Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu

24.07.2019 07:48:07 | Autor: Jan Mikulička, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: KULTURA | Obce: Liberecký kraj

Výstava na krajském úřadě představí kampaň Mít domov a rodinu

Celkem deset organizací představí svou činnost v rámci kampaně, jež nese název Mít domov a rodinu - samozřejmost, nebo vzácnost? na výstavě, která bude k vidění ve vstupním vestibulu Krajského úřadu Libereckého kraje od 5. do 27. srpna.

Cílem kampaně je zlepšit povědomí veřejnosti o náhradní rodinné péči a zvýšit počet žadatelůo vykonávání náhradní rodinné péče. Záštitu nad akcí převzal náměstek hejtmana Libereckého kraje Pavel Svoboda.

„V Libereckém kraji máme nyní přibližně 100 dětí, vhodných k předání do náhradní pěstounské péče. Pěstounů je však stále nedostatek. Za loňský rok doputovalo na Krajský úřad pouze 37 žádostí od zájemců o náhradní rodinnou péči. Proto v kraji už od roku 2015 děláme kampaň Mít domov a rodinu - samozřejmost, nebo vzácnost?. V ní zájemcům vysvětlujeme, co pěstounská péče obnáší a jak je pro vývoj dětí, žijících v ústavech a domovech, důležitá," uvedl náměstek hejtmana pro resort sociálních věcí kraje Pavel Svoboda.

Výstava na krajském úřadě představí akce, které se v rámci kampaně uskutečnily a přinese také základní informace o náhradní rodinné péči, doplněné o vyjádření pěstounů z Libereckého kraje.
Slavnostní vernisáže, která začne v pondělí 5. srpna od 15 hodin, se zúčastní také několik pěstounů. Kdo bude mít zájem, může se jich zeptat na podrobnosti o pěstounské péči.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Benefiční ples hejtmana podpořil pěstounské rodiny
Vedení turnovské radnice poděkovalo pěstounským rodinám
Týden náhradního rodičovství bude opět informovat o pěstounské péči

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.

Město Turnov podpořilo výstavbu Naučné stezky J. Pekaře

Zastupitelstvo města Turnov rozhodlo o poskytnutí individuální dotace z rozpočtu města Turnov ve výši 30 tisíc korun pro Rohozecký okrašlovací spolek z. s.. Dotace má být určena na doplatek nově vzniklé naučné stezky turnovského rodáka prof. Josefa Pekaře, zároveň by byla využita na výrobu propagačních letáků a k úhradě části nákladů za texty na panely naučné stezky.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Ulice Boženy Němcové v Turnově se také dočká kompletní rekonstrukce
Děti šly zpátky do školy po Covidu, doprovázeli je policisté
Sedmihorské léto 2020 bude!
Turnovská knihovna v červnu opět otevřela všechny své pobočky
Další krok k rekonstrukci Ještědu. Vznikla architektonická studie obnovy

Nejčtenější články

03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou
02.06.: FOTO: Opět pokračuje rekonstrukce mostu na průtahu městem Turnov

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT