Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15. března a omezí dopravu

11.03.2015 18:14:21 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami

Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15.  března a omezí  dopravu

Po zimním období budou pokračovat práce na odkanalizování Rovenska pod Troskami. Liberecký kraj se na této akci podílí dotací na kompletní rekonstrukci svých silnic. Práce začnou od 15. března a vyžádají si dopravní omezení, která se dotknou také pravidelné autobusové dopravy.

Záměr finanční spoluúčasti Libereckého kraje včetně rozhodnutí o poskytnutí dotace do výše 20 milionů korun na nezpůsobilé výdaje projektu „Odkanalizování Rovenska pod Troskami", byl orgány kraje schválen již v loňském roce. Rozdělení dotace je následující - do výše 5 milionů korun v roce 2014, do výše 10 milionů korun v roce 2015 a do výše 5 milionů korun v roce 2016.

„V rámci prací budou kompletně zrekonstruovány silnice ve vlastnictví kraje. Jedná se o komunikace II/282 a III/2821, částečně i část silnice III/2823 (Štěpánovice)," informoval krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Součástí stavebních prací jsou podle něj pokladní vrstvy v celé šíři, odvodnění novou dešťovou kanalizací, provedení finálních asfaltových vrstev, změna výškového vedení vozovek - zejména v lokalitě u školy, frézování a obnova asfaltového krytu. Dále je nutné přeložení inženýrských sítí, vybudování přechodů a dopravního značení.

Pokračující výstavba kanalizace v Rovensku pod Troskami zkomplikuje dopravu ve městě. Od 15. března budou uzavřeny mimo jiné ulice Komenského, Revoluční a Tyršova, kudy jsou trasovány linky pravidelné autobusové dopravy. Cestující proto musí počítat s výlukovými jízdními řády.

Opatření v jízdních řádech:

Na křižovatce „Na Týně" bude zřízena náhradní zastávka „Rovensko p. Tr., u školy", kde budou ukončeny linky 358 Turnov - Rovensko p. Tr. a 553 Lomnice n. Pop. - Rovensko p. Tr. (autobusy nezajedou na náměstí). Pro spojení do Turnova je především obyvatelům jižní části města doporučeno využít vlaky. Linka 542, která Rovenskem p. Tr. vybranými spoji projíždí, bude odkloněna přes Štěpánovice, Radvánovice, Hnanici do Borku a Troskovic. Doprava dětí z obcí Ktová a Újezd p. Tr. do školy v Rovensku p. Tr. bude zajištěna linkou 350 Liberec - Turnov - Jičín, na níž se u vybraných spojů přidá zajetí na zastávku „Rovensko p.Tr., nám." - děti tak budou muset dojít na/z náměstí. Případní cestující ze Semínovy Lhoty mohou využít vlak.

Předpokládaný konec této fáze uzavírky je 30. 6. 2015.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě má začít 13. března
Výstavba kruhové křižovatky a mostu omezí dopravu ve Vrchlabí
Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března
V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě

Ke stažení

Mapka uzavírky ve větším rozlišení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Cimbálová muzika potěší fanoušky v semilském KC Golf

Po jarním úspěšném večeru s cimbálovkou a s ochutnávkou vína opakují v Semilech setkání i v době podzimní. A to v pátek 22. listopadu v Kulturním centru Golf. Zde v malém sále od 19.30 navodí příjemnou atmosféru Hradecká cimbálová muzika. Zazní písničky z Čech, Moravy, Slovenska, Maďarska, Rumunska i pár cikánských melodií. Listopadový program akcí v KC Golf Semily

Krajský úřad podpoří deseti miliony liberecké Divadlo F. X. Šaldy

Částkou 10 milionů podpoří Liberecký kraj rekonstrukci topení a vzduchotechniky Divadla F. X. Šaldy v Liberci. Na svém jednání o tom rozhodla rada kraje. Celková částka na modernizaci budovy činí více než 26 milionů korun. „Ač se to na první pohled může zdát jako okrajová záležitost, kvalitní vzduchotechnika a vytápění jsou jedním ze základních předpokladů funkčnosti celého divadla. Proto jsme se rozhodli v letošním roce směřovat příspěvek Libereckého kraje právě do těchto úprav," uvedla Květa Vinklátová, radní pro kulturu, památkovou péči a cestovní ruch Libereckého kraje.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
Odborná komise vybrala studii pro turnovskou knihovnu
V Semilech pořádají nábor do hokejové přípravky
Turistické autobusy v Českém ráji přepravily o tisíce turistů víc než loni
Proběhne úprava parkovacího pruhu v turnovské Palackého ulici

Nejčtenější články

12.11.: V Liberci se sešli ředitelé dětských domovů a volnočasových středisek
14.11.: FOTO: Legendární Turbo zahrálo své hity v bozkovské sokolovně
12.11.: Na 600 Turnováků přivítalo svatého Martina

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

ABcomp.cz, s.r.o. - již 16 let se staráme o Vaše problémy s výpočetní technikou.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT