Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

19.06.2019 08:57:54 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

V MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově panuje čilý stavební ruch. V dubnu zde začala stavba denního stacionáře, která přijde na více než 12 milionů korun včetně DPH. Zakázku realizuje firma čekro CZ s.r.o.

„V tuto chvíli probíhá vyzdívání vnitřních příček, dělají se rozvody elektřiny a vody, připravují se betonáže podlah," popsala Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

S koncem školního roku se stavební práce rozjedou na maximum. Po dobu prázdnin se totiž firma bude snažit zvládnout napojení se stávající budovou, aby se v novém školním roce mohly dodělávat pouze interiéry. „Přes prázdniny dojde k propojení rozvodů topení a kanalizace, v části bude vybouráno schodiště, chtěli bychom stihnout i fasádu," nastínila Syrotiuková s tím, že finální termín dokončení je do 30. 10. 2019.Nástavba vzniká jako zázemí sociálních služeb. Pro všechny děti s postižením zde bude k dispozici jídelna, výtah, místnost na muzikoretapii, snoezelen, což je terapeutická místnost, kde se provádí senzomotorická stimulace dětí trpících mentálním postižením či kombinovanými vadami, místnosti pro klienty denního stacionáře a samozřejmě sociální zařízení.

Přestože jde o náročnou a komplikovanou stavbu, protože se staví za provozu, zhotovitel si se školou vychází vzájemně vstříc. „Původně jsme měli stravu dovážet, celý střed budovy měl být zavřený, ale po dohodě se stavbou jsme se domluvili, že můžeme využívat naši kuchyň a to se doposud daří. V rámci toho, že byla odkryta střecha, tak nám sem zateklo, ale máme úžasné paní uklizečky a paní kuchařky, které se k tomu postavily čelem, a vše jsme vyřešily a fungujeme. I v režimu stavby," sdělila ředitelka MŠ a ZŠ Sluníčko Dagmar Rakoušová.

Podle jejích slov stavba probíhá nadstandardně dobře, v rámci nové stavby žádné problémy nejsou, naopak se odhalují problémy, které byly na původní budově a 50 let se to neřešilo. Stavební ruch a nepohodlí nevadí ani dětem, ty se zájmem sledují techniku, která například naváží stavební materiál.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově
Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
V Přepeřské ulici v Turnově se pracuje na propojení mostek - viadukt
Na zákupském zámku se vedení ujímá nový kastelán
Dětské a noční prohlídky na Valdštejně zahájí prázdninovou sezonu!

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT