Výstavba turnovského areálu Maškova zahrada pokračuje na plný výkon

15.08.2015 18:41:56 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výstavba turnovského areálu Maškova zahrada pokračuje na plný výkon

I během horkých letních dnů probíhá výstavba Sportovního a rekreačního areálu Maškova zahrada v Turnově na plný výkon. Co všechno již je hotové? A co areál ještě čeká?

V současné době se stavební práce rozeběhly již skoro na všech částech samotného areálu. Probíhají naplno práce na zimním stadionu, zázemí pro koupaliště, bazénu, in-line dráhy, parkoviště a příjezdových komunikací.

„Na objektu zimního stadionu se provádí práce na poslední vrstvě skladby střešní krytiny, fasádních omítkách a terénních úpravách. Tyto práce oči veřejnosti vidí, ale spousta stavebních prací probíhá hlavně uvnitř samotného objektu zimního stadionu. Zde se dokončují práce na elektroinstalaci, voda, omítky, betonové podlahy, chlazení ledové plochy, vnitřní dveře atd. Probíhají také práce na obkladech, vybavení provozu občerstvení, interiérové vybavení. V poslední fázi přijdou na řadu montáže sedaček, mantinelů a poté proběhne první zamrazení ledové plochy, tak aby byl následně spuštěn zkušební provoz objektu," sdělil Jiří Vocásek z odboru správy majetku.

Aktuální stav výstavby sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada v Turnově<br />Autor: Odbor správy majetku MěÚ Turnov Doplnil, že jsou prováděny práce na 2. etapě výstavby, kde se již provádí výstavba zázemí koupaliště, i montáž nerezového bazénu. Již je vymodelována spodní vrstva pro in-line dráhu i modelace okolních ploch, kde následně proběhne část výsadby zeleně. Parkoviště se bude snažit generální dodavatel provést v co největším rozsahu, tak aby byla zajištěna maximální možnost parkování. Práce na skateparku začnou během září.

Je to jen zlomek prací, které jsou na stavbě vidět. Za těmito pracemi jsou však dlouhé hodiny rozhodování, tak aby areál byl na konci stavby co nejlepším místem pro sportovní vyžití a odpočinek. Za tím vším stojí celý přípravný tým a již i nový zaměstnanci Městské sportovní Turnov, kteří se hned naplno zapojili do příprav budoucího areálu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Zimní stadion v Turnově roste jako z vody
Zimní stadion v Turnově dostává svou tvář
V turnovské Maškovce proběhlo slavnostní poklepání základního kamene
Jindřich Kořínek: Stavba stadionu probíhá, jak má. V říjnu chceme otevřít
FOTO: V turnovské Maškovce se začíná klubat zimní stadion

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Liberecký kraj podpoří hospodaření v lesích

Liberecký kraj dlouhodobě podporuje hospodaření v lesích, a proto před několika lety zřídil Lesnický fond. V roce 2020 ho doplňuje o 2 miliony korun na celkovou částku 6 223 000 korun. Peníze pomohou žadatelům - vlastníkům lesů vyjma státu - v boji proti hmyzím škůdcům a k ochraně lesa před škodami způsobenými zvěří. „V rámci Lesnického fondu Libereckého kraje chceme zejména ochránit lesy proti hmyzím škůdcům pokládáním a asanací lapáků a použitím feromonových odparníků. Chceme také zabezpečit mladé lesní porosty, a proto podpoříme výstavbu nového oplocení. Peníze půjdou i na výchovné zásahy u stromů do stáří 40 let. Zde nám pomáhá i stát, který první zákroky dotuje z vlastních prostředků," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Kraj dotacemi reaguje i na současnou situaci v lesnictví, kdy se nejen v regionu šíří kůrovcová kalamita. Vloni posuzoval kraj v rámci Lesnického fondu celkem 98 žádostí o dotaci v celkové výši 3 350 840 korun.

Potravinová banka se opět dočká podpory od Libereckého kraje

Částku 300 tisíc korun poskytne kraj Potravinové bance Libereckého kraje, z.s. Její činnost spočívá v darování, rozdělování a dobrovolné bezplatné pomoci. Shromažďuje neprodejné a zdravotně nezávadné potraviny věnované zdarma obchodními řetězci, výrobci potravin i samotnými obyvateli a skladuje a přiděluje je humanitárním nebo charitativním organizacím, které poskytují potravinovou pomoc potřebným lidem. Posláním potravinové banky je boj proti hladu a proti plýtvání potravinami. Potravinová banka Libereckého kraje, z.s. vznikla jako čtvrtá v České republice a v krajské metropoli funguje od léta 2013. Sídlí v prostorách bývalé pošty v Liberci, v ulici Pionýrů v Rochlici. „Potravinová banka je jediným zařízením svého druhu v kraji a jedná se o dobře fungující příklad jak pomáhat těm, kteří to skutečně potřebují," prohlásil Jiří Löffelmann, radní pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
Veteráni z Krkonoš si vedli úspěšně na 3. Zimních světových hrách
Turnovské volejbalistky urvaly cennou výhru v Červeném Kostelci
Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
Turnovské kadetky nestačily na Hradec Králové

Nejčtenější články

19.01.: Do Tatobit míří hvězdy, první bude Zdeněk Troška
19.01.: Do semilského kina přijel režisér filmu Případ mrtvého nebožtíka
17.01.: Kam za sportem a zábavou v Pojizeří o víkendu 17. až 19. ledna

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT