Výstava ve vestibulu krajského úřadu představí turistické regiony

11.12.2020 07:32:36 | Autor: Filip Trdla, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Liberecký kraj

Výstava ve vestibulu krajského úřadu představí turistické regiony

Vestibul budovy Krajského úřadu Libereckého kraje hostí minimálně do konce letošního roku výstavu, která se zaměřuje na turisticky atraktivní cíle kraje. Výstava fotografií a propagačních předmětů nese název Regiony se představují. Pokud to epidemiologická situace dovolí, expozice bude k vidění i na začátku příštího roku.

„Liberecký kraj za poslední léta významně zvýšil podporu turistických regionů. Jako jeden z mála krajů nejdeme cestou zřízení krajské destinační společnosti, která by pro nás znamenala mnohem vyšší náklady. Turistické regiony vzájemně spolupracují, jejich zástupci svou oblast dokonale znají a jsou tak schopni poskytnout návštěvníkům odpovídající servis," uvedla Květa Vinklátová, náměstkyně pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.

Na území Libereckého kraje se nachází pět unikátních turistických oblastí, které poskytují svým návštěvníkům rozmanitou nabídku od poznávací, přes aktivní až po relaxační dovolenou. Vybírat mohou z atraktivit třech pohoří, z četných vodních ploch, rozlehlých lesů, kulturních památek, zajímavých měst a přírodních krás.

Výstava Regiony se představují<br />Autor: Archiv KÚ Libereckého kraje Jednotlivé výstavní panely zobrazují všech pět regionů Libereckého kraje - Český ráj, Jizerské hory, Lužické hory, Krkonoše a Máchův kraj. Dalším tématem výstavy, které tyto destinace vzájemně propojuje, je Křišťálové údolí. Zájemci si tak mohou prohlédnout základní infografiky, propagační materiály, předměty a výběry fotografií z jednotlivých turistických regionů.

Cílem výstavy je rozšířit povědomí o turistických regionech, jejich přírodních a historických atraktivitách a poděkovat fotografům za celoroční spolupráci.

Více o výstavách v Pojizeří čtěte v rubrice KULTURA - Výstavy

Sdílet s přáteli na facebooku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj i letos vzdá hold Tibetu, vlajku bude vyvěšovat nejméně do roku 2024

I letos, stejně jako v předchozích letech, zavlaje na terase třetího patra budovy Krajského úřadu Libereckého kraje tibetská vlajka. Připomíná březnové výročí povstání tibetského lidu proti represím a čínské politice. Liberecký kraj se pověšením vlajky každoročně připojuje do mezinárodní kampaně Vlajka pro Tibet. „Letos si připomeneme již 62. výročí povstání tibetského lidu proti represivní čínské politice. Podpora národů, které bojují za svoji svobodu, je pro nás důležitá. My sami jsme prožili desítky let v nesvobodě. Ke kampani Vlajka pro Tibet se připojujeme každoročně a pokračovat budeme i v současném volebním období," uvedl hejtman Libereckého kraje Martin Půta.

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Firma TGK - Technika oblékla do skleněných šatů oceněné sídlo Lasvitu
Parkování v Bedřichově bylo o víkendu obtížné, ale dostupné
Horská služba zachraňovala zraněného muže pod ledopádem
Vzácné pojizerské čepce dorazily z Olomouce do Semil
Fotbalové kuriozity 12 aneb Něco málo ze sezony 2020

Nejčtenější články

24.01.: Řidička sjela v Benešově s autem do náhonu, na místě nehody zemřela
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
24.01.: V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT