeme jeho práci vykonanou na vodohospodářské infrastruktuře.

Tomáš Hocke, Jiří Mikula

Článek je zveřejněn v rubrice Došlo do redakce, která je určena pro články a názory čtenářů a nemusí se shodovat s názory redakce.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vyjádření vedení města Turnov k tiskové zprávě ze dne 18. 12. 2018
VHS Turnov zvyšuje ceny vodného a stočného na téměř 109 korun

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Pramen Boží voda není pitný, pramen pod Valdštejnem ano

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů z října 2019 pramen Boží voda nevyhovuje hygienickým limitům a není pitný. Další turnovský pramen pod Valdštejnem pitný je.

Varování: Na Jablonecku se stále volně pohybuje šelma

Na Jablonecku se stále pohybuje neznámá kočkovitá šelma. Důrazně vyzýváme občany k obezřetnosti při pohybu ve volné krajině, ke zvýšenému dozoru psů a domácích zvířat. Nedoporučujeme vstup do lesů. Předchozí článek o jablonecké šelmě


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V Turnově chystají tradiční oslavy 28. října
Hašek a Martinec vstoupili mezi legendy hokeje i na mincích
Kontrolní akce policie probíhala u hraničního přechodu v Harrachově
FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
Přehled fotbalových výsledků 11. podzimního kola

Nejčtenější články

17.10.: FOTO: KTM Enduro cross country 2019 zakončil závod v Benešově
19.10.: FOTO: Do Bozkova přijela i na podzim 2019 zahrát kapela Tři sestry
17.10.: I.B třída: Semily vyhrály v Jablonečku, zvítězily i Přepeře a Bozkov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT