Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami

07.12.2019 19:51:22 | Autor: redakce | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výrobní družstvo Granát Turnov oceněno mezi nejlepšími firmami

V letošním ročníku prestižní podnikatelské soutěže Českých 100 nejlepších bylo mezi nejúspěšnějšími firmami České republiky za rok 2019 oceněno výrobní družstvo Granát Turnov. Slavnostní vyhlášení výsledků soutěže se uskutečnilo v pátek 29. listopadu 2019 ve Španělském sále Pražského hradu za účasti politické reprezentace a významných hostů.

Granát Turnov byl oceněn v rámci oborové kategorie Zaměstnanec & Výrobní družstevnictví. Ocenění převzal předseda družstva Ing. Pavel Tvrzník z rukou Mgr. Radka Vondráčka, předsedy Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR, a JUDr. Rostislava Dvořáka, předsedy Svazu českých a moravských výrobních družstev.

„Soutěž Českých 100 nejlepších každoročně vyhledává a oceňuje nejlepší české firmy, které v celonárodním měřítku dosahují mimořádných či pozoruhodných výsledků. Výrobní družstva jsou v silné konkurenci nejlepších firem dlouhodobě úspěšná a potvrzují, že jsou moderními podniky a významnou součástí českého hospodářství. Pan-evropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius, která je vyhlašovatelem soutěže, i široký okruh vybraných odborníků na výrobních družstvech vyzdvihují a oceňují dynamiku, progresivitu a výborné ekonomické výsledky, s nimiž jsou schopna konkurovat a uspět v České republice i na náročných zahraničních trzích," uvedl Rodan Svoboda ze Svazu českých a moravských výrobních družstev.

Granát Turnov má více než šedesátiletou tradici a v současnosti je největším výrobcem originálních zlatých i stříbrných šperků s českými granáty a největším zpracovatelem českých granátů. „Kolekci výrobků tvoří modely, které navazují na historickou tradici a oblíbenost těchto šperků ve světě, i modely v novém módním designu, jenž přibližuje tradiční klasické granátové šperky mladší generaci zákazníků. Družstvo je také vlastníkem jediných dolů pro těžbu granátové suroviny v České republice a jediným majitelem povolení k těžbě. Výrobky Granátu Turnov se velmi dobře uplatňují na domácím i zahraničním trhu," vysvětlil Rodan Svoboda.

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Rada Libereckého kraje jmenovala tři nové ředitele škol

Na základě výsledků konkurzních řízení jmenovali krajští radní na své úterní schůzi tři nové ředitele škol a školských zařízení zřizovaných Libereckým krajem. Pozici ředitelky Gymnázia v České Lípě bude i nadále vykonávat Helena Paszeková, ředitelem Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově zůstává Pavel Kopřiva a Pedagogicko-psychologickou poradnu v České Lípě povede Pavla Šimánková.

Vrchol Sněžky z Polska je opět otevřen

Práce na opravě polské meteorologické stanice na Sněžce byly dokončeny. Ředitel polského Krkonošského národního parku proto s okamžitou platností otevřel trasy vedoucí na vrchol. Výstupové trasy z Polska na vrchol Sněžky bylo v pondělí nutné uzavřít s ohledem na možné riziko uvolnění plechových částí střechy meteorologické stanice. Předchozí článek k tématu


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Dokument V Síti uvedou i pojizerská kina
Blíží se jaro, čas výletů. Třeba na Mužské kameny
Kraj revitalizuje aleje, další připravuje na Novoborsku a Frýdlantsku
V pondělí 2. března začne rekonstrukce křižovatky Rádelský mlýn
Liberecký kraj chce rozšířit sociální služby pro potřebné

Nejčtenější články

21.02.: Na maškarní do Bozkova přijeli biatlonisti, čerti, Chaplin i šmoulové
20.02.: Jizeran a Lada Kocourková odměněni Cenou města Semily za rok 2019
20.02.: Zlato z českého šampionátu mají Bára Hůlková i Jakub Šafář

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT