Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

27.09.2015 09:08:01 | Autor: TZ města Turnov | Rubrika: ŠKOLSTVÍ | Obce: Turnov

Žáci čtvrtých ročníků turnovských škol putovali po památkách

Žáci turnovských základních škol vyrazili ve čtvrtek 17. září na akci Putování po památkách, kterou připravil odbor školství, kultury a sportu.

První zastávkou byl letos kostel Narození Panny Marie, kde si děti vyslechly od průvodkyně Elišky Gruberové, ředitelky příspěvkové organizace Turnovské památky a cestovní ruch, zajímavý výklad. Děti netušily, že na stavbu kostela například docházeli každý večer místní obyvatelé a přikládali ruku k dílu.

Druhou zastávkou byla turnovská synagoga, pro některé první návštěva, pro některé již známé místo. Zde se žáci dozvěděli o historii synagogy a o židovství. Dále se putovalo do Rývových sadů, kde na děti čekal pan Straka. Ten jim předvedl práci s dravci a názornou ukázku letu například Káně Harrisova.

Cílovou stanicí se stal Dlaskův statek, kde děti zodpověděly poslední kvízy a prohlídly si Dlaskův statek. Putovní den byl zakončen opečeným buřtíkem, který přišel po pár kilometrech putování docela vhod.

Na prvním místě se umístila Základní škola Skálova, na druhém místě Základní škola 28. října a na třetím místě další skupina ze ZŠ Skálova. „Byla to opět prima akce a my se těšíme na další - jarní putování," doplnila Renata Brychová z odboru školství, kultury a sportu. Také vyjádřila poděkování Muzeu Českého ráje v Turnově za poskytnuté zázemí Dlaskova statku.

Vítěze výtvarné soutěže turnovských školek vyhlásí na Valdštejně

Více o dění na školách v Pojizeří najdete v rubrice ŠKOLSTVÍ

Sdílet s přáteli na facebooku

 
 
 

 

Další aktualita v pořadí ARCHIV AKTUALIT
 

Vyberte obec

Události dle data

Stalo se | Připravuje se

Vyberte datum:
Po Út St Čt So Ne

Krátké zprávy z regionu Semilska

Zdravotní potvrzení od lékaře musí uchazeč o studium doložit i nyní

Žáci devátých tříd, kteří se rozhodli pokračovat ve studiu na střední škole, kde je požadována talentová zkouška, mají termín odevzdání přihlášek do 30. listopadu 2020. Jedná se o všechny umělecké školy a sportovní gymnázia. Podmínkou přijetí ke vzdělání na tyto školy zpravidla bývá také potvrzení dětského lékaře, že je uchazeč ke studiu na vybrané škole zdravotně způsobilý. Tento postup je třeba dodržet i v době, kdy je vyhlášen nouzový stav. Ačkoliv je teprve listopad, děti v posledním ročníku základních škol a jejich rodiče již nyní stojí před nelehkou volbou, jakému studijnímu oboru se bude žák nadále věnovat. Pokud se rozhodli pro střední uměleckou školu nebo sportovní gymnázium, je třeba si pospíšit a přihlášku podat již do 30. listopadu 2020.

Hejtmani pověřili dočasným vedením Rady Asociace krajů Martina Půtu

Stávající místopředseda Rady Asociace krajů ČR Martin Půta povede Radu Asociace krajů do jejího ustavujícího zasedání, na kterém bude zvoleno nové vedení tohoto orgánu. Během dnešní hejtmanské videokonference to odsouhlasilo všech 11 online zúčastněných hejtmanů. Ustavující zasedání Rady Asociace krajů se uskuteční až poté, kdy bude zvolen hejtman v Karlovarském kraji, kde zatím stále probíhá povolební vyjednávání. Představitelé českých a moravských krajů se také shodli na ustavení čtyřčlenné skupiny, která bude jednat s ministerstvem financí, případně s premiérem o kompenzaci propadu příjmů krajů v souvislosti s možným zrušením superhrubé mzdy.


Archiv krátkých zpráv

Nejnovější články

Hrad Roimund u Jítravy získal jméno po králi Karlu IV.
Kraje pro bezpečný internet: projekt varuje studenty před nebezpečím
Kvůli ledovce a předpovědi počasí uzavřeli silnici kolem přehrady Souš
Klára Kůželová: Je potřeba pečovat o duši, to nás waldorf učil
Nepřipoutaného řidiče bez řidičáku zastavili policisté v Turnově

Nejčtenější články

21.11.: Řídil nákladní auto v Turnově opilý a narazil do kruhového objezdu
20.11.: V Libereckém kraji klesl počet aktuálně nakažených za týden o 2 tisíce
22.11.: Kopicův statek doplňují osobité plastiky ve skalách

Další »

Infomail


Chcete pravidelně dostávat informace o novinkách na tomto serveru?

Zadejte svůj e-mail:
 

Facebook

Twitter

Odkazy

Informace z oblasti tvorby, údržby a podpory webových stránek.

Fotogalerie Videogalerie Soutěže Anketa

INZERCE | KARIÉRA | KONTAKT