Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

19.06.2019 08:57:54 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

V MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově panuje čilý stavební ruch. V dubnu zde začala stavba denního stacionáře, která přijde na více než 12 milionů korun včetně DPH. Zakázku realizuje firma čekro CZ s.r.o.

„V tuto chvíli probíhá vyzdívání vnitřních příček, dělají se rozvody elektřiny a vody, připravují se betonáže podlah," popsala Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

S koncem školního roku se stavební práce rozjedou na maximum. Po dobu prázdnin se totiž firma bude snažit zvládnout napojení se stávající budovou, aby se v novém školním roce mohly dodělávat pouze interiéry. „Přes prázdniny dojde k propojení rozvodů topení a kanalizace, v části bude vybouráno schodiště, chtěli bychom stihnout i fasádu," nastínila Syrotiuková s tím, že finální termín dokončení je do 30. 10. 2019.Nástavba vzniká jako zázemí sociálních služeb. Pro všechny děti s postižením zde bude k dispozici jídelna, výtah, místnost na muzikoretapii, snoezelen, což je terapeutická místnost, kde se provádí senzomotorická stimulace dětí trpících mentálním postižením či kombinovanými vadami, místnosti pro klienty denního stacionáře a samozřejmě sociální zařízení.

Přestože jde o náročnou a komplikovanou stavbu, protože se staví za provozu, zhotovitel si se školou vychází vzájemně vstříc. „Původně jsme měli stravu dovážet, celý střed budovy měl být zavřený, ale po dohodě se stavbou jsme se domluvili, že můžeme využívat naši kuchyň a to se doposud daří. V rámci toho, že byla odkryta střecha, tak nám sem zateklo, ale máme úžasné paní uklizečky a paní kuchařky, které se k tomu postavily čelem, a vše jsme vyřešily a fungujeme. I v režimu stavby," sdělila ředitelka MŠ a ZŠ Sluníčko Dagmar Rakoušová.

Podle jejích slov stavba probíhá nadstandardně dobře, v rámci nové stavby žádné problémy nejsou, naopak se odhalují problémy, které byly na původní budově a 50 let se to neřešilo. Stavební ruch a nepohodlí nevadí ani dětem, ty se zájmem sledují techniku, která například naváží stavební materiál.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Hledá se jubilejní desátá Alej roku. Nominace běží do konce října

V celostátní anketě Alej roku spolku Arnika je dosud nominováno 22 alejí, z Libereckého kraje zatím žádná. Loni v kraji bodovala alej na Křížový vrch u Cvikova, za celou republiku památná alej u Rakovnického potoka. Která se stane desátou Alejí roku? Nominujte ji na www.alejroku.cz. Podrobnosti v předchozím článku zde

Do Přepeř přijede prvoligová Plzeň

Ve 3. kole Mol cupu přijede do Přepeř prvoligová Viktoria Plzeň! Tohoto soupeře přiřkl mužstvu z Českého ráje čtvrteční los, termín zápasu je sice určen na středu 30. září, ale je možné posunutí na 7. října nebo jiný den. Článek o posledním zápase Mol cupu Přepeř


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jilemnicí provede Jan Luštinec
Městská knihovna Semily slaví v říjnu deset let v Jitřence!
Dny architektury v kraji představí Baťu, horolezce i železniční depo
V Libereckém kraji hlasovalo na stanovištích drive-in 191 voličů
Oslavy historika Josefa Pekaře proběhly na Malém Rohozci

Nejčtenější články

28.09.: Rovensko porazilo Stráž a Turnov potvrdil první místo proti Skalici
29.09.: I.A třída: Lomnice i Bělá si připsaly jasné výhry
28.09.: Semilsko si zaslouží kvalitní napojení na okolní regiony

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT