Výstava mapuje zkrášlená místa. Přihlašovat objekty lze do konce září

29.08.2019 18:41:45 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Mírová pod Kozákovem,Český ráj,Turnov,Liberecký kraj

Výstava mapuje zkrášlená místa. Přihlašovat objekty lze do konce září

Obnova božích muk v Mírové pod Kozákovem, rekonstrukce výpravní budovy na nádraží v Turnově, obnova areálu hradu Valdštejn. To jsou některá zkrášlená místa v regionu, která jsou k vidění na národní putovní výstavě Má Vlast cestami proměn.

Až do 30. září mohou kraje, města, obce, organizace, firmy i jednotlivci přihlašovat do dalšího ročníku výstavy proměny ze svého okolí na webu www.cestamipromen.cz. Partnerem této expozice je od roku 2014 i Liberecký kraj.

„Naše země je krásná. Prošla obdobím, kdy pustla. Je dobré vidět, že se takové množství lidí nyní snaží uvést kraj kolem sebe do lepšího stavu a najít nový příběh pro opomíjená místa a chátrající stavby. Příznivé změny velmi prospívají krajině i lidským srdcím," říká osobnost projektu, kardiochirurg Jan Pirk.

Mírová - boží muka po proměně<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Výstava rok co rok představuje osudy zchátralých budov proměněných v krásné a užitečné stavby, svědectví o obnovených náměstích a návsích, rekonstruovaných nádražích, zachráněných sakrálních stavbách i znovuoživené přírodě. „Je výjimečná tím, že je dílem lidí z celé naší země a je svědectvím o jejich úctyhodné práci na zvelebování našeho společného domova," popisuje smysl výstavy její ředitelka Drahomíra Kolmanová.

Výstavu pořádá Asociace Entente Florale CZ - Souznění, z.s. a proměny již 12. ročníku výstavy se představí v sobotu 25. dubna 2020 v Praze na Vyšehradě. Zde výstava setrvá přibližně měsíc a poté se rozjede do všech krajů země.

Členkou organizačního týmu je a slavnostního zahájení se za Liberecký kraj zúčastní Radka Loučková Kotasová, členka rady kraje pro řízení resortu hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. „Liberecký kraj každý rok reprezentují nejen zdařilé proměny a lidé, kteří je osobně představují, ale také naši regionální výrobci potravin či řemeslných výrobků," řekla radní.

Nejaktivnějším účastníkem výstavy je již několik let obec Mírová pod Kozákovem, která postupně upravuje vlastní objekty a církevní památky na jejím území. „Dobrá duše obce Zdeňka Macháčková byla letos 19. Května na Vyšehradě vyhlášena Osobností projektu Má vlast cestami proměn 2019. Bylo to pro ni velmi nečekané překvapení a pro nás velká radost," dodala Radka Loučková Kotasová.

Před několika lety přihlásila proměnu svého domovského nádraží v Rynolticích výpravčí Květa Slabá. „Prostřednictvím výstavy jsme se stali nedílnou součástí společenství lidí, kterým záleží na jejich bezprostředním okolí. A můžeme inspirovat další. To pro mne hodně znamená," svěřila se.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Na Valdštejně se chystají na vrchol prázdninové sezony
V hlasování o nejlepší proměnu 2019 je zahrnut i hrad Valdštejn
Česko opět oživí putovní výstava o úctě k domovu a svému kraji
Putovní výstava Má vlast se loučí s Turnovem
Liberecký kraj je hlavním partnerem výstavy Má Vlast cestami proměn

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 7 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Po stopách tajného projektu Zittwerke

V sobotu 19. září ve 14.00 startuje akce nazvaná Po stopách tajného projektu Zittwerke. S historikem Tomášem Chvátalem se zájemci vydají vlastními auty po objektech souvisejících s projektem Zittwerke. Podíváme se do méně známých míst spojených s válečnou výrobou v Semilech i do interiéru továrny v Řekách. Sraz je před budovou muzea. K dispozici je několik volných míst v autech, která si můžete rezervovat na historik@muzeumsemily.cz nebo na telefonním čísle 775 859 001. Na uvedené kontakty se můžete obrátit i v případě dotazů týkajících se této akce. Vstupné je dobrovolné. Přehled akcí semilského muzea v září

Zákaz návštěv platí v nemocnicích v Liberci, Turnově i Frýdlantě

S ohledem na aktuální vývoj onemocnění Covid19 vyhlašuje KNL, a.s. s platností od soboty 19. 9. 2020 zákaz návštěv ve všech svých nemocnicích v Liberci, Turnově a Frýdlantě. „I nadále je povolena přítomnost otce u porodu a samozřejmě doprovod zákonného zástupce při vyšetření dítěte. O dalších výjimkách, zejména v případě dlouhodobých hospitalizací je oprávněn rozhodnout primář oddělení," potvrdil tiskový mluvčí KNL Václav Řičář.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Posvícení na Dlaskově statku je kvůli koronaviru zrušeno
Seriál horských kol Nova cup pokračuje závodem Kross Harrachov
Fotbalisté Přepeř v poháru dál postupují, vyřadili i Vysoké Mýto
Liberecký kraj startuje nový systém objednávek na koronavirové testy
Co se hraje o víkendu v Pojizeří za fotbaly?

Nejčtenější články

16.09.: Počet aktivních případů koronaviru v Libereckém kraji překročil 400
16.09.: Obrazem: Magda Malá zpívala pro seniory v Rokytnici
16.09.: Přepeře dokázaly otočit zápas s Chlumcem

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT