Z Mexika i Hongkongu míří do Harrachova za dobrovolnickou prací

20.07.2017 11:07:15 | Autor: Markéta Novotná | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Harrachov

Z Mexika i Hongkongu míří do Harrachova za dobrovolnickou prací

Od 25. 7. do 8. 8. 2017 bude Harrachov hostit skupinu osmi nadšených dobrovolníků ze Španělska, Mexika, Slovinska, Ruska a Hongkongu. Tito mladí lidé se rozhodli přijet a nabídnout svou nezištnou pomoc při opravě bývalého kina, které se přestavuje na víceúčelové kulturní centrum pro místní občany.

Mezinárodní projekt, který je organizován ve spolupráci s INEX - Sdružením dobrovolných aktivit (INEX-SDA), se letos po úspěších loňského ročníku koná podruhé.

Před pracemi na renovaci starého kina se dobrovolníci zapojí do příprav Svatoanenského dřevosochání, jež bude probíhat 26. až 29. července 2017 v parku u Městského úřadu Harrachov. Bude to pro ně zajímavá příležitost k setkání s místními řezbáři, kteří se chystají zhotovovat sochy zvířat, lavičky do parku a zvoničku.

Volný čas využijí dobrovolníci k výletům do Krkonoš (Mumlavský vodopád, Čertova hora...) a společným aktivitám s místními obyvateli, čímž je a místní kulturu lépe poznají.

Minulý rok tehdejší mezinárodní dobrovolníci odvedli velký kus práce v harrachovském Ski muzeu, jehož slavnostní otevření připadá na září 2017. „Projekt byl úžasná zkušenost. Nesl se v rodinné atmosféře a uvařili jsme si taky tradiční kynuté knedlíky z borůvek přímo z lesa. Opravdu jsem si to užila a účast na nějakém projektu INEX-SDA bych doporučila každému," říká loňská vedoucí dobrovolníků Anna Fatyga. Jeden nebo dva dny pomohou v budoucím Ski muzeu i letošní účastníci projektu.

Od roku 1991 podporuje nezisková organizace INEX-SDA svými aktivitami rozvoj tolerantní, otevřené společnosti a hodnoty udržitelného rozvoje. Každým rokem vysílá do světa průměrně pět set dobrovolníků a pro přibližně tři sta zahraničních organizuje dobrovolnické projekty v České republice.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Vzhůru na můstek! V Harrachově si běžci znovu sáhnou na dno
Letní kino v Harrachově promítá film Bezva ženská na krku
Výstava ze sbírek Petra Bergmanna ukáže Krkonoše ve starých mapách

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Mimořádná linka 123 bude v Jablonci jezdit do listopadu

V Jablonci nad Nisou bude dočasně jezdit nová linka MHD č. 123. Ta vyplní chybějící dopravní spojení, které zmizelo kvůli stavbě na křižovatce ulic Poštovní a Budovatelů. Jezdit bude jen do ukončení stavby, tedy nejdéle do listopadu letošního roku. Podrobnosti na Našem Jablonecku

Program asistenčních voucherů podpoří podnikatele částkou 1,5 milionu korun

Vyhlášení programu s názvem Asistenční vouchery Libereckého kraje schválili krajští zastupitelé. Úspěšným žadatelům dotace pomohou připravit jejich vlastní projektové žádosti, které následně podají do vhodných výzev operačních programů. K rozdělení je 1,5 milionu, přičemž maximální výše dotace je 300 tisíc korun. „Jsem rád, že můžeme podpořit podnikatele v regionu a pomoci jim při uskutečňování jejich plánů, vizí a nápadů," prohlásil Michal Kříž, radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů a územního plánování. Program mohou využít veřejnoprávní subjekty i soukromoprávní právnické osoby, které mají sídlo či pracoviště na území Libereckého kraje. Žádosti se přijímají od 27. června tohoto roku do 31. ledna 2022.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Jubilejní desátý ročník ankety Alej roku je zahájen
Ze zdí hradu Jestřebí si lidé v okolí stavěli domky
Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
Obrazy Ze života hmyzu a rostlin uvidíte v jilemnickém muzeu
Obrazem: Jak pokračuje stavba pumptracku v Turnově

Nejčtenější články

06.06.: Policie žádá o pomoc při pátrání po dvojčatech ze Železného Brodu
03.06.: FOTO: Město Turnov chce zabezpečit zchátralý areál uhelných skladů
03.06.: Uzavřeli lávku v Bítouchově, začali stavět novou

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Aktuální zpravodajství z regionu Jablonecka.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT