Z pražského dvojutkání přivezly turnovské ženy jednu výhru

22.09.2011 06:18:19 | Autor: TJ Turnov | Rubrika: SPORT | Obce: Turnov

Z pražského dvojutkání přivezly turnovské ženy jednu výhru

V neděli 18. září zajížděly turnovské házenkářky k zápasům na pražskou Astru. Z finančních důvodů a taky proto, že je v turnovském družstvu evidováno 16 házenkářek, zvolilo vedení družstva variantu, že v jeden den odehrají Turnovačky dvě utkání.

Bohužel k utkáním neodcestovaly z důvodu nemoci Davidová a Horáčková, z důvodu zranění Gahlerová a ze studijních důvodů Bártová, Šafářová a Tomášová.

Astra Praha B - TJ Turnov 20:21 (10:11)

V prvním utkání se střetly turnovské házenkářky proti soupeřkám z Astry B. Pražačky se do 3. minuty utkání dostaly do vedení 2:0, ale v minutě 10. vedly hráčky z Turnova 3:2. Utkání bylo velmi vyrovnané a oba celky se v průběhu utkání střídaly v jedno až dvoubrankovém vedení. Když ve 30. minutě svítil stav na ukazateli 19:21, věděly už Turnovačky, že utkání neprohrají.

Astra Praha C - TJ Turnov 23:16 (8:5)

Ve druhém utkání utekl turnovskému celku začátek a ve 20. minutě prohrával již 1:6. Turnovským ženám se nedařila střelba, neproměňovaly vyložené šance, chybovaly v obraně, nedokázaly získat vyražené míče brankářkou. První utkání a snížení brankového rozdílu stálo hostující celek hodně sil a když se ani ve druhém poločase střelecky nedařilo, bylo o výsledku rozhodnuto. Škoda, že k utkáním nemohlo odcestovat více hráček, aby bylo možné častější střídání.

Sestava TJ Turnov (branky): Kučerová - Aissi (5+5), L. Ševrová (6+3), Koubková (3+2), V. Ševrová (3+2), Kohoutová (2+1), Poláková (1+1), Tichá (1+1), Nalezencová (0+1).

Související články:

Házenkářky vstoupily do podzimní sezony výhrou

Házenkářky přes dobré výkony až deváté na turnaji v Kolárovu

Házenkářky zakončily sezonu výhrou nad pražskou Astrou

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

TU Liberec přišla s projektem mapujícím historické zdroje vody

Návrh projektu, jehož cílem je vyhledávání zaniklých vodních prvků v krajině a nalézání metod jejich případné obnovy, představila letos v červnu Libereckému kraji Technická univerzita v Liberci. Celkové odhadované náklady jsou zhruba 6 milionů korun. Výstupy by měly být známy nejpozději v prosinci 2022. „Pokud by projekt uspěl ve vyhlášené výzvě, měl by se do něj zapojit i Krajský úřad Libereckého kraje. Výstupy můžeme v budoucnu použít i pro možné hodnocení žádostí o dotaci z dotačního programu Podpora zadržování vody v krajině, ale také pro plánování toho, jak pečovat o maloplošná chráněná území ve správě úřadu," uvedl Jiří Löffelmann, člen rady kraje pro resort životního prostředí, zemědělství a rozvoje venkova. Hlavními výstupy projektu budou zejména určení polohy zaniklých vodotečí, rybníků, tůní a mokřadů, stopování meliorací a využití těchto dat při posuzování efektivity zamýšlených úprav krajiny. Projekt je v přípravné fázi a čeká na souhlasné stanovisko.

Jan Randáček končí jako ředitel Oblastní galerie, jde do Bruselu

Významný kariérní posun čeká ředitele Oblastní galerie v Liberci Jana Randáčka. Po dvanácti letech z vedení galerie odejde a vymění Liberec za Brusel. Na podzim letošního roku totiž nastoupí jako národní expert do Evropského parlamentu, konkrétně do oddělení, které spravuje uměleckou sbírku této instituce. „Za léta ve funkci ředitele vykonal Jan Randáček pro Oblastní galerii mnoho dobrého. Vedl ji opravdu kvalitně a v souladu s aktuálními trendy v oblasti galerijnictví. Podařilo se mu zvýšit počty návštěvníků a i díky němu libereckou galerii odborníci vnímají jako jednu z nejdůležitějších v České republice. Upřímně mu za jeho práci děkujeme a přejeme hodně štěstí v novém působišti," prohlásil hejtman Martin Půta.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Malba Svět vody Heshama Malika v přepeřské elektrárně je dokončena
Turnovský pumptrack získává podobu, otevřou ho na konci prázdnin
Zlatá popelnice 2019: nejlíp třídí odpady v Jablonečku a Rokytnici
Památkou Libereckého kraje 2019 je sídlo sklářské společnosti Lasvit
Proměny míst představí putovní výstava Má vlast cestami proměn

Nejčtenější články

01.07.: V Košťálově někdo střílí na domácí kočky. Dvě jsou zraněné
01.07.: V Libereckém kraji je aktuálně 60 lidí nakažených nemocí Covid-19
30.06.: Program Jilemnického léta 2020

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Prodej úsporných zářivek a svítidel. Světla pod kuchyňské linky.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT