Z Mexika i Hongkongu míří do Harrachova za dobrovolnickou prací

20.07.2017 11:07:15 | Autor: Markéta Novotná | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Z Mexika i Hongkongu míří do Harrachova za dobrovolnickou prací

Od 25. 7. do 8. 8. 2017 bude Harrachov hostit skupinu osmi nadšených dobrovolníků ze Španělska, Mexika, Slovinska, Ruska a Hongkongu. Tito mladí lidé se rozhodli přijet a nabídnout svou nezištnou pomoc při opravě bývalého kina, které se přestavuje na víceúčelové kulturní centrum pro místní občany.

Mezinárodní projekt, který je organizován ve spolupráci s INEX - Sdružením dobrovolných aktivit (INEX-SDA), se letos po úspěších loňského ročníku koná podruhé.

Před pracemi na renovaci starého kina se dobrovolníci zapojí do příprav Svatoanenského dřevosochání, jež bude probíhat 26. až 29. července 2017 v parku u Městského úřadu Harrachov. Bude to pro ně zajímavá příležitost k setkání s místními řezbáři, kteří se chystají zhotovovat sochy zvířat, lavičky do parku a zvoničku.

Volný čas využijí dobrovolníci k výletům do Krkonoš (Mumlavský vodopád, Čertova hora...) a společným aktivitám s místními obyvateli, čímž je a místní kulturu lépe poznají.

Minulý rok tehdejší mezinárodní dobrovolníci odvedli velký kus práce v harrachovském Ski muzeu, jehož slavnostní otevření připadá na září 2017. „Projekt byl úžasná zkušenost. Nesl se v rodinné atmosféře a uvařili jsme si taky tradiční kynuté knedlíky z borůvek přímo z lesa. Opravdu jsem si to užila a účast na nějakém projektu INEX-SDA bych doporučila každému," říká loňská vedoucí dobrovolníků Anna Fatyga. Jeden nebo dva dny pomohou v budoucím Ski muzeu i letošní účastníci projektu.

Od roku 1991 podporuje nezisková organizace INEX-SDA svými aktivitami rozvoj tolerantní, otevřené společnosti a hodnoty udržitelného rozvoje. Každým rokem vysílá do světa průměrně pět set dobrovolníků a pro přibližně tři sta zahraničních organizuje dobrovolnické projekty v České republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vzhůru na můstek! V Harrachově si běžci znovu sáhnou na dno
Letní kino v Harrachově promítá film Bezva ženská na krku
Výstava ze sbírek Petra Bergmanna ukáže Krkonoše ve starých mapách

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

V semilském muzeu připravují přednášku o historiku Mizerovi

Přednáška František Mizera (1861-1924) - život a dílo semilského historika se koná v pátek 25. října v 17 hodin. Semilského historika, kronikáře a pedagoga Františka Mizeru představí Ondřej Vašata z Muzea Podkrkonoší v Trutnově. Program semilského muzea v říjnu

Ztracenou osobu našli v lese poblíž Viničné cesty v Jizerských horách

Skoro po třech dnech bylo úspěšně ukončeno pátrání po pohřešované osobě v jizerskohorských lesích. Společně s Policií ČR a dalšími složkami IZS se postupně do pátrání zapojilo i 11 jednotek hasičů a jeden kynologický tým HZS Libereckého kraje. Osoba byla v pondělí odpoledne nalezena v lese poblíž Viničné cesty a následně předána do péče zdravotníků. Více podrobností


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Liberecký kraj nesouhlasí s omezením záchranných prací LZS v Liberci
Říjnová nabídka Kina 70 Jilemnice
Lomničtí hokejisté utržili v Jičíně debakl 12:2
Turnovští hokejisté rozstříleli 10:4 Slavoj Liberec
Florbalisté Turnova se v osmifinále poháru utkají s Chodovem

Nejčtenější články

22.10.: Žitavská úzkokolejka dá Čechům dárek ke státnímu svátku
22.10.: I.A třída: Bělá podruhé padla, Lomnice po vysoké výhře zvýšila náskok
22.10.: FOTO: V Jilemnickém krosu zopakoval vítězství Miroslav Vraštil

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

KP Papír -papírnictví a kancelářské potřeby nabízí široké spektrum papírnických potřeb pro Vaši kancelář, domácnost i do školy.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT