Za posledním puchýřem přijelo do Semil téměř dva tisíce turistů

20.11.2018 19:57:16 | Autor: redakce | Rubrika: KULTURA | Obce: Semily

Za posledním puchýřem přijelo do Semil téměř dva tisíce turistů

Ve dnech 15. až 18. listopadu 2018 se v Semilech uskutečnil již 47. ročník tradiční celostátní turistické akce Za posledním puchýřem. Zúčastnilo se celkem 1968 lidí, z toho se předem přihlásilo 722 turistů, Tomíků a hostů.

Celou akci organizoval Klub českých turistů odbor Semily ve spolupráci s odbory KČT Benešov u Semil, Jilemnice, Vysoké nad Jizerou a Libereckou oblastí KČT.

„Účastníky vítalo celé čtyři dny krásné slunečné, ale mrazivé počasí. Zahájení proběhlo ve čtvrtek 15. listopadu v 17 hodin v zaplněném sále Kina Jitřenka v  Semilech. V Kulturním centru Golf v Semilech byla prezentace, start a cíl všech turistických tras," upřesnila předsedkyně KČT Semily Zdeňka Marková.

Největší turistická značka na světě V pátek přijelo na 15 km a 30 km trasy 85 jednodenních turistů, v sobotu bylo registrováno 1060 účastníků (včetně pěších tras, cyklo a běžecké turistiky) a v neděli přijelo dalších 101 turistů. Zimního táboření na Kozákově se účastnilo 28 turistů ve 22 stanech a jeden účastník dokonce strávil noc pod širákem. Na Puchýř přijeli také turisté ze Slovenska, Polska a Německa.

Akci organizovalo celkem 82 pořadatelů. V pátek a v neděli bylo vypraveno devět zájezdových autobusů s 405 účastníky, kteří navštívili Český ráj, Horní Pojizeří, Krkonoše, Jizerky a okolí Semil. Každý den byla organizovaná prohlídka města Semily s průvodcem, celkem se jí zúčastnilo přes 300 turistů.

„Velkému zájmu se těšily přednášky a besedy na různá témata Český ráj známý a neznámý paní Bičíkové, Povídání o vzniku turistiky na horách PaedDr. Luštince, Turistika za kamennou krásou ing. Grégra a Pojizeří a Český ráj to na pohled ing. Mocka. Velká část turistů si prohlédla Jubilejní výstavu ke 130. výročí KČT v prostorách Státního okresního archivu v Semilech a kostel Sbor Dr. Karla Farského. Zaplněný sál Kulturního centra Golf v  Semilech byl i v pátek při vystoupení country skupiny Věry Martinové a v sobotu na puchýřovské zábavě, kdy se konalo slavnostní zakončení 47. ročníku Za posledním puchýřem 2018 a předání štafety turistům z Olomouce, příštím pořadatelům této významné celostátní turistické akce," shrnula program za pořadatele Zdeňka Marková.

Sdílet s přáteli na facebooku

Související články

Je to Tvoje Honzo! Kozákov si můžeš odškrtnout
FOTO: Turisté z celého Česka se sjíždějí do Semil
Za Posledním puchýřem se do Semil vydají turisté z celé republiky
Za posledním puchýřem se bude v roce 2018 putovat na Semilsku

 

Náhled fotogalerie

 

OTEVŘÍT FOTOGALERII (celkem 4 fotek)

 
 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Vybrané lékárny v kraji budou mít otevřeno i v neděli 1. listopadu

Vláda České republiky zakázala od tohoto týdne maloobchodní prodej v neděli. V souvislosti s tím budou uzavřena obchodní centra, a tedy i lékárny v těchto zařízeních. Proto se lékárny a Oblastní lékárnická komora dohodly na tom, jak a které provozovny budou pro ty, kteří tuto službu potřebují, otevřeny. V Libereckém kraji bude otevřeno pět lékařských pohotovostí. Po jedné v Liberci, Turnově, Jablonci nad Nisou a dvě v České Lípě. Jedna lékárna bude otevřena v Mladé Boleslavi, městě, jež s krajem sousedí a někteří obyvatelé regionu do něj mají blíže než do uvedených měst. Tento přehled platí pro neděli 1. listopadu 2020.

Projekt zelené infrastruktury Krkonoš dospěl ke svému zdárnému konci

V těchto dnech se chýlí ke konci závěrečné práce v rámci více než tříletého mezinárodního projektu MaGICLandcapes (Managing Green infrastructure in Central European Landscapes), který ve svém akronymu ukrývá „management zelené infrastruktury v krajinách střední Evropy". Projekt MaGICLandscapes se snažil zelenou infrastrukturu, tento u nás relativně mladý a legislativně neukotvený termín, její základní funkce a benefity představit zejména regionálním a lokálním aktérům ve všech případových regionech. Cílem projektu byla také podpora udržitelného využívání půdy pomocí celé řady vytvořených manuálů a nástrojů posuzujících zelenou infrastrukturu. Ty lze využít k plánování, ochraně a zlepšení stavu zelené infrastruktury v různých regionech.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Rekonstrukce Nádražní ulice v Rychnově skončila, plánují opravy mostů
Michal a David se předvede v dušičkovém streamu
Regionálním produktem jsou i květiny z Jindřichovic a Stráže
Další autobusové zastávky v kraji mají nové označníky
V Turnově představili studii regenerace sídliště Přepeřská

Nejčtenější články

28.10.: V Roztokách u Jilemnice hoří průmyslová hala
30.10.: V kraji je 262 pacientů v nemocnicích, klesl přírůstek nakažených!
29.10.: FOTO: Stará Bítouchovská lávka najde nové využití

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Tepelná čerpadla, solární ohřev TUV a vytápění, fotovoltaika, podlahové vytápění

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT