Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15. března a omezí dopravu

11.03.2015 18:14:21 | Autor: Markéta Dědková, KÚ Libereckého kraje | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami

Výstavba kanalizace v Rovensku pokračuje od 15.  března a omezí  dopravu

Po zimním období budou pokračovat práce na odkanalizování Rovenska pod Troskami. Liberecký kraj se na této akci podílí dotací na kompletní rekonstrukci svých silnic. Práce začnou od 15. března a vyžádají si dopravní omezení, která se dotknou také pravidelné autobusové dopravy.

Záměr finanční spoluúčasti Libereckého kraje včetně rozhodnutí o poskytnutí dotace do výše 20 milionů korun na nezpůsobilé výdaje projektu „Odkanalizování Rovenska pod Troskami", byl orgány kraje schválen již v loňském roce. Rozdělení dotace je následující - do výše 5 milionů korun v roce 2014, do výše 10 milionů korun v roce 2015 a do výše 5 milionů korun v roce 2016.

„V rámci prací budou kompletně zrekonstruovány silnice ve vlastnictví kraje. Jedná se o komunikace II/282 a III/2821, částečně i část silnice III/2823 (Štěpánovice)," informoval krajský radní pro dopravu Vladimír Mastník. Součástí stavebních prací jsou podle něj pokladní vrstvy v celé šíři, odvodnění novou dešťovou kanalizací, provedení finálních asfaltových vrstev, změna výškového vedení vozovek - zejména v lokalitě u školy, frézování a obnova asfaltového krytu. Dále je nutné přeložení inženýrských sítí, vybudování přechodů a dopravního značení.

Pokračující výstavba kanalizace v Rovensku pod Troskami zkomplikuje dopravu ve městě. Od 15. března budou uzavřeny mimo jiné ulice Komenského, Revoluční a Tyršova, kudy jsou trasovány linky pravidelné autobusové dopravy. Cestující proto musí počítat s výlukovými jízdními řády.

Opatření v jízdních řádech:

Na křižovatce „Na Týně" bude zřízena náhradní zastávka „Rovensko p. Tr., u školy", kde budou ukončeny linky 358 Turnov - Rovensko p. Tr. a 553 Lomnice n. Pop. - Rovensko p. Tr. (autobusy nezajedou na náměstí). Pro spojení do Turnova je především obyvatelům jižní části města doporučeno využít vlaky. Linka 542, která Rovenskem p. Tr. vybranými spoji projíždí, bude odkloněna přes Štěpánovice, Radvánovice, Hnanici do Borku a Troskovic. Doprava dětí z obcí Ktová a Újezd p. Tr. do školy v Rovensku p. Tr. bude zajištěna linkou 350 Liberec - Turnov - Jičín, na níž se u vybraných spojů přidá zajetí na zastávku „Rovensko p.Tr., nám." - děti tak budou muset dojít na/z náměstí. Případní cestující ze Semínovy Lhoty mohou využít vlak.

Předpokládaný konec této fáze uzavírky je 30. 6. 2015.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě má začít 13. března
Výstavba kruhové křižovatky a mostu omezí dopravu ve Vrchlabí
Práce na silnici u Studence a Dolní Branné opět začnou v polovině března
V březnu začne rekonstrukce mostu přes Jizeru v Železném Brodě

Ke stažení

Mapka uzavírky ve větším rozlišení

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Zemřel předseda senátu Jaroslav Kubera. Pietní místo bude i v Jablonci

Jablonecký magistrát zřizuje v přízemí radnice pietní místo, jímž chce uctít památku předsedy Senátu Parlamentu ČR Jaroslava Kubery. Ten zemřel v pondělí 20. ledna dopoledne ve věku 72 let. K dispozici bude od úterý kondolenční kniha, místo bude přístupné v době úředních hodin magistrátu. Další informace


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Gólem v poslední minutě Lomničtí zdolali Varnsdorf
V dalším kole nadstavby Turnov vyhrál v České Lípě
Medaili starosty města Turnov obdržel novinář Jindřich Šídlo
Pořad Jilemnická ohlédnutí připomene 670. výročí města
Obrazem: Skvělé sprinty na Jablonecké hale 2020

Nejčtenější články

20.01.: Fotbalisté SK Studenec absolvovali zimní soustředění na Mallorce
21.01.: Hasiči zasahovali u požáru přístřešku na dřevo v Jenišovicích
20.01.: Přepravu seniorů v Rokytnici nad Jizerou urychlí nový výtah

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

VAMA - trezory a sejfy vám nabízí veškerý sortiment produktů pro ochranu vašich cenností

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT