Výročí Ještědu oslavilo přes osm tisíc návštěvníků

21.09.2018 21:54:43 | Autor: Lenka Klimentová, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Výročí Ještědu oslavilo přes osm tisíc návštěvníků

Symbol Libereckého kraje, vysílač a horský hotel Ještěd, oslavil v sobotu 15. září 2018 své 45. výročí, a to ve vesmírném stylu. Bohatý program odstartoval v 10 hodin již patnáctý ročník závodu ve vynášení sudů piva na zádech.

Během dne vystoupily skupiny Imaginárium, následoval rapper Envej z Mladé Boleslavi, dále se představila nymburská kapela HitFakers a hudební vystoupení zakončila legendární liberecká kapela Těla. Návštěvníky přilákaly prohlídky jindy nepřístupných prostorů vysílače, strojovny kabinové lanovky, areálu skokanských můstků či stanice horské služby a také bohatý doprovodný program pro děti i dospělé.

„Oslavy se skutečně velmi vydařily. Samozřejmě pomohlo počasí, které vylákalo z domů tisíce lidí. Jsem také ráda, že se během oslav podařilo prodat 273 klobouků „Ještědů", které vyrobila firma PVO Zákupy. Prodej má tak dvojí smysl. Jednak pomůže získat další prostředky na vybavení a jednak to znamená podporu místní firmě, která stojí na tradiční rukodělné výrobě," poznamenala Květa Vinklátová, členka rady kraje pověřená řízení odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu.

Letošní Oslavy Ještědu se nesly ve znamení Vesmíru a v tomto duchu byly připravené i doprovodné aktivity. Do vzdálených galaxií se návštěvníci přesunuli díky vesmírnému foto koutku a barevnou mimozemskou gastronomii mohli vyzkoušet přímo v hotelové restauraci. Kreativní dílničku od Oblastní galerie v Liberci mohli navštívit malí i velcí a vyrobit si třeba „ufonské čelenky". Na vrcholu Ještědu během dne korzovaly na chůdách mimozemšťané z Divadla Studna. Vesmírně nesmírnou Science show předvedla iQlandia na svém stánku v dolním areálu na začátku Beranovy cesty.

Nejmenší návštěvníci, kteří zahájili svůj výšlap na Ještěd již na konečné zastávce tramvaje, si mohli vyzkoušet svoji obratnost a šikovnost v outdoorových disciplínách, které si připravila společnost Decathlon a všechny děti dostaly také vesmírné buttonky se zelným mimozemšťanem. Každý návštěvník si mohl na místě koupit klobouk ve tvaru Ještědu. Výtěžek z prodeje půjde spolku Ještěd 73 na nákup vybavení interiérů.

Sportovně zdatní si na vrchol vyšlápli při závodu ve vynášení sudů. V mužské kategorii padesátilitrových sudů pak obsadil první místo opět Zdeněk Pácha, vítěz posledních pěti ročníků, s výborným časem 00:44:13. V mužské kategorii s třicetilitrovým sudem zvítězil nováček závodu Jan Horák v rekordním čase 00:33:14. Vítězkou ženské kategorie byla Zuzana Kocumová v čase 00:28:43 a v kategorii rodiče s dítětem v krosně zvítězil Roman Knížek v čase 00:24:30.

Pro sběratele turistických vizitek byla pro letošní rok připravena jedinečná absolventská vizitka, vydaná u příležitosti 45. Výročí otevření horského hotelu a vysílač Ještěd. Slavnostním zakončením oslav významného 45. výročí od otevření horského hotelu a vysílače Ještěd byl večerní ohňostroj.

Na Oslavách Ještědu se podílel Liberecký kraj společně se Statutárním městem Liberec, Českými Radiokomunikacemi, a.s., Hotelem Ještěd, Českými drahami, a.s., Dopravním podnikem měst Liberce a Jablonce nad Nisou, a.s., TMR Ještěd a.s., Horskou službou České republiky, společností BusLine a.s., Boveraclubem, společností Ivan Pacák přepravní služby s.r.o., Jizersko-ještědským horským spolkem, Oblastní galerií Liberec, iQlandií a společností Decathlon.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Výtvarná soutěž Vesmírný Ještěd zná své vítěze
Ještěd oslaví své výročí ve vesmírném stylu
Kraj získá licenci na užití vyobrazení vysílače a hotelu Ještěd

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Z radniční věže v Jablonci se letos turisté rozhlédnou až 13. července

Začátek turistické sezony na radniční věži v Jablonci nejprve zbrzdil koronavirus, poté uznaná reklamace. Oblíbená vyhlídka se tak pro veřejnost poprvé letos otevře až nyní. „První návštěvníky na věži přivítáme v pondělí 13. července, což je oproti původním plánům výrazně později. Vyhlídku jsme chtěli zpřístupnit už v dubnu o Velikonočních slavnostech," upozornil Petr Vobořil, ředitel Jabloneckého kulturního a informačního centra, které výstupy zajišťuje. Letošní rok však zamíchal kartami nejen v cestovním ruchu. Více informací na Našem Jablonecku

Prameny vody v Turnově podrobeny kontrole a Boží voda není pitná

Odbor životního prostředí MěÚ Turnov informuje, že podle posledních rozborů, provedených koncem června 2020 pramen pod Valdštejnem vyhovuje, ale pramen Boží vody nevyhovuje parametrům pro pitnou vodu.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do Tatobit opět míří osobnosti na Hvězdná setkání
Dny lidové architektury opět představí tradiční řemeslnou výrobu
Bratři Ebenové poprvé zahrají na Sedmihorském létě
Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
Fotbalisté Bělé vyzvou starou gardu pražské Bohemky

Nejčtenější články

09.07.: Libereckým krajem projede o víkendu Rally Bohemia
11.07.: Lidí s koronavirem v Libereckém kraji je aktuálně 96
10.07.: Parní vlaky o prázdninách opět vyjíždí na koleje v Českém ráji

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

E-shop topení, solární ohřev a sanita - vše pro Váš dům.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT