Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

19.06.2019 08:57:54 | Autor: Zdenka Štrauchová | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výstavba stacionáře v turnovském MŠ a ZŠ Sluníčko probíhá za provozu

V MŠ a ZŠ Sluníčko v Turnově panuje čilý stavební ruch. V dubnu zde začala stavba denního stacionáře, která přijde na více než 12 milionů korun včetně DPH. Zakázku realizuje firma čekro CZ s.r.o.

„V tuto chvíli probíhá vyzdívání vnitřních příček, dělají se rozvody elektřiny a vody, připravují se betonáže podlah," popsala Stanislava Syrotiuková z odboru správy majetku turnovské radnice.

S koncem školního roku se stavební práce rozjedou na maximum. Po dobu prázdnin se totiž firma bude snažit zvládnout napojení se stávající budovou, aby se v novém školním roce mohly dodělávat pouze interiéry. „Přes prázdniny dojde k propojení rozvodů topení a kanalizace, v části bude vybouráno schodiště, chtěli bychom stihnout i fasádu," nastínila Syrotiuková s tím, že finální termín dokončení je do 30. 10. 2019.Nástavba vzniká jako zázemí sociálních služeb. Pro všechny děti s postižením zde bude k dispozici jídelna, výtah, místnost na muzikoretapii, snoezelen, což je terapeutická místnost, kde se provádí senzomotorická stimulace dětí trpících mentálním postižením či kombinovanými vadami, místnosti pro klienty denního stacionáře a samozřejmě sociální zařízení.

Přestože jde o náročnou a komplikovanou stavbu, protože se staví za provozu, zhotovitel si se školou vychází vzájemně vstříc. „Původně jsme měli stravu dovážet, celý střed budovy měl být zavřený, ale po dohodě se stavbou jsme se domluvili, že můžeme využívat naši kuchyň a to se doposud daří. V rámci toho, že byla odkryta střecha, tak nám sem zateklo, ale máme úžasné paní uklizečky a paní kuchařky, které se k tomu postavily čelem, a vše jsme vyřešily a fungujeme. I v režimu stavby," sdělila ředitelka MŠ a ZŠ Sluníčko Dagmar Rakoušová.

Podle jejích slov stavba probíhá nadstandardně dobře, v rámci nové stavby žádné problémy nejsou, naopak se odhalují problémy, které byly na původní budově a 50 let se to neřešilo. Stavební ruch a nepohodlí nevadí ani dětem, ty se zájmem sledují techniku, která například naváží stavební materiál.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

V turnovské MŠ a ZŠ Sluníčko v dubnu zahájí stavbu denního stacionáře
Metalový koncert na Troskách pomohl turnovskému Sluníčku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Krátké zprávy z regionu Semilska

Turnovské prameny vody jsou aktuálně pitné

Odbor životního prostředí MěÚ turnov informuje, že podle posledních rozborů z 15. července 2019 jsou oba turnovské prameny (Boží voda i Valdštejn) pitné.

Chodník z Růžové hory na Sněžku je s omezením otevřen

Od pátku 19. července od 14 hodin bude otevřený chodník z Růžové hory na Sněžku v úseku od Traverzu nahoru. Práce na opravách budou pokračovat v místech, kde je možné cestáře s opatrností bokem obejít. Další omezení bude v září kvůli štětování v nejnižším úseku, jak aktuálně informovala Správa KRNAP. Více o letních opravách cest v Krkonoších


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Cestopisná přednáška o Islandu se koná v lomnickém muzeu
Kraj podpoří čtyři nemocnice desítkami milionů
Svatoanenské Dřevosochání v Harrachově probíhá do 27. července
Obrazem: Start Krkonošského parního víkendu 2019
Jedinečný koncert byl k vidění v Synagoze Turnov

Nejčtenější články

19.07.: FOTO: Vlak Siemens Desiro projížděl poprvé Pojizeřím
18.07.: Z Kozákova pojedenácté posviští nejrychlejší jezdci na skateboardech
18.07.: Kvůli podloží se protáhne oprava Žižkovy ulice v Jilemnici

Další »

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Vyrobíme pro Vás webové stránky nebo eshop.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT