Výstavba turnovského areálu Maškova zahrada pokračuje na plný výkon

15.08.2015 18:41:56 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Turnov

Výstavba turnovského areálu Maškova zahrada pokračuje na plný výkon

I během horkých letních dnů probíhá výstavba Sportovního a rekreačního areálu Maškova zahrada v Turnově na plný výkon. Co všechno již je hotové? A co areál ještě čeká?

V současné době se stavební práce rozeběhly již skoro na všech částech samotného areálu. Probíhají naplno práce na zimním stadionu, zázemí pro koupaliště, bazénu, in-line dráhy, parkoviště a příjezdových komunikací.

„Na objektu zimního stadionu se provádí práce na poslední vrstvě skladby střešní krytiny, fasádních omítkách a terénních úpravách. Tyto práce oči veřejnosti vidí, ale spousta stavebních prací probíhá hlavně uvnitř samotného objektu zimního stadionu. Zde se dokončují práce na elektroinstalaci, voda, omítky, betonové podlahy, chlazení ledové plochy, vnitřní dveře atd. Probíhají také práce na obkladech, vybavení provozu občerstvení, interiérové vybavení. V poslední fázi přijdou na řadu montáže sedaček, mantinelů a poté proběhne první zamrazení ledové plochy, tak aby byl následně spuštěn zkušební provoz objektu," sdělil Jiří Vocásek z odboru správy majetku.

Aktuální stav výstavby sportovně-rekreačního areálu Maškova zahrada v Turnově<br />Autor: Odbor správy majetku MěÚ Turnov Doplnil, že jsou prováděny práce na 2. etapě výstavby, kde se již provádí výstavba zázemí koupaliště, i montáž nerezového bazénu. Již je vymodelována spodní vrstva pro in-line dráhu i modelace okolních ploch, kde následně proběhne část výsadby zeleně. Parkoviště se bude snažit generální dodavatel provést v co největším rozsahu, tak aby byla zajištěna maximální možnost parkování. Práce na skateparku začnou během září.

Je to jen zlomek prací, které jsou na stavbě vidět. Za těmito pracemi jsou však dlouhé hodiny rozhodování, tak aby areál byl na konci stavby co nejlepším místem pro sportovní vyžití a odpočinek. Za tím vším stojí celý přípravný tým a již i nový zaměstnanci Městské sportovní Turnov, kteří se hned naplno zapojili do příprav budoucího areálu.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Obrazem: Zimní stadion v Turnově roste jako z vody
Zimní stadion v Turnově dostává svou tvář
V turnovské Maškovce proběhlo slavnostní poklepání základního kamene
Jindřich Kořínek: Stavba stadionu probíhá, jak má. V říjnu chceme otevřít
FOTO: V turnovské Maškovce se začíná klubat zimní stadion

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Kraj schválil strategický dokument pro podporu podnikání a výzkumu

Krajský dokument staví na odborných kapacitách místní výzkumné základny a firem v oblasti strojírenství, sklářství, optiky, nanotechnologií, robotiky či umělé inteligence. Své priority opírá o nejpokročilejší znalosti a technologické trendy a formuluje opatření pro jejich maximální využití v regionu. Je úzce propojen s nastavením finančních zdrojů v oblasti výzkumu, vývoje a inovací v období 2021+ na evropské, národní i regionální úrovni. „Jsme si vědomi, že síla nápadů a inovací, na kterých můžeme stavět ekonomickou prosperitu našeho regionu, není závislá ani na počtu obyvatel ani na velikosti území," uvedl Michal Kříž, člen rady kraje pro resort regionálního rozvoje, evropských projektů a rozvoje venkova.

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Oslava sto let fotbalu v Lomnici objektivem Zdeňka Matury
Poděkování Luďce Kanclířové, dlouholeté pracovnici Fokusu Turnov
Do Soutěže Karla Hubáčka 2020 se přihlásilo téměř padesát staveb
O cenu památkářů se uchází nádraží Martinice a Beranův hostinec
Hradišťan s Jiřím Pavlicou otevřou Sedmihorské léto 2020

Nejčtenější články

03.07.: Lidí s koronavirem je v kraji už 81, nejvíc zahraničních dělníků v Liberci
03.07.: Bozkovská pouť nabízí opět bohatý program
03.07.: Hasiči vyprošťovali tatrovku v Mašově

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT