Za nehodou na silnici v Rovensku stál sníh i alkohol

08.01.2021 21:49:37 | Autor: pjs | Rubrika: ZPRÁVY | Obce: Rovensko pod Troskami,Liberecký kraj

Za nehodou na silnici v Rovensku stál sníh i alkohol

Ve středu 6. ledna kolem 18.30 projížděl 26letý řidič v osobním vozidle Seat Arosa ve směru od obce Ktová po silnici II/282 na centrum Rovenska pod Troskami, když v klesání v mírné pravotočivé zatáčce vyjel do protisměru, kde se střetl s osobním vozidlem tovární značky Škoda Fabia.

Řidička fabie při střetu utrpěla blíže nespecifikované zranění, se kterým byla transportována do turnovské nemocnice. „Viníka nehody podrobili přivolaní policisté dechové zkoušce, která ukázala, že má v sobě 3,12 promile alkoholu. Navíc nikdy nechodil do autoškoly, a proto není divu, že auto na silnici neudržel. Za jízdu pod vlivem alkoholu ho nemine trestní stíhání, a to hned potom, co obdržíme laboratorní výsledek rozboru jeho krve," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Ivana Baláková.

Ve stejný den kolem 20.45 zase nezvládla jízdu na čerstvě zasněžené silnici 44letá žena za volantem osobního vozidla značky Ford. Na úseku mezi Ralskem a Bělou pod Bezdězem nepřizpůsobila rychlost jízdy aktuálnímu počasí a v levotočivé zatáčce se dostala do smyku, po kterém vyjela do příkopu. „Zde se vozidlo přetočilo přes střechu a nakonec nabouralo do lesního porostu. Při tomto karambolu se zranila její 40letá spolujezdkyně, kterou zdravotnická záchranná služba převezla na ošetření do českolipské nemocnice," dodala Ivana Baláková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Po havárii kamionu je neprůjezdná silnice mezi Jeřmanicemi a Rádlem
Pod vlivem alkoholu vyjel řidič v Železném Brodě mimo silnici
Mezi Zlatou Olešnicí a Sklenařicemi jel řidič rychle až narazil do stromu
Narazili autem do domu u Dolánek, jsou zranění čtyři lidé
Na přejezdu v Přepeřích se střetl vlak s chodcem, který srážku nepřežil

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 3 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Český ráj dětem je nový hravý web Sdružení Český ráj

Sdružení Český ráj na přelomu roku spustilo novou podobu dětského webu www.ceskyrajdetem.cz. Internetovými stránkami provází malé návštěvníky a jejich rodiče postavičky známé z Pověstí Českého ráje, které namalovala akademická malířka Barbora Kyšková. Setkáte se tu tedy například s obrem Drábem, vodníkem Čeperkou, vílou Jizerýnou nebo Černým rytířem z Hrubé Skály. „Nové stránky jsme koncipovali skutečně pro děti. I ty menší, které ještě neumí číst, si na stránkách mohou samy poslechnout pověst, vybarvit omalovánku, zahrát pexeso nebo ne úplně lehkou posunovačku," říká Jitka Kořínková, ředitelka Sdružení Český ráj.

Kraj poskytne Severočeskému muzeu dotaci na restaurování sbírek

Dotaci na restaurování exponátů ze sbírek poskytne Severočeskému muzeu v Liberci Liberecký kraj. Schválili to na svém zasedání 12. ledna krajští radní. Kromě toho se muzeum dočká také lepšího zabezpečení sbírek v depozitářích, vybavení pro uložení sbírkových předmětů a zařízení a vybavení konzervátorské dílny a digitálního pracoviště. Výdaje na celý projekt přesahují 47 milionů, krajský příspěvek je deset procent. „Z Evropské unie a státního rozpočtu poputuje devadesát procent, což činí 42,4 miliony korun, podíl Libereckého kraje je deset procent - 4,7 milionu. Pro Severočeské muzeum je to třetí projekt, podpořený Integrovaným regionálním operačním programem," uvedl Jiří Ulvr, krajský radní pro resort hospodářského a regionálního rozvoje, evropských projektů, územního plánování a rozvoje venkova.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

V obci Bohumileč u Turnova narazilo auto do sloupu
Lucie Kvapilová z obce Pulečný má pohlednice jako koníček i povolání
Ministerstvo zdravotnictví upravilo centrální rezervační systém
Očkování v sociálních zařízeních v Libereckém kraji se již blíží ke konci
VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021

Nejčtenější články

21.01.: FOTO: Do Jilemnice se po dvou letech vrátil Krakonoš
22.01.: VIDEO: Jilemnický sněhový Krakonoš 2021
22.01.: Výstava semilského muzea se objeví v programu České televize

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Dedra nabízí širokou řadu nářadí a příslušenství.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT