Výluka až do října znesnadní cestování na trati Stará Paka - Liberec

14.07.2015 22:10:20 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Libštát,Košťálov,Sychrov,Karlovice - Sedmihorky,Dolánky,Železný Brod,Malá Skála,Semily,Turnov,Pojizeří

Výluka až do října znesnadní cestování na trati Stará Paka - Liberec

Velká vlaková výluka, která se výrazně týká cestování v našem regionu, je spuštěna ve středu 15. července. Až do 12. října 2015 bude totiž probíhat nepřetržitá výluka v úseku Stará Paka - Liberec na trati 030 Hradec Králové - Jaroměř - Liberec.

Důvodem této výluky je podle Správy železniční dopravní cesty odstranění propadů rychlosti a opravy železničních přejezdů. Rychlíky Pardubice - Liberec a opačně budou po dobu výluky nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Stará Paka - Liberec a opačně, rychlíky Praha-Vršovice - Tanvald a opačně budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou v úseku Turnov - Tanvald.

Osobní vlaky v úseku Stará Paka - Liberec a opačně budou nahrazeny náhradní autobusovou dopravou ve vyloučeném úseku. Obsluha zastávek Doubí u Turnova a Sychrov bude zajištěna z/do Turnova linkou "S" náhradní autobusové dopravy.

Autobusy náhradní dopravy pojedou na trati 030 v odchylných časech dle výlukového jízdního řádu (ten najdete v příloze pod článkem. Výlukový jízdní řád začne 15. července současně platit také na trati 035 Železný Brod - Tanvald, zde se bude pracovat do 20. srpna.

V pondělí 13. července alespoň skončila vlaková výluka na trati Liberec - Jablonec nad Nisou a Tanvald. Výluka však nadále platí například i na úseku Kořenov - Harrachov trati Liberec - Tanvald - Szklarska Poręba Górna, a bude zde trvat až do 30. září.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Z regionálního operačního programu chce kraj získat miliardu na silnice
Parní vlak bude o prázdninách opět brázdit koleje v Českém ráji
Most přes Kamenici v Návarově opět slouží motoristům

Ke stažení

Výlukový jízdní řád Stará Paka - Liberec | Výlukový jízdní řád Železný Brod - Tanvald

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj převezme úsek silnice mezi libereckou Zhořeleckou a Klášterní ulicí

Liberecký kraj převezeme do své správy od Ředitelství silnic a dálnic České republiky komunikaci I. třídy vedoucí přes Šaldovo náměstí v Liberci po křižovatku ve Zhořelecké ulici. Důvodem je ztráta významu pozemní komunikace v závislosti na výstavbu nových přeložek státních silnic. V budoucnu kraj úsek předá městu, jehož cílem je zklidnit dopravu přes centrum Liberce. „Převzetí úseku mezi Klášterní a Zhořeleckou ulicí od Ředitelství silnic a dálnic České republiky bude bezplatné. Naším úkolem je ve spolupráci se statutárním městem Liberec provést rozsáhlejší rekonstrukci v několika po sobě jdoucích etapách. Kraj se bude podílet na vyhotovení projektové dokumentace. Celkové náklady odhadujeme na 25 milionů korun, přičemž je chceme uhradit po rekonstrukci inženýrských sítích ve vozovce," uvedl statutární náměstek hejtmana pro resort dopravy Jan Sviták.

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy

Na Střelnici v Jablonci otevřeli odběrové centrum pro antigenní testy Od pondělí 19. dubna je na jablonecké Střelnici v provozu velkokapacitní veřejné odběrové centrum v multifunkčním zařízení Střelnice pro antigenní testování. V provozu je každý všední den od 8 do 16 hodin. Podrobnosti na Našem Jablonecku


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Stromy vrchlabského zámeckého parku se představují
Cyklovýlet provede krásami frýdlantského výběžku
Krajská informační linka bude fungovat už jen ve všední dny
Obrazem: Jak pokračuje stavba školky Treperka v Semilech
S návratem do škol si děti připomněly dopravní pravidla

Nejčtenější články

20.04.: Rada města Semily odvolala ředitele waldorfské školy Ivana Semeckého
21.04.: V Semilech hořela venkovní sauna
22.04.: Nebezpečné stromy podél cest v Krkonoších musí k zemi

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Instagram

https://www.instagram.com/nasepojizeri

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT